GBP/USD با وجود PMI انگلستان مبارزه می کند


تجزیه و تحلیل نرخ پوند بریتانیا و نکات گفتگو

  • GBP با وجود PMI های بریتانیا مبارزه می کند
  • Range Trading State of Play در فدرال رزرو

GBP با وجود PMI های بریتانیا مبارزه می کند

مانند یورو، پوند همچنان با کاهش 0.5 درصدی ارز در برابر دلار آمریکا مبارزه می کند. در حالی که PMI های فلش در ماه جولای بهتر از حد انتظار بودند، آنها برای حمایت از پوند انجام نداده اند، و بیشتر تاکید می کنند که افزایش قیمت ارز در برابر دلار دشوار است. علاوه بر این، آخرین نظرسنجی YouGov، لیز تراس (62 درصد) را به طور محکم در مقابل ریشی سوناک (38 درصد) در رقابت رهبری محافظه‌کاران در صدر قرار داده است. با توجه به اینکه لیز تراس اخیراً از سیاست بانک مرکزی آمریکا برای “کنترل” تورم حمایت کرده است، این نگرانی‌ها را تا حدودی برای پوند افزایش می‌دهد. به چالش کشیدن استقلال BoE به نفع موضع BoJ آخرین چیزی است که می خواهید اگر گاو نر استرلینگ هستید بشنوید.

در جای دیگر، تصمیم بانک مرکزی اروپا برای اعلام افزایشی بیشتر از حد انتظار، به من تایید می‌کند که BoE در نشست آتی با افزایش 50 واحدی در ثانیه پیش خواهد رفت. بانک مرکزی اروپا مطمئناً نمی‌تواند با افزایش حجم تقریباً کافی تمام بانک‌های مرکزی G10 پیشی بگیرد. درست مانند آنچه که در زمان شوک های قبلی بازار شاهد رقابت به سمت پایین هستیم، اکنون شاهد جنگ ارزی معکوس هستیم و بنابراین بانک های مرکزی نیز تحت تأثیر اقدامات بانک های مرکزی در اطراف خود قرار خواهند گرفت.

کاترین مان از BoE که در ماه‌های اخیر برای افزایش 50bps در اقلیت رای‌دهی بوده است، قبلاً چنین گفته است:

تفاوت نرخ بین ایالات متحده و بریتانیا در کل به نفع ایالات متحده است و این تفاوت عامل تعیین کننده برای کانال مالی است و به همین دلیل است که نرخ ارز دوجانبه کاهش مداوم ارزش پوند را در نتیجه شوک نشان می دهد. برای تثبیت قیمت‌ها و کاهش فشار تورمی ناشی از نرخ ارز، سیاست‌گذاران بریتانیا باید تقریباً با سخت‌گیری از سوی ایالات متحده همراهی کنند. البته با این کار کاهش تولید را تشدید می‌کنند.»

بلاتکلیفی بازار برای تداوم در فدرال رزرو

از منظر فنی، GBP/USD موفقیت کمی بالاتر از دسته 1.2000 با شکست های متعدد در حدود 1.2045-55 داشته است، در حالی که پشتیبانی در 1.1880-90 قرار دارد. در حالی که ما به سمت نشست FOMC در هفته آینده پیش می رویم، احتمالاً بلاتکلیفی بازار ادامه خواهد داشت و بنابراین معاملات محدوده ممکن است وضعیت بازی در کوتاه مدت باشد. در جاهای دیگر، GBP/JPY با دو روایت افزایش خطرات رکود اقتصادی و BoJ بودن نقطه پرت در چشم انداز انقباض جهانی مبارزه می کند.

S&P 500: Bear Market Rally به 4k گسترش می یابد

من همچنان متقاعد هستم که بهبود اخیر در S&P 500 چیزی بیش از یک افزایش نزولی در بازار نیست. به این ترتیب، اکنون که در RSI به بیش از حد خرید نزدیک شده‌ایم، از نزدیک شاهد واکنش این شاخص به 4k و 4014 (سطح CPI قبل از ژوئن) هستم.

نمودار S&P 500: بازه زمانی روزانه

پوند بریتانیا (GBP) جدیدترین: GBP/USD با وجود PMI بریتانیا مبارزه می‌کند

منبع: TradingView

منبع