GBP/USD با نزدیک شدن به انتشار داده های ایالات متحده افزایش می یابد


GBP/USD – قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • کابل در هفته بالاتر است اما محدوده معاملات بسیار باریک است.
  • تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و PCE اصلی ممکن است مقداری نوسانات را به بازار بی‌درخشش اضافه کنند.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله GBP/USD

معامله گران GBP/USD در این هفته زندگی دشواری خواهند داشت، زیرا این جفت ارز به سمت پایین حرکت می کند و در محدوده معاملاتی محدود به میزان اندکی بالاتر می رود. هم پوند انگلیس و هم دلار آمریکا دلیل چندانی برای حرکت به هر سمتی نداشته اند، زیرا تا کنون اطلاعات و رویدادهای مربوط به بازار تا این لحظه در این هفته تأثیر منفی گذاشته است. این احتمالاً تغییر می کند زیرا تعدادی از داده های مهم منتشر شده امروز و فردا به نمایش در می آیند.

image1.pngimage2.png

برای همه انتشار داده‌ها و رویدادهای متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX

طبق گزارش رسانه ها، انتظار می رود یکی از اخباری که ممکن است در بلندمدت استرلینگ را افزایش دهد، فردا اعلام شود. مطابق با دیلی تلگراف، بریتانیا قرار است به توافق جامع و پیشرو برای مشارکت ترانس پاسیفیک (CPTPP) بپیوندد که یک گروه تجاری هند و اقیانوسیه است که به شرکت های بریتانیایی امکان دسترسی به ده ها میلیون مشتری جدید و بازار 10 تریلیون دلاری را می دهد.

GBP/USD در حال افزایش است، اما دامنه این هفته کمتر از 150 پیپ است، در حالی که میانگین محدوده واقعی (ATR) در پایین ترین حد چند ماهه است. نمودار روزانه با معاملات کابل بالاتر از هر سه میانگین متحرک مثبت باقی می ماند، در حالی که شکستن بالاتر از 1.2362 دیروز باعث می شود این جفت به بالاترین حد خود در ابتدای فوریه بازگردد. یک شکست صعودی بالاتر احتمالاً 1.2448 را هدف قرار می دهد، در حالی که خوشه ای از اوج و پایین های اخیر تا 1.2172 باید پشتیبانی را ارائه دهد.

نمودار قیمت روزانه GBP/USD – 30 مارس 2023

image3.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 4% -8٪ -4٪
هفتگی 3% 8% 6%

داده های معامله گر خرده فروشی

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 40.46 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 1.47 به 1 است. معامله گران نت شورت 9.12 درصد کمتر از دیروز و 17.50 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های پوند/دلار آمریکا ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز کمتر خالص است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد بیشتر سوگیری تجاری GBP/USD مختلط است.

نظر شما در مورد GBP/USD – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع