GBP/USD به داده های تورم بریتانیا برای سوگیری جهت دار نگاه می کند


چشم انداز پوند/دلار آمریکا

  • پوند انگلیس سود در برابر دلار آمریکا به دنبال داده‌های ثابت اشتغال در بریتانیا، علی‌رغم اینکه ایالات متحده داغ‌تر از حد انتظار بود CPI شماره
  • اکنون توجه بازار به ارقام تورم بریتانیا در روز چهارشنبه معطوف شده است
  • این مقاله به کلید می پردازد GBP/USD سطوح فنی برای مراقبت از جلسات آینده

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: دورنمای دلار آمریکا پس از تورم شگفت‌انگیز صعودی، تنظیم بر روی EUR/USD و USD/JPY

GBP/USD (کابل) روز سه‌شنبه پس از اینکه تعداد اشتغال در بریتانیا بالاتر از برآوردها بود، رشد کرد، اما رشد آن با ارقام قوی‌تر از انتظارات CPI ژانویه ایالات متحده محدود شد، نتیجه‌ای که بازدهی خزانه‌داری را در تمام دوره‌ها، اما بیشتر در بخش اولیه افزایش داد.

هنگامی که فعالان بازار به طور کامل داده‌های تورم اخیر ایالات متحده را هضم می‌کنند، انتظارات برای نرخ پایانی فدرال رزرو می‌تواند کمی بیشتر شود و حداقل در کوتاه‌مدت، فضای سازنده‌ای برای دلار آمریکا ایجاد کند. این می تواند بهبود پوند را به خطر بیندازد، به خصوص اگر اختلاف نرخ ها دوباره شروع به تضعیف پول بریتانیا کند، اما این اتفاق از ابتدای ماه رخ نداده است، همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، جایی که اسپرد اوراق قرضه بریتانیا/ایالات متحده کمتر و کمتر منفی می شود. در کشش 2 و 10 ساله منحنی.

تفاوت‌های نرخ پوند/دلار آمریکا در مقابل انگلیس و آمریکا

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

برای ارزیابی بهتر چشم انداز کوتاه مدت نرخ ارز، معامله گران باید اطلاعات منتشر شده در هر دو سوی اقیانوس اطلس را زیر نظر داشته باشند. با این حال، گزارش اقتصادی کلیدی بعدی که ارزش تماشا دارد، شاخص قیمت مصرف کننده بریتانیا است که قرار است صبح چهارشنبه منتشر شود. از نظر انتظارات، CPI سرفصل ژانویه از 10.5 درصد در دسامبر به 10.3 درصد کاهش یافته است. پیش‌بینی می‌شود که گیج اصلی از 6.3 درصد قبلی، 6.2 درصد سالانه باشد.

پیشرفت ناچیز در مبارزه با تورم ممکن است بر بانک مرکزی انگلیس فشار بیاورد تا مواضع خود را که در این ماه اتخاذ شد، زمانی که این موسسه تعهد خود را مبنی بر ادامه افزایش اجباری هزینه های استقراض را رها کرد، مورد ارزیابی مجدد قرار دهد.

در حالی که اگر نیروهای تورمی با سرعت بیشتری کاهش نیابد، می‌توان سیاست‌گذاران را وادار کرد که دستورالعمل‌های خود را تعدیل کنند و به پیاده روی ادامه دهند. انقباض پولی ارتجاعی برای حفظ پوند در مسیر بهبود پایدار کافی نخواهد بود، به ویژه اگر بازارها شک دارند که بانک در تعهد خود برای بازگرداندن ثبات قیمت ثابت بماند. به همین دلیل است صعودی بودن پوند/دلار در میان مدت دشوار است.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -9٪ -3٪ -6٪
هفتگی -20% 23% -3٪

GBP/USD تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD روز سه شنبه بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه خود صعود کرد، اما نتوانست به طور قاطع این شکست را حفظ کند، که نشانه ای از کاهش فشار خرید است. با تضعیف شتاب، فروشندگان می‌توانستند هر لحظه کنترل بازار را از گاو نر بگیرند و شرایط مناسبی را برای عقب‌نشینی متوسط ​​ایجاد کنند. اگر سناریوی نزولی اجرا شود، کاهش به سمت حمایت خط روند در 1.2050 ممکن به نظر می رسد. در نقاط ضعف بیشتر، تمرکز به میانگین متحرک ساده 200 روزه و به دنبال آن پایین‌ترین نرخ ژانویه تغییر می‌کند. در مقابل، اگر بالاتر و بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه ادامه یابد، GBP/USD می تواند سطح روانی 1.2300 و سپس 1.2450 را بازپس گیرد، که مربوط به اصلاح فیب 61.8 درصدی فروش سال 2022 است.

نمودار فنی GPB/USD

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار فنی GBP/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع