GBP/USD با ثابت ماندن نرخ بیکاری در بریتانیا جهش کرد


نکات کلیدی داده های استخدام انگلستان:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

بیشتر بخوانید: داده های تولید ناخالص داخلی بریتانیا مطابق با برآوردها، پوند/دلار آمریکا ثابت است

نرخ بیکاری بریتانیا مطابق با انتظارات برای 3 ماه منتهی به دسامبر 2022 بدون تغییر باقی ماند. تعداد افراد بیکار تا شش ماه افزایش یافته است که توسط افراد 16 تا 24 ساله افزایش یافته است. تعداد افراد شاغل در بریتانیا در سه ماه منتهی به دسامبر 74 هزار نفر افزایش یافت که بسیار بالاتر از پیش‌بینی‌های بازار مبنی بر افزایش 40 هزار نفری و پس از افزایش 27 هزار نفری در ماه قبل بود. در همین حال، در نوامبر 2022 تا ژانویه 2023، مشاغل خالی 76 هزار نفر کاهش یافت و به 1134 هزار رسید، که هفتمین سقوط سه ماهه متوالی است که نشان دهنده عدم اطمینان در بین صنایع است، زیرا پاسخ دهندگان به نظرسنجی همچنان از فشارهای اقتصادی به عنوان عاملی برای جلوگیری از استخدام یاد می کنند. هانت، صدراعظم بریتانیا در عین حال اظهار داشت که باقی ماندن بیکاری نزدیک به پایین ترین سطح رکورد نشانه تشویق کننده انعطاف پذیری در بازار کار ما است.

رابط کاربری گرافیکی، متن، برنامه، ایمیل توضیحات به طور خودکار تولید می شود

داده های اقتصادی زنده را از طریق ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی DailyFX

درآمد متوسط ​​شامل. و EXCL. جایزه

دستمزدها در بریتانیا در دسامبر سال 2022 نسبت به ماه مشابه سال قبل 5.9 درصد افزایش یافت و نسبت به چاپ قبلی 6.4 درصد کاهش یافت. با این حال، نگرانی در افزایش میانگین درآمد بدون احتساب پاداش است که به 6.7 درصد افزایش یافته است که پیش بینی 6.5 درصدی را پشت سر می گذارد. ارقام با پیش بینی بازار به ترتیب 6.2% و 6.5% رشد مقایسه می کنند. به صورت واقعی (تعدیل شده برای تورم)، رشد حقوق کل و معمولی در سال در اکتبر تا دسامبر 2022، 3.1 درصد برای کل دستمزد و 2.5 درصد برای حقوق عادی کاهش یافت. این کمتر از رکورد کاهش کل دستمزد واقعی است که در فوریه تا آوریل 2009 شاهد بودیم (4.5٪). عامل اصلی تورم

بازار کار بریتانیا در حال حرکت به جلو

صندوق بین‌المللی پول هشدار داد که بریتانیا هنوز به اندازه قبل از همه‌گیری در مارس 2020، افراد زیادی را جذب شغل نکرده است. گزارش روندها که نشان می‌دهد کسب‌وکارهای بریتانیا قصد دارند کمتر استخدام کنند، اما برای کسانی که نیاز دارند، بیشتر بپردازند. این گزارش همچنین حاکی از آن است که کسب‌وکارهای بریتانیا قصد دارند این هزینه‌ها را با افزایش قیمت‌ها جبران کنند، چیزی که بانک انگلستان را نگران می‌کند زیرا به نظر می‌رسد تورم را مهار کند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بانک انگلستان احساسات خود را در رابطه با بازار کار اعلام کرده است و از نزدیک هیئت تصمیم گیرندگان خود (بررسی کسب و کار) را تحت نظر خواهد داشت و قسط بعدی آن در 2 مارس تعیین می شود. فشارها تصویری از انتظارات در ماه های آینده را ارائه می دهند.

واکنش بازار

واکنش اولیه بازار پس از انتشار این خبر نشان داد که GBPUSD 25 پیپ جهش کرد و در 1.21650 معامله شد. با نگاهی به تصویر بزرگتر از منظر فنی، قیمت GBPUSD دیروز بالاتر رفت و به سمت MA 50 روزه برگشت. ما بین MA 200 و 50 روزه باقی می مانیم با شکستی بالاتر از MA 50 روزه که احتمالاً با مقاومت در ناحیه 1.2270 مواجه می شویم، انتهای پایینی محدوده شکست از 2 فوریه. شکست احتمالی نزولی باید با دسته روانی 1.2000 مقابله کند. و همچنین 200 و 100 روزه MA اگر بخواهد فشار قابل توجهی به سمت نزول ایجاد کند. در این مرحله، تکنیک‌ها چیز زیادی را از دست نمی‌دهند و احتمال شکست در هر دو جهت وجود دارد.

GBPUSD نمودار روزانه، 14 فوریه 2022

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع