GBP/USD و EUR/GBP با موسیقی های مختلف می رقصند


GBP/USD و EUR/GBP – قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • انتظار می رود بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو در هفته آینده نرخ بهره را افزایش دهند.
  • داده های اندک با تاثیر زیاد در انگلیس در هفته آینده استرلینگ را آسیب پذیر خواهد کرد.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

پوند انگلیس هفته را با مثبت شدن با بازگشت کابل به بالای 1.2500 و با پشتیبانی تست EUR/GBP در 0.8800 به پایان می رساند. با این حال، هر دو جفت در هفته آینده تحت فشار قرار خواهند گرفت، زمانی که فدرال رزرو (فدرال رزرو) و بانک مرکزی اروپا (ECB) آخرین تصمیمات سیاست پولی خود را به ترتیب در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه اعلام کنند. دیده می‌شود که هر دو نرخ بهره را بالاتر می‌برند، اما این کنفرانس‌های مطبوعاتی بسیار مهم پس از انتشار است که احتمالاً باعث افزایش قیمت دلار و یورو خواهد شد. با وجود اطلاعات اندک یا بدون اطلاعات برای کمک به هدایت پوند انگلیس، GBP/USD و EUR/GBP در هفته آینده در برابر نیروهای خارجی آسیب پذیر خواهند بود.

GBP/USD در آخر هفته با افزایش قیمت این جفت ارز در دو هفته اخیر افزایش می یابد. مقاومت در 1:2547 نزدیک است و ممکن است تحت فشار قرار گیرد و شکستن بالاتر از اینجا باعث می شود کابل به سطوحی که آخرین بار در ژوئن 2022 دیده شده بود، بازگردد. تنظیمات فنی برای حرکت بیشتر با پوند/دلار آمریکا با پشتیبانی ساده 20 روزه مثبت به نظر می رسد. میانگین متحرک نشانگر میانگین محدوده واقعی – خط قرمز در پایین نمودار – عدم نوسانات را در این جفت طی چند هفته نشان می دهد.

نمودار قیمت روزانه GBP/USD – 28 آوریل 2023

image1.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -20% 12% -1٪
هفتگی -29٪ 21% -1٪

GBP/USD تمایل خرده فروشی صعودی است

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 38.09 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 1.63 به 1 است. تعداد معامله گران در خالص خرید 4.31 درصد کمتر از دیروز و 19.38 درصد کمتر از هفته گذشته است. معامله گران نت شورت 0.53 درصد بیشتر از دیروز و 7.20 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های پوند/دلار آمریکا ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته کوتاه تر هستند و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری معاملاتی مخالف GBP/USD- صعودی قوی تر.

EUR/GBP نیز نشانه هایی از یک استرلینگ نسبتا قوی تر را نشان می دهد و این جفت شروع به حرکت به سمت پایین تر می کند و مجموعه ای از پایین ترین و اوج های بالاتر را می شکند. مقاومت کمی بالای 0.8866 همچنان ادامه دارد و این جفت را در برابر بازگشت به سطح حمایت قبلی در 0.8712 آسیب پذیر می کند.

نمودار قیمت روزانه EUR/GBP – 28 آوریل 2023

image2.png

نمودار از طریق TradingView

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 42.62 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 1.35 به 1 است. تغییرات اخیر در احساسات هشدار می‌دهد که وضعیت فعلی علیرغم اینکه معامله گران به طور خالص کوتاه می مانند، روند قیمت یورو/ پوند ممکن است به زودی کاهش یابد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نظر شما در مورد GBP/USD و EUR/GBP – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع