GBP/USD با وجود عقب نشینی همچنان تحت فشار است زیرا بازارهای USD به دنبال فدرال رزرو هستند


GBP/USD، بانک انگلستان، فدرال رزرو ایالات متحده، تورم – نقاط صحبت

  • GBP/USD به پایین ترین سطح خود از اواسط دهه 1980 در هفته گذشته رسید.
  • از آن زمان رشد کرده است، اما این یک داستان دلار است تا امید به مهلت پوند.
  • ممکن است بازار به این نتیجه رسیده باشد که استرلینگ در حال حاضر به اندازه کافی آسیب دیده است.

را بریتانیایی پدور نسبت به پایین ترین سطح نزدیک به 4 دهه هفته گذشته در برابر این شاخص به شدت عقب نشینی کرده است ایالات متحده داولار، اما از نکات مثبت بسیار کوتاه است و روند نزولی طولانی مدت آن همچنان پابرجاست.

GBP/USD هفته گذشته به سمت نرخ 1.14 دلاری سقوط کرد که آخرین بار در روزهای دور قبل از توافقات پلازا در سال 1985 مشاهده شده بود، که خود با هدف مهار دلار آمریکا به طور مشابه افسارگسیخته بود.

این هفته بزرگی برای داده‌های اقتصادی است، اما این احتمالاً بر قدرت موقعیت اقتصاد ایالات متحده در مقایسه با بریتانیا و در واقع بیشتر کشورهای اروپایی که تورم همچنان یک چالش بزرگ است و جنگ در اوکراین بازارهای انرژی حیاتی را فلج می کند.

عقب نشینی که در چند روز گذشته در بسیاری از ارزها در برابر دلار مشاهده شد، احتمالاً صرفاً قبل از اعداد مهم تورم ایالات متحده در روز سه شنبه است. انتظار می رود نرخ تورم اصلی در ماه اوت به 6.1 درصد برسد، بالاتر از 5.9 درصدی که در ماه جولای مشاهده شد. اگر این کار را انجام دهد، بازار احتمالاً به قیمت تهاجمی ادامه خواهد داد نرخ بهره از فدرال رزرو، به ضرر رقبای دلار از جمله پوند است.

توصیه شده توسط دیوید کوتل

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

بانک مرکزی انگلستان جلسه خود را یک هفته به عقب می اندازد

بانک انگلستاندر همین حال، کنفرانس نرخ بهره خود را در سپتامبر به جای پانزدهم به 22 ام موکول کرده است تا به احترام مرگ ملکه احترام بگذارد. این بدان معناست که این تصمیم می‌تواند یک روز پس از آن که کوارسی کوارتنگ، وزیر دارایی جدید، برنامه‌های مالی خود را بیان کرد، اتخاذ شود، اگرچه دوره عزاداری ملی برنامه‌ها را کمتر از حد معمول مشخص می‌کند. دولت استقلال بانک انگلستان را مجدداً تأیید کرده است، اما با این وجود، ممکن است بخواهد به این زودی سیاست‌های پولی را سخت‌تر کند، که می‌تواند عامل دیگری برای کاهش استرلینگ باشد.

بر اساس داده‌های رسمی، اقتصاد بریتانیا در ماه جولای 0.2 درصد رشد کرد و پس از یک افت شدید در ماه قبل، به رشد خود بازگشت، اگر کم‌خون باشد. با این حال، نرخ رشد متوسط ​​سه ماهه برای نرخ رشد سالانه 2.3٪ 0٪ بود.

بازارها نسبت به پوند صعودی ترند، اما چقدر بادوام؟

ممکن است مهلتی برای پوند وجود داشته باشد، البته فقط به دلیل بزرگی چکش‌کاری که امسال دریافت کرده است. احساسات مشتری IG داده‌ها نشان می‌دهد که 75 درصد در این سطوح صعودی هستند، بیل گاس، سرمایه‌گذار میلیاردر، اواخر هفته گذشته خود را نسبت به ارز بریتانیا خوش‌بینانه اعلام کرد، که نشان می‌دهد دلار آمریکا اکنون در قلمروی بیش از حد ارزش‌گذاری شده است و قرار است اندکی از جذابیت خود را از دست بدهد.

GBP/USD نمودار روزانه

نمودار تهیه شده توسط Davمنd Cottle با استفاده از نمای معاملاتی.

با وجود این بارقه‌های امید، نمودار روزانه نشان می‌دهد که این گاوهای خودخوانده GBP/USD تا چه اندازه باید از منظر فنی انجام دهند، اگر بخواهند یک معکوس معنادار را مهندسی کنند. روند نزولی از اواخر فوریه تا حد زیادی در جای خود باقی مانده است و به مراتب بالاتر از سطح فعلی در 1.1945 است. قبل از اینکه بتوان آن را به طور قانع کننده ای به چالش کشید، پوند باید ناحیه مقاومت 1.1742 را که در 14 جولای جهش کرد و گاوها در اواخر آگوست به مدت 6 روز از آن دفاع کردند، پس بگیرد.

اگر این اعداد تورم ایالات متحده افزایش شدید نرخ بهره فدرال رزرو را روی میز بگذارد، ما می‌توانیم شاهد بازگشت پوند به پایین‌ترین سطح تاریخی هفته گذشته باشیم.

-توسط دیوید کوتل برای DailyFX

منبع