GBP/USD بازدهی نسبت به قدرت دلار آمریکا، کجا بعدی؟


GBP/USD – قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • دلار آمریکا بالا می رود اما شروع به خرید بیش از حد کرده است.
  • تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم بریتانیا در روز جمعه تمرکز بعدی معامله گران استرلینگ است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله GBP/USD

دلار آمریکا در گردش مالی اولیه اروپا بیشتر جلو می رود، که تحت تاثیر گزارش انفجار NFP روز جمعه و داده های ISM ایالات متحده قرار گرفته است. گزارش مشاغل بسیار بزرگ در ایالات متحده – NFPs در 517k، نرخ بیکاری در 3.4٪ – بازار را با میزان مشاغل ایجاد شده علیرغم تأثیر تغییرات سالانه جمعیت، شگفت زده کرد. PMI غیر تولیدی ISM که اواخر روز جمعه منتشر شد نیز با اختلاف زیادی از انتظارات پیشی گرفت – 55.2 در مقابل 50.4. و 49.2 قبل – باعث تقویت بیشتر دلار می شود. دلار اکنون در بالاترین سطح خود از اواسط ژانویه معامله می شود، اگرچه شاخص CCI نشان می دهد که دلار در قلمروی بیش از حد خرید قرار دارد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) – 6 فوریه 2023

image1.png

برای همه تاریخ‌های تصمیم‌گیری سیاست بانک مرکزی، به ادامه مطلب مراجعه کنید تقویم بانک مرکزی DailyFX

توصیه شده توسط Nick Cawley

ویژگی های معامله گران موفق

اخیراً برای پوند انگلیس شادی کمی وجود دارد. داده‌های اقتصادی به اندازه کافی قوی نبوده است که استرلینگ را در برابر رقبای خود تقویت کند، در حالی که اعتصابات مداوم و تهدید بیشتر در هفته‌های آینده، احساسات را تحت تأثیر قرار داده است.

روز جمعه، دفتر آمار ملی (ONS) داده های اولیه تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم را منتشر خواهد کرد. رشد بریتانیا در سه ماهه چهارم سال گذشته متوقف شده است و ممکن است معکوس شده باشد و ترس های بیشتر از رکود را تقویت کند. به‌روزرسانی اخیر صندوق بین‌المللی پول (IMF) نشان می‌دهد که اقتصاد بریتانیا در سال جاری 0.6 درصد کاهش می‌یابد که تقریباً یک درصد کامل کمتر از برآورد قبلی آنهاست.

کیبل در تلاش است تا به دستگیره 1.2000 بچسبد، پس از اینکه از 1.2402 در روز پنجشنبه حدود چهار رقم بزرگ را کنار گذاشت. حمایت اخیر در حدود 1.2290 نتوانست جلوی فروش را بگیرد و سطح بعدی پشتیبانی فنی در حدود 1.1950 از میانگین متحرک 200 روزه دیده می شود. بازار با استفاده از شاخص CCI حداقل در کوتاه مدت بیش از حد به نظر می رسد.

نمودار قیمت روزانه GBP/USD – 6 فوریه 2023

image2.png

نمودارها از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 11% 17% 13%
هفتگی 52% -31٪ 2%

تاجر خرده فروشی موقعیت های طولانی خود را افزایش می دهد

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 60.10 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 1.51 به 1 است. 49.82 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته استدر حالی که تعداد معامله گران نت-شورت 8.81 درصد بیشتر از دیروز و 36.17 درصد کاهش یافته است از هفته گذشته

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های پوند/دلار آمریکا ممکن است به کاهش خود ادامه دهند. موقعیت یابی نسبت به دیروز دارای طول خالص کمتر است، اما نسبت به هفته گذشته دارای طول خالص تر است. ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما چیزهای بیشتری می دهد GBP مختلط/دلار آمریکا سوگیری تجاری

دیدگاه شما در مورد پوند انگلیس چیست – صعودی یا نزولی؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع