GBP/USD با مقاومت خوشه ای محدود شده است، USD/JPY پس از شکست صعودی کاهش می یابد


GBP/USD و USD/JPY چشم انداز فنی

  • GBP/USD افزایش می یابد، اما به نظر می رسد حرکت صعودی در حال کاهش است قیمت منطقه مقاومت خوشه کلیدی کاوشگر
  • USD/JPY پیشرفت خود را پس از شکستن از میانگین متحرک 50 روزه خود گسترش می دهد
  • این مقاله به سطوح فنی کلیدی برای تماشا در روزها و هفته های آینده می پردازد

بیشترین خوانده شده: USD/CAD با افت نفت افزایش می‌یابد، نزدک 100 الگوی دو برابری را در کمین خرس‌ها ایجاد می‌کند.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -8٪ 5% -1٪
هفتگی 6% -4٪ 0%

GBP/USD تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD روز چهارشنبه افزایش یافت، اما علیرغم افزایش بازده اوراق قرضه دولتی بریتانیا، که پس از تورم ماه مارس که آمارهای تورم مارس صعودی را شگفت زده کرد، به شدت و بیشتر از همتایان جهانی خود افزایش یافت، اندک بود. در حالی که تورم دو رقمی ممکن است بانک انگلستان را وادار به افزایش مجدد نرخ بهره در ماه مه کند، پوند انگلیس ممکن است حمایت چندانی از جبهه سیاست پولی دریافت نکند، در صورتی که انقباضات بیشتر باعث به خطر افتادن اصول اساسی کشور و اقتصاد راکد شود و منجر به رکود اقتصادی شود. جاده.

از نقطه نظر تحلیل تکنیکال، GBP/USD در ماه های اخیر روند صعودی داشته است، اما این جفت ارز برای پاکسازی مقاومت خوشه ای از 1.2450 تا 1.2550 تلاش کرده است، جایی که اصلاح فیب 61.8 درصدی کاهش 2022 با یک روند نزولی میان مدت همگرا می شود. خط طی چند هفته گذشته، این منطقه مقاومت در موارد متعددی مورد استفاده قرار گرفته است، اما قیمت ها پس از هر آزمایش کاهش یافته است، نشانه ای از اینکه ممکن است اعتقاد صعودی در میان احساسات مختلط بازار متزلزل شود.

با کابل کاوش در ناحیه 1.2450/1.2550 در زمان نگارش مقاله، ممکن است فقط زمان زیادی باشد که کشمکش بین گاوها و خرس ها حل شود. معامله گران به زودی سرنخ های بیشتری در مورد چشم انداز خواهند داشت، اما دو سناریو ممکن است که ارزش بررسی و آماده شدن برای آن وجود دارد: یک شکست از بالا و یک رد نزولی، که اولی زمینه را برای افزایش احتمالی به سمت مقاومت بلندمدت خط روند در 1.2675 و پایین ترین سطح هفته گذشته را در 1.2345 و 1.2275 پس از آن نشان داد.

نمودار فنی GBP/USD

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار فنی GBP/USD با استفاده از TradingView تهیه شد
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -5٪ 4% 0%
هفتگی 0% 8% 5%

تحلیل فنی USD/JPY

USD/JPY از اواخر ماه مارس به شدت افزایش یافته است، زیرا بازدهی خزانه داری ایالات متحده صعود خود را از سر گرفته است و سطوح فنی کلیدی را در مسیر صعود خود شکسته است. در روزهای اخیر، این جفت از میانگین متحرک ساده 50 روزه خود سبقت گرفت و مقاومت خط روند را در 133.80 سوراخ کرد و انگیزه مثبت آن را تقویت کرد.

با حرکت در سمت خود، USD/JPY می‌تواند فضایی برای افزایش پیشرفت خود در روزهای آینده داشته باشد، اما قیمت‌ها ابتدا باید یک مانع کلیدی در 134.75 را برطرف کنند تا بازار اطمینان بیشتری به تز صعودی داشته باشد. اگر این سناریو اجرا شود، می‌توانیم شاهد حرکت به سمت 136.60 باشیم، یعنی اصلاح فیبوناچی 38.2 درصدی اصلاح اکتبر 2022/ژانویه 2023.

برعکس، اگر USD/JPY نتواند به بالای 134.75 بشکند و شروع به کاهش کند، حمایت پویا در 133.75 باقی می ماند. اگر این سطح برداشته شود، خرس‌ها می‌توانند جرأت پیدا کنند تا در 131.50 حمله کنند، طبقه‌ای که از فوریه 2022 توسط خط روند صعودی ایجاد شده است.

نمودار فنی USD/JPY

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار USD/JPY با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع