GBP/USD و GBY/JPY آخرین چشم انداز قیمت


GBP/USD قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • بازده طلایی غلتشی جفت استرلینگ را پایین تر می کشد.
  • GBP/JPY تست پشتیبانی کوتاه مدت دوباره.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش‌بینی جدید Q3 GBP ما را دانلود کنید

تورم بریتانیا در روز چهارشنبه به پایین ترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته رسید و کمتر از انتظارات بازار بود. CPI سرفصل 7.9 درصد در 12 ماه منتهی به ژوئن 2023 افزایش یافت که از 8.7 درصد در ماه قبل و از اوج 11.1 درصد در اکتبر 2022 کاهش یافت. طبق گزارش اداره ملی آمار (ONS) قیمت حمل و نقل، مبلمان و کالاهای خانگی، رستوران ها و هتل ها و مواد غذایی همگی کاهش یافتند.

اخبار فوری بریتانیا (GBP): UK CPI خانم مشکل پوند

بازده اوراق قرضه دولتی بریتانیا پس از انتشار ONS به شدت کاهش یافت زیرا معامله گران شروع به تنظیم مجدد افزایش نرخ بهره در آینده کردند. قبل از انتشار، بازارهای مالی به نرخ پایانی بانکی بریتانیا – در حال حاضر 5٪ – بیش از 6٪ نگاه می کردند، اما این انتظارات در طول صبح به حدود 5.75٪ کاهش یافت و باعث شد که بازدهی حساس به نرخ 2 ساله انگلیس به شدت پایین تر باشد. با توجه به اینکه انتظار می‌رود تورم در ماه جولای به دلیل کاهش سقف قیمت انرژی Ofgem کاهش یابد، ممکن است بریتانیا قبلاً شاهد اوج نرخ‌ها بوده باشد.

بازده طلایی 2 ساله انگلستان

image1.png

برای همه رویدادهای متحرک بازار و انتشار داده‌ها، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX

GBP/USD پس از رسیدن به 1.3141 دوبله در هفته گذشته، بالاترین سطح کابل از آوریل 2022، به زیر 1.2900 در برابر دلار آمریکا بازگشت. دلار آمریکا به خودی خود در آستانه تصمیم سیاست FOMC در هفته آینده ضعیف باقی می ماند، بنابراین این دو ارز ممکن است در چند روز آینده یکدیگر را لغو کنند. Cable باید حمایت کوتاه مدتی را در حدود 1.2850 و 1.2742 جلوتر از فدرال رزرو پیدا کند.

نمودار قیمت روزانه GBP/USD – 20 ژوئیه 2023

image2.png
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 7% -8٪ -3٪
هفتگی 24% -18٪ -5٪

پوند/دلار آمریکا معامله گران خرده فروشی خالص باقی می مانند

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 38.83 درصد معامله گران دارای معاملات خالص هستند و نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 1.58 به 1 است. تعداد معامله گران در خالص معاملات 10.57 درصد بیشتر از دیروز و 30.31 درصد بیشتر از هفته گذشته است، در حالی که تعداد معامله گران خالص فروش 8.78 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های پوند/دلار آمریکا ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. با این حال، معامله‌گران نسبت به دیروز و در مقایسه با هفته گذشته، کوتاه‌تر هستند. تغییرات اخیر در احساسات هشدار می دهد که جریان روند قیمت پوند/دلار آمریکا ممکن است به زودی کاهش یابد، علیرغم اینکه معامله گران به طور خالص کوتاه می مانند.

پوند/JPY در حال حاضر حدود 15 درصد افزایش در سال جاری به دلیل ترکیبی از قدرت پوند و ضعف ین معامله می شود. بانک ژاپن (BoJ) در میان بانک‌های مرکزی بزرگ، یک نقطه پرت باقی می‌ماند و سیاست پولی را تطبیق‌پذیر نگه می‌دارد در حالی که همتایان همتای خود هزینه‌های استقراض را افزایش داده‌اند. ین اوایل امروز پس از اینکه آخرین آمار مازاد تجاری انتظارات را با یک حاشیه سالم شکست داد، اندکی افزایش یافت.

USD/JPY، EUR/JPY پیش بینی قیمت: ین پس از مازاد تجاری در ماه ژوئن بالاتر می رود.

GBP/JPY اکنون در حال آزمایش پشتیبانی کوتاه مدت در حدود 179.48 است و این جفت پنج پایین‌ترین سطح را پشت سر هم چاپ می‌کند. در زیر، میانگین متحرک ساده 50 روزه (خط آبی) در 177.68 و سپس سطح 23.6% فیبوناچی Retracement در 177.03 وارد عمل می شود.

نمودار قیمت روزانه GBP/JPY – 20 ژوئیه 2023

image3.png

نظر شما در مورد پوند انگلیس – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع