GBP/USD همچنان در حال مبارزه با ترس از رکود اقتصادی بریتانیا است


GBP/USD قیمت ها، تجزیه و تحلیل و نمودارها

  • GBP/USD در روز پنجشنبه بزرگترین سقوط خود را در شش هفته گذشته شاهد بودیم
  • آمار ضعیف خرده فروشی بریتانیا در روز جمعه شاهد کاهش بیشتر آن بود
  • سود حاصل از نزول ماه سپتامبر در معرض تهدید است

توصیه شده توسط دیوید کوتل

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

به نظر می رسد پوند انگلیس هفته را تحت فشار شدید در برابر دلار آمریکا به پایان برساند، در حالی که داده های اقتصادی ضعیف در روز جمعه نگرانی های رکود اقتصادی را بر اقتصاد ملی دامن می زند.

افزایش 0.5 درصدی نرخ بهره روز پنجشنبه از سوی بانک انگلستان، نرخ های پایه را به اوج هایی رساند که از سال 2008 مشاهده نشده بود (3.5 درصد). اما حتی این نیز برای جلوگیری از بزرگترین سقوط روزانه پوند/دلار آمریکا در شش هفته کافی نبود، و به وضوح بر ترشی که استرلینگ در آن قرار دارد، تأکید کرد.

بازارها این حرکت را به عنوان افزایش نرخ بهره تفسیر کردند، حتی اگر شش عضو از 9 عضو کمیته سیاست پولی در لندن به آن رای دادند و یک عضو دیگر خواستار اقدامات سخت‌گیرانه‌تر بود.

این تقسیم در ارزش اسمی نشان نمی دهد که بانک تمایل دارد از افزایش بیشتر نرخ ها خودداری کند. برای اطمینان از اینکه اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس، در میان بانک‌های مرکزی برجسته بود که نشان می‌دهد ممکن است شاهد زوزه‌هایی از امید به کاهش تورم باشیم. اما با وجود این که او این کار را انجام داد، او پیشنهاد کرد که افزایش بیشتر نرخ ها همچنان با توجه به سختی شرایط کار محلی مناسب است. با این حال، بازار حکم خود را صادر کرد و پوند به درستی سقوط کرد.

روز جمعه خبری منتشر شد مبنی بر این که نه رقابت‌های جام جهانی یا جمعه سیاه، مصرف‌کنندگان بریتانیایی را ترغیب نکردند که از تورم کمی که در کیف‌شان باقی مانده است، جدا شوند. ارقام رسمی نشان داد که حجم فروش در ماه نوامبر 0.4 درصد کاهش یافت که بدتر از کاهش 0.3 درصدی مورد انتظار بود. محققان بازار GfK می‌گویند که اعتماد مصرف‌کننده در این ماه کمی بهتر است، اما همچنان به پایین‌ترین حد تاریخ نزدیک است.

در داده‌های شاخص مدیران خرید دسامبر، اخبار کمی بهتر بود. آن‌ها نشان دادند که بخش خدمات غالب هنوز در قلمروی در حال گسترش است، و این یک ماه کم‌تر و بد برای تولید بود. شرکت ها گزارش دادند که فشارهای قیمتی بیشتر از بالاترین حد تاریخی امسال کاهش یافته است، که ممکن است نور دیگری برای آقای بیلی محسوب شود. اما اعداد و ارقام برای رفع ترس از رکود اقتصادی بریتانیا کمکی نمی کند و همه آنها در جلسه صبح لندن بر استرلینگ تاثیر گذاشتند.

بازارها اکنون به دنبال اعداد PMI خارج از ایالات متحده خواهند بود که احتمالاً مهمترین داده های روز خواهد بود.

توصیه شده توسط دیوید کوتل

مقدمه ای بر تجارت اخبار فارکس

GBP/USD تجزیه و تحلیل فنی

–نمودار تهیه شده توسط دیوید کوتل با استفاده از TradingView

بسته شدن روزانه پنج‌شنبه باعث شد پوند/دلار آمریکا به طور متقاعدکننده‌ای به زیر خط روند صعودی سقوط کند که قبلاً شور و شوق خرس‌ها را به مدت پنج هفته مهار کرده بود. این فشار نزولی آشکاری را بر جفت وارد می‌کند و حمایت روانی روی 1.20 احتمالاً فریبنده خواهد بود. جالب اینجاست که آزمایش این حمایت اکنون خط روند صعودی را از پایین ترین سطح 26 اکتبر تحت فشار قرار می دهد. 26 اکتبر شاهد پایین‌ترین سطح‌هایی بود که از سال 1985 مشاهده نشده بود و اگرچه آنها در معرض تهدید فوری نیستند، گاوهای نر استرلینگ باید با هر چیزی که دارند برای جلوگیری از آزمایش مجدد میان‌مدت از پایین‌ترین قیمت 1.1164 دلاری 3 نوامبر دفاع کنند.

نزدیک به دست، میانگین متحرک 200 روزه بازار ممکن است حمایت کوتاه مدتی را فراهم کند. قیمت آن 1.2164 دلار است و احتمالاً ارزش تماشای بسته شدن روزانه و هفتگی را دارد.

— توسط دیوید کوتل برای DailyFX

منبع