GBP/USD با نگاه معامله گران به آشفتگی سیاسی بریتانیا. حالا چی؟


نکات کلیدی پوند بریتانیا:

  • GBP/USD پس از اعلام استعفای نخست وزیر بریتانیا، بوریس جانسون، افزایش یافت
  • اگرچه نااطمینانی سیاسی ممکن است گهگاه باعث نوسانات شود، بعید است که در کوتاه مدت به محرک اصلی پوند تبدیل شود.
  • سیاست پولی بانک مرکزی انگلیس و چشم انداز کلان اقتصاد بریتانیا باید در نیمه دوم سال بیشتر به پوند مرتبط باشد.

بیشترین خوانده شده: تنظیمات اقدام قیمت دلار آمریکا: EUR/USD، GBP/USD، USD/CAD، USD/JPY

علیرغم اینکه پوند انگلیس در روز پنجشنبه نسبت به دلار آمریکا با رشد متوسطی روبرو شد و با حدود 0.65 درصد افزایش به 1.2000 رسید. افزایش عدم اطمینان سیاسی در بریتانیا پس از اعلام بوریس جانسون استعفا از نخست وزیری پس از رسوایی‌های متعددی که در چند ماه گذشته دولت او را آزار داده است. معامله گران و سرمایه گذاران پیش از این پس از ده ها وزیر ارشد این حرکت را پیش بینی کرده بودند کنار رفت در روزهای اخیر در اعتراض بیش از جیرهبری ohnson و او رسیدگی به اتهامات سوء رفتار علیه یک فرد برجسته متحد، بنابراین اعلام رسمی انجام نشد جرقه تلاطم FX.

در حالی که ممکن است روند انتخاب رئیس بعدی دولت آغاز شود نوسانات از زمان به زمان، محرک اصلی پوند نخواهد بود. درست است که نخست‌وزیر جدید می‌تواند راه را برای محرک‌های مالی باز کند در قالب کاهش مالیات در اواخر سال و راه را برای بانک مرکزی تهاجمی تر، اما این موضوعی برای پاییز خواهد بود.جدید ساکن خیابان داونینگ 10 همچنین می تواند یک را اتخاذ کند موضع تقابلی کمتر در قبال اتحادیه اروپاایجاد محیط مساعدتر برای استرلینگ؛ ولی باز هم، مجهولات زیادی در این مرحله وجود دارد که نمی‌توان نتیجه‌گیری اساسی کرد.

با نگاه به آینده، بادهای مخالف رو به رشد در جبهه کلان برای انگلستان و واگرایی سیاست پولی بین فدرال رزرو و BoE همچنان کاتالیزور اصلی قیمت در بازار ارز خواهد بود. برای ارائه زمینه، فعالیت بریتانیا به سرعت در حال کاهش است و احتمال رکود اقتصادی در سال 2023 را افزایش می دهد. سیاست گذاران با شناخت این خطرات در هکتارve نگهداری می شود یک “رویکرد ثابت”، افزایش هزینه های استقراض با افزایش های کوچک برای جلوگیری از افزودن استرس غیر ضروری به اقتصاد در لبه یک صخره

در حالی که CPI سالانه در راه است تا در پاییز از 11٪ فراتر رودممکن است BoE موقتاً موضع محتاطانه خود را کنار بگذارد و نرخ بهره را نیم درصد افزایش دهد و به 1.75 درصد در نشست آگوست خود برساند، اما این احتمالاً یک اقدام یکباره قبل از بازگشت به افزایش استاندارد 25 واحدی در ثانیه خواهد بود. فدرال رزرو، به نوبه خود، یک را حفظ کرده است تعصب شاهین، نشان دهنده یک مسیر سفت شدن سریع برای بازگرداندن ثبات قیمت است. در حالی که وال استریت تردید دارد که فدرال رزرو به برنامه های خود برای حذف اجباری مسکن پایبند باشد، این موسسه نشان داده است عدم تمایل به چرخش; در حقیقت، ژوئن دقیقه FOMC نشان داد که بیشتر موضع محدود کننده ممکن است در صورت افزایش فشارهای تورمی مناسب باشد بودند به اصرار ورزیدن.

در محیط فعلی، دلار آمریکا باید در برابر پوند حمایت شود. این به این معنی است که مسیر کمترین مقاومت برای GBP/USD حداقل از نقطه نظر بنیادی پایین‌تر است. چشم انداز ممکن است تغییر کند، به خصوص اگر فدرال رزرو چشمک بزند، اما ما هنوز شواهد محکمی نداریم که نشان دهد به زودی این اتفاق خواهد افتاد.

GBP/USD تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD پس از رسیدن به پایین ترین سطح چند ساله نزدیک به 1.1875 دیروز، بازگشتی متوسط ​​را تجربه کرد، که توسط یک خط روند صعودی کوتاه مدت افزایش یافت، همانطور که در نمودار 30 دقیقه ای زیر نشان داده شده است. اگر کابل به حرکت خود به سمت بالا ادامه دهد، مقاومت اولیه در 1.2022 ظاهر می شود، یعنی اصلاح فیبوناچی 50 درصدی حرکت اوج/پایین جولای. با قدرت بیشتر، تمرکز به 1.2056 تغییر می کند، سپس 1.2085/1.2090 و سپس 1.2125. از طرف دیگر، اگر فروشندگان برگردند و قیمت ها را پایین بیاورند، حمایت خط روند حدود 1.1960 خواهد بود. اگر این کف شکسته شود، GBP/USD ممکن است در راه آزمایش مجدد پایین‌ترین سطح خود در سال 2022 باشد.

نمودار فنی GBP/USD

چشم انداز پوند انگلیس: GBP/USD با نگاه معامله گران به گذشته از آشفتگی سیاسی بریتانیا افزایش یافت.  حالا چی؟

نمودار GBP/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود مبتدیان راهنمای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ را بگیرید مسابقه DailyFX و دریابید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را دریافت کنید در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور تجاری قدرتمند در اینجا.

— نوشته شده توسط دیگو کولمن، استراتژیست بازار برای DailyFX

منبع