GBP/USD با بهبود احساسات ریسک بالاتر می رود


GBP/USD – قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • اولین شهروندی که بانک سیلیکون ولی را خرید.
  • استرلینگ در برابر دلار آمریکا در حدود 1.2250 ثابت است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

بیشترین خوانده شده: آخرین پوند انگلیس: روند صعودی پوند/دلار آمریکا دست نخورده است اما در حال کاهش است

پس از اینکه بانک آمریکایی First Citizen BancShares فاش کرد که بانک Silicon Valley وام دهنده شکست خورده ایالات متحده را خریداری کرده است، بازارهای مالی در اوایل روز دوشنبه رونق گرفتند. First Citizen حدود 72 میلیارد دلار از دارایی ها و وام های SVB را با تخفیف 16.5 میلیارد دلار خریداری کرد در حالی که FDIC حدود 90 میلیارد دلار از دارایی های SVB را در اختیار خواهد داشت.

بخش بانکداری اروپا در اخبار SVB بالاتر رفت، اما همانطور که می نویسیم، بیشتر این عملکرد بهتر را پس داده است.

معاملات آتی شاخص بانک اروپا

image1.png

تا روز جمعه که آخرین اعداد سه ماهه و سالانه تولید ناخالص داخلی منتشر شود، اطلاعات کمی از بریتانیا در این هفته وجود دارد. پیش‌بینی می‌شود که بریتانیا 0.4 درصد رشد سالانه داشته باشد در حالی که رشدی بر اساس Q/Q انتظار نمی‌رود.

image2.png

در سمت راست پوند/دلار آمریکا، دلار آمریکا با جدیدترین نگاه به تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در روز پنجشنبه، تعداد کمی داده های دیگر را در این هفته منتشر کرد، و PCE مورد علاقه فدرال رزرو با قرائت تورم که در روز جمعه منتشر شد، دو شاخص برجسته.

برای همه انتشار داده‌ها و رویدادهای متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX

GBP/USD در حدود سطح 1.2250 معامله می شود، اگرچه محدوده امروز بسیار محدود است. الگوی اخیر اوج های بالاتر شکسته شده است در حالی که الگوی کاهش های بالاتر تقریباً در جای خود است. هر سه میانگین متحرک حمایت کننده هستند، در حالی که اندیکاتور CCI در حال حرکت به سمت پایین تر و خارج از سطوح شدید است. سطح اول مقاومت در 1.2292 باقی می ماند، جلوتر از 1.2300 و 1.2344، در حالی که خوشه ای از حمایت بین 1.2170 و 1.2210 وجود دارد. معامله گران کابل باید قبل از حرکت منتظر باشند تا نوسانات به جفت بازگردد.

نمودار قیمت روزانه GBP/USD – 27 مارس 2023

image3.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 7% 10% 8%
هفتگی 10% 3% 6%

داده های معامله گر خرده فروشی مختلط است

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 48.89 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 1.05 به 1 است. تعداد معامله گران در معاملات خالص 2.64 درصد بیشتر از دیروز و 8.55 درصد بیشتر از هفته گذشته است. معامله گران نت شورت 3.60 درصد بیشتر از دیروز و 0.22 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های پوند/دلار آمریکا ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز خالص‌تر است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما چیزهای بیشتری می دهد سوگیری تجاری GBP/USD مختلط.

نظر شما در مورد GBP/USD – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع