GBP/USD به عنوان Fed و BoE Hog Limelight عقب نشینی می کند


GBP/USD قیمت، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: تنظیمات اقدام قیمت دلار آمریکا: EUR/USD، GBP/USD، AUD/USD، USD/JPY

GBP/USD پیشینه اساسی

کابل در ساعات اولیه نشست آسیایی به کاهش خود ادامه داد و به زیر سطح 1.2350 سقوط کرد. GBP/USD یک جهش ملایم برای معامله در بالای سطح 1.2350 داشت و به سمت بازار باز اروپا حرکت کرد، که شاهد بازگشت گاوهای دلار بود و GBPUSD را به سمت دستگیره 1.23000 سوق داد.

به نظر می رسد افزایش صعودی GBPUSD تمام شده است، اما با توجه به رویدادهای ریسک کلیدی پیش رو، این حرکت می تواند به دلیل تغییر موقعیت توسط فعالان بازار قبل از طوفان باشد. با معطوف شدن تمرکز به بانک‌های مرکزی، احتمال واقعی واگرایی سیاست‌ها بین FED و BoE وجود دارد که می‌تواند منجر به برخی سود برای کابل شود. انتظار می رود که فدرال رزرو نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش دهد در حالی که انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا به دلیل مبارزه با تورم سرسخت، نرخ بهره را 50 واحد در ثانیه افزایش دهد. با این حال، راهنمای کلیدی، نظرات پاول، رئیس فدرال رزرو و بیلی، فرماندار BoE در مورد مسیر افزایش نرخ بهره خواهد بود. با توجه به انعطاف پذیری داده های ایالات متحده و کاهش تورم ایالات متحده، به نظر می رسد که فعالان بازار به دنبال نوعی لفاظی غیرطبیعی از سوی پاول رئیس فدرال رزرو هستند. پاول و بیلی خوش‌بینانه می‌توانند یک کوکتل عالی را تشکیل دهند که در نهایت GBPUSD سطح روانی 1.2500 و فراتر از آن را آزمایش کند.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله GBP/USD

یک شبه اخباری را از سوی صندوق بین‌المللی پول به ارمغان آورد زیرا پیش‌بینی رشد خود را برای سال 2023 افزایش داد که به دنبال چشم‌انداز بی‌ثباتی بانک‌های جهانی در اوایل ژانویه منتشر شد. صندوق بین‌المللی پول هشدار داد که مبارزه با تورم ممکن است پایان نیافته باشد زیرا روسیه و چین خطرات بیشتری را برای بهبود ایجاد می‌کنند. با این حال، این قرائت برای بریتانیا اعتمادی را القا نمی کند که انتظار می رود اقتصاد آن 0.6 درصد کاهش یابد، برخلاف همتایان خود از کشورهای توسعه یافته.

image1.png

در حال حاضر، بلاتکلیفی صدراعظم جرمی هانتس در مورد کاهش مالیات و عوارض اقتصادی اعتصاب کارگران، عوارض بیشتری را برای اقتصاد بریتانیا اضافه می کند. صدراعظم هانت همچنین هشداری به نخست وزیر سوناک در مورد تورم صادر کرد و گفت که رساندن تورم به زیر مرز 5 درصد در سال 2023 دشوار خواهد بود.

در تقویم روز، ما تاییدیه‌های وام مسکن و داده‌های وام‌دهی و اعتماد مصرف‌کننده CB از بریتانیا را داریم.

image2.pngimage3.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی

با نگاهی به روزهای آینده، اگر DXY همچنان به روند صعودی خود ادامه دهد، می‌توانیم قیمت مشابهی را تا دوشنبه داشته باشیم. GBPUSD یک الگوی دو رویه در روز چاپ کرده است که نشان دهنده نزولی بیشتر است. همانطور که در نمودار می بینید، ما محدود به محدوده باقی می ماندیم و می توانیم قبل از جلسه FOMC فردا آزمایشی از انتهای پایین محدوده را ببینیم.

پوند/دلار آمریکا نمودار روزانه – 31 ژانویه 2023

image4.png

منبع: TradingView

داده های احساس مشتری IG: نزولی

IGCS نشان می‌دهد که معامله‌گران خرده‌فروشی در حال حاضر در پوند/دلار آمریکا کوتاه هستند و 55 درصد از معامله‌گران در حال حاضر موقعیت‌های فروش دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند نشان می‌دهد که GBP/USD ممکن است به افزایش خود ادامه دهد.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع