GBP/USD رالی با استعفای کوارتنگ و چرخش PM متوقف شد


GBP نکات کلیدی:

  • کواسی کوارتنگ استعفا داد، جرمی هانت به عنوان صدراعظم جدید خزانه داری انتخاب شد.
  • نخست وزیر تراس تایید کرد که نرخ مالیات شرکت ها به 25 درصد افزایش خواهد یافت.
  • پیامدهای سیاسی و راه پیش رو.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

چشم انداز: خنثی

هفته پوند در حال بررسی

پوند انگلیس به طور شگفت انگیزی یک هفته افزایش در برابر همتایان اصلی خود ثبت کرد، زیرا بریتانیا با بسیاری از مسائل، به ویژه عدم ارتباط مداوم بین سیاست پولی و مالی برخورد کرد. صدراعظم کوارتنگ در نشست سالانه صندوق بین المللی پول در واشنگتن دی سی با انبوهی از انتقادات روبرو شد، زیرا بیلی فرماندار و بانک انگلستان (BoE) برای برنامه اخیر خرید اوراق قرضه خود حمایت دریافت کردند. کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، اظهار داشت که برنامه خرید اوراق قرضه BoE مناسب است و خطری برای ثبات مالی را مورد توجه قرار می‌دهد. از روز چهارشنبه زمزمه‌های فزاینده‌ای مبنی بر تغییر احتمالی کاهش مالیات پیشنهادی که منجر به تقویت پوند و در نتیجه کاهش بازده اوراق قرضه شد، شنیده می‌شود.

کواسی کوارتنگ استعفا داد، جرمی هانت به عنوان صدراعظم جدید خزانه داری انتخاب شد.

ادامه رفت و برگشت بین بیلی فرماندار BoE و دولت و همچنین عدم اطمینان در سیاست روز جمعه با استعفای کواسی کوارتنگ و پایان سلطنت شش هفته ای خود به عنوان صدراعظم به اوج رسید. کوارتنگ در نامه ای تایید کرد که نخست وزیر تراس از او خواسته است که کناره گیری کند. این در پی آشفتگی‌هایی است که از زمان سخنرانی درباره بودجه کوچک که صدراعظم در 23 سپتامبر ارائه کرد، بازارهای بریتانیا را فراگرفته است. به نظر می رسید کوارتنگ در نامه استعفای خود از دوست و متحد دیرینه خود، نخست وزیر تراس حمایت می کند و می گوید: “دیدگاه شما از خوش بینی، رشد و تغییر درست بود”. وی ادامه داد که برنامه مالی میان مدت بسیار مهم است و او مشتاقانه منتظر حمایت از نخست وزیر و جانشین او جرمی هانت است. لازم به ذکر است که خود جرمی هانت صدراعظم آینده خود برای کاهش مالیات در تابستان تلاش کرده بود و خواهان کاهش مالیات شرکت ها به حدود 15٪ بود. با توجه به اینکه کوارتنگ پیشنهاد کرده بود به جای افزایش آن به 25 درصد، نرخ را در 19 درصد ثابت نگه دارید، واکنش بازار به انتصاب هانتز در هفته جدید جالب توجه خواهد بود.

نمودار، نمودار میله ای توضیحات به طور خودکار تولید می شود

Turss U-Turn on Taxes تایید شد

نخست‌وزیر تراس در کنفرانس مطبوعاتی هشت دقیقه‌ای خود امروز، کاهش مالیات‌های پیش‌بینی‌شده را تأیید کرد، به‌ویژه اینکه او برنامه دولت‌های قبلی برای افزایش مالیات شرکت‌ها را تا ۲۵ درصد دنبال خواهد کرد. حرکتی که او گفت، حدود 18 میلیارد پوند به این کتاب خواهد آورد. نخست‌وزیر تراس گفت که می‌خواهد مالیات پایین، دستمزد بالا و اقتصاد با رشد بالا ارائه دهد و نخست‌وزیر اعلام کند که دیدگاه او ثابت می‌ماند، اما باید برای بازارها قابل درک باشد. فراتر از آن، نخست وزیر درباره هیچ تغییر دیگری در مینی بودجه Trussonomics توضیح نداد و صدراعظم هانت اکنون انتظار دارد بودجه میان مدت را در پایان ماه ارائه دهد. عواقب بلافاصله پس از آن شاهد افزایش بازدهی Gilt در سراسر صفحه بود تا به بالاترین حد روزانه برسد، حتی اگر صدراعظم هانت به عنوان یک جفت دست ایمن توصیف شده است. واکنش بازارها ممکن است تنها با شروع هفته جدید و انتشار اطلاعات بیشتر از خیابان داونینگ 10 به طور کامل احساس شود.

پیامدهای سیاسی و راه پیش رو

PM Truss در مورد موقعیت خود با سؤالات سختی روبرو شد که به نظر می رسید او را متلاطم می کرد. تصویر بزرگتر در جبهه سیاسی با اد دیوی، رهبر لیبرال دموکرات ها در میان کسانی که خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام هستند، مشخص نیست. او ادامه داد: «این نباید فقط پایان صدراعظم فاجعه‌بار کوارتنگ باشد، بلکه باید ناقوس مرگ سوءمدیریت بی‌ملاحظه محافظه‌کاران در اقتصاد ما باشد. ناگهان با کوارتنگ شروع نشد، اما باید اکنون به پایان برسد. موضع PM Truss همچنان نامشخص است زیرا شایعاتی مبنی بر اینکه نمایندگان محافظه‌کار در مورد امکان یافتن یک جایگزین اجماع بحث می‌کنند، آغاز شده است. در این مرحله سوالات بیشتری نسبت به پاسخ‌ها وجود دارد و موقعیت PM Truss ظاهراً تحت تأثیر واکنش بازار در حال حرکت است. اگر در هفته جدید شاهد نوسانات بیشتر بازار باشیم، این احتمال وجود دارد که PM Truss کوتاه‌ترین نخست‌وزیر تاریخ بریتانیا شود.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تقویم اقتصادی انگلستان برای هفته پیش رو

تقویم اقتصادی بریتانیا قرار است هفته‌ای آرام را تجربه کند زیرا داده‌های اقتصادی پراکنده خواهد بود. در طول هفته، تنها یک انتشار داده با رتبه «بالا» وجود دارد.

در اینجا یک رویداد با رتبه بالا برای هفته پیش رو در تقویم اقتصادی آمده است:

  • چهارشنبه، 19 اکتبر، ما اعداد تورم بریتانیا را در ساعت 06:00 به وقت گرینویچ داریم.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

نمودار GBPUSD D، 14 اکتبر 2022

تصویری از یک کامپیوتر توضیحات که به طور خودکار با اطمینان کم تولید می شود

منبع: TradingView، تهیه شده توسط Zain Vawda

چشم انداز GBPUSD و افکار نهایی

پوند در روز جمعه بدون هیچ گونه نوسان قیمتی دیوانه کننده ای که ممکن است برخی انتظار داشتند، زیان نشان دهد. بایاس کلی با مقاومت 1.1500 نزولی باقی می ماند در حالی که خط روند نزولی بلندمدت حول منطقه 1.1750 در جریان است.

هفته جدید می تواند نوسانات را به همراه داشته باشد زیرا بازارها رویدادهای امروز را هضم می کنند و وضوح بیشتری توسط PM Truss و همچنین صدراعظم جدید ارائه شده است. در هفته ای که می تواند برای پوند و کل اقتصاد بریتانیا باشد، احتیاط توصیه می شود.

منابع برای معامله گران

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. شاخص‌هایی برای ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های فصلی معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی به‌ویژه برای کسانی که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند.

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع