GBP/USD تست مقاومت سرسخت دوباره


GBP/USD – قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • GBP/USD نزدیک به سطوح بالای چند ماهه باقی می ماند.
  • تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده اولین مورد از دو انتشار بزرگ اقتصادی ایالات متحده در این هفته است.
  • داده‌های تجارت خرده‌فروشی زیربنای یک سوگیری صعودی-برعکس است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

فارکس برای مبتدیان

پوند انگلیس در طول هفته تا کنون نسبتاً بدون تغییر بوده است و اطلاعات مهمی برای جابجایی شماره گیری وجود ندارد. هرگونه تغییر در پوند/دلار آمریکا ناشی از قدرت یا ضعف دلار آمریکا بوده است و احتمالاً با نزدیک شدن دو انتشار اقتصادی بسیار مهم ایالات متحده، این وضعیت همچنان ادامه خواهد داشت. امروز شاهد انتشار اعداد پیشرفته تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم در ساعت 13:30 به وقت گرینویچ هستیم، در حالی که فردا شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، یعنی هسته PCE، در همان زمان به نمایش در می آید. هر دو پرینت داده با اهمیت بالا هستند و می توانند حرکت قابل توجهی در دلار آمریکا ایجاد کنند. دلار آمریکا در تلاش است تا بالاتر از سطح حمایت چند ماهه باقی بماند و یک شکست پایین تر می تواند منجر به رسیدن DXY نسبتاً سریع به 100 شود.

شاخص دلار آمریکا (DXY) – 26 ژانویه 2023

image1.png

برای همه تاریخ‌های تصمیم‌گیری سیاست بانک مرکزی، به ادامه مطلب مراجعه کنید تقویم بانک مرکزی DailyFX

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

پوند انگلیس پیش از تصمیم بانک مرکزی انگلیس (BoE) در مورد نرخ هفته آینده در حال پایین آمدن است. انتظار می رود بانک مرکزی بریتانیا نرخ پایه را 50 واحد پایه افزایش دهد – به احتمال 71٪ طبق آخرین قیمت گذاری بازار – از 3.50٪ به 4.00٪، به طوری که هزینه های استقراض در بالاترین سطح خود در 15 سال گذشته باقی بماند.

image2.png

GBP/USD در حالی که دلار آمریکا در حمایت چند ماهه قرار دارد، در تلاش است تا از منطقه مقاومت در هر دو طرف 1.2450 عبور کند. کابل بارها و بارها تلاش کرده و شکست خورده است تا از این ناحیه مقاومت عبور کند و برای انجام حرکت بعدی به یک راننده قوی نیاز دارد. شکست تایید شده بالاتر، بالاترین سطح اواخر ژوئن را در 1.2667 به عنوان سطح بعدی علاقه باقی می گذارد، در حالی که یک چرخش پایین تر، باعث می شود 1.2260-1.2280 وارد بازی شود.

نمودار قیمت روزانه GBP/USD – 26 ژانویه 2023

image3.png

نمودارها از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -14٪ 1% -5٪
هفتگی -7٪ 7% 1%

تعصب معامله گر خرده فروشی همچنان صعودی است

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 37.04 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 1.70 به 1 است. معامله گران نت شورت 8.34 درصد بیشتر از دیروز و 9.42 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های پوند/دلار آمریکا ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته کوتاه تر هستند و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری معاملاتی مخالف GBP/USD- صعودی قوی تر.

دیدگاه شما در مورد پوند انگلیس چیست – صعودی یا نزولی؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع