GBP/USD در آستانه BoE به پایین ترین سطح 37 ساله سقوط کرد


GBP/USD – قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • پوند/دلار آمریکا فرو می ریزد و ممکن است کارهای بیشتری باقی بماند.
  • تصمیم بانک مرکزی اروپا و بودجه کوچک بریتانیا در هفته آینده کلیدی هستند.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی GBP Q3 ما را دانلود کنید

ارقام خرده‌فروشی بریتانیا که در اوایل جلسه منتشر شد، نشان‌دهنده مشکلات بزرگی بود. بر اساس گزارش دفتر آمار ملی، حجم خرده‌فروشی در ماه آگوست 1.6 درصد کاهش یافت و روند نزولی خود را از تابستان 2021 ادامه داد. ONS نوشت: «همه بخش‌های اصلی (فروشگاه‌های مواد غذایی، فروشگاه‌های غیرغذایی، خرده‌فروشی غیرفروشگاهی و سوخت) در طول ماه سقوط کردند، آخرین این اتفاق در جولای ۲۰۲۱ رخ داد، زمانی که تمام محدودیت‌های قانونی در مورد مهمان‌نوازی برداشته شد. نگران‌کننده است که حجم خرده‌فروشی در سه ماه منتهی به آگوست 2022 5.1٪ کاهش یافت، در حالی که ارزش فروش 5.6٪ افزایش یافت، “منعکس کننده یک کاهش قیمت ضمنی سالانه (یا رشد ضمنی قیمت‌ها) 10.7٪”. استرلینگ پس از انتشار به شدت سقوط کرد و کابل به پایین ترین سطح در چهار دهه اخیر یعنی 1.1350 رسید.

برای همه داده‌ها و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

با نزدیک شدن تصمیمات کلیدی بانک مرکزی، پوند انگلیس (GBP/USD) همچنان تحت فشار است

همانطور که در داستان بالا اشاره شد، بانک مرکزی انگلستان (BoE) این پنجشنبه برای اعلام آخرین تصمیم سیاست پولی خود با نرخ 50 واحد پایه در حال حاضر به طور کامل تشکیل جلسه می دهد. بانک مرکزی بریتانیا در وضعیت نامناسبی قرار دارد زیرا آنها تصمیم خود را یک روز قبل از ارائه یک مینی بودجه اضطراری توسط صدراعظم کواسی کوارتنگ اعلام می کنند. تورم بریتانیا (9.9%)، زمانی که طبق گفته برخی بانک های سرمایه گذاری به 20% + افزایش می یابد، اگر دولت بریتانیا به وعده خود مبنی بر محدود کردن هزینه های انرژی مصرف کننده برای دو سال آینده عمل کند، به شدت کاهش خواهد یافت. اگر باور داشته باشند که صدراعظم روز بعد به طور موثر فشارهای قیمتی را کاهش خواهد داد، BoE ممکن است هر گونه فکری در مورد افزایش 75 واحدی نرخ بهره را مهار کند. این ممکن است پوند/دلار آمریکا را در برابر فروش بیشتر آسیب پذیر کند، به خصوص اگر فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه حداقل 75 واحد پایه افزایش یابد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

شناسایی GBP/USD و پشتیبانی واضح دشوار است، به خصوص پس از رسیدن به سطوحی که آخرین بار در سال 1985 مشاهده شد. تنظیم نمودار منفی باقی می ماند و در حالی که جهش بازیابی کوتاه مدت را نمی توان رد کرد، به نظر می رسد کابل به سمت پایین تر حرکت کند.

نمودار قیمت روزانه GBP/USD – 16 سپتامبر 2022

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 82.47 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 4.70 به 1 است. تعداد معامله‌گران در خالص معاملات 8.29 درصد بیشتر از دیروز و 10.21 درصد بیشتر از هفته گذشته است. نت-شورت معامله گران 20.58 درصد کمتر از دیروز و 27.32 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های پوند/دلار آمریکا ممکن است به کاهش خود ادامه دهند. معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته سود خالص بیشتری دارند، و ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد سوگیری معاملاتی مخالف نزولی GBP/USD قوی تر.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 3% -14٪ -1٪
هفتگی 5% -19٪ 0%

نظر شما در مورد پوند انگلیس – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع