GBP/USD افزایش می یابد زیرا PMI بریتانیا به بهبودی پایدار اشاره می کند


نکات کلیدی FLASH PMI انگلستان:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

برآوردهای اولیه نشان می دهد که شاخص PMI فلش تولیدی S&P Global/CIPS UK از 47 در ژانویه به 49.2 در فوریه 2023 افزایش یافته است که پیش بینی های بازار 47.5 را پشت سر گذاشته است. هر دو بخش تولید و خدمات بازگشتی به رشد را به دست آوردند و برآوردهای کلی خدمات به 53.3 در مقایسه با برآوردهای 49.2 رسید. پاسخ دهندگان به نظرسنجی این جهش را به دلیل کاهش کمبود عرضه و نشان دادن نشانه هایی از تعدیل تورم به تقاضای مشتری و بهبود اعتماد می دانند.

داده های فوریه منجر به کندترین افزایش کلی در هزینه های متوسط ​​از آوریل 2021 شده است. تورم قیمت ها به طور جزئی کاهش یافت، به ویژه در اقتصاد خدمات در حالی که بسیاری از کسب و کارها در مورد نیاز به انتقال دستمزدها، هزینه های غذا و قبوض انرژی بیشتر اظهار نظر کردند.

توضیحات متن به طور خودکار با اطمینان متوسط ​​تولید می شود

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

شاخص خروجی ترکیبی S&P Global / CIPS Flash UK برای اولین بار از ژوئیه 2022 در سطح 53.0 در فوریه، به شدت از 48.5 در ژانویه افزایش یافت.

نمودار، نمودار خط توضیحات به طور خودکار تولید می شود

منابع: S&P Global، CIPS، ONS.

برخی اخبار دلگرم‌کننده در مورد چشم‌اندازهای کوتاه‌مدت نیز توسط این نظرسنجی ارائه شد، زیرا کارهای جدید دریافتی توسط مشاغل بخش خصوصی بریتانیا برای اولین بار در 7 ماه گذشته افزایش یافت. رشد در بخش خدمات با کاهش جزئی در بخش تولید در تضاد بود زیرا ارائه دهندگان خدمات شاهد افزایش فروش صادراتی برای سومین ماه متوالی بودند. داده‌ها برای دورنمای یک رکود کم عمق با انتشار داده‌ها که احتمالاً کلید خواهد خورد، نوید خوبی می‌دهد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بریتانیا مازاد بودجه را در ژانویه ارسال می کند

داده‌های مالی عمومی بریتانیا که صبح امروز منتشر شد، برآوردهای مازاد 5.4 میلیارد پوندی در ژانویه را با پیش‌بینی کسری نزدیک به 8 میلیارد پوند شکست داد. چنین کمبودی بزرگترین کسری در 25 سال اخیر در بریتانیا بوده است. این مازاد تا حد زیادی به دلیل جمع آوری مالیات است، اما بسیار کمتر از رقم ژانویه 2022 است زیرا یارانه های انرژی و عوارض گمرکی پرداخت شده به اتحادیه اروپا مازاد را کنترل می کند.

واکنش بازار

GBPUSD نمودار روزانه

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

در واکنش اولیه به داده ها، GBPUSD 85 پیپ بالاتر رفت و سطح 1.2100 اکنون کاملاً در معرض دید است. اگر بخواهیم روند صعودی بیشتری را ببینیم، دسته 1.2100 در کوتاه مدت کلیدی باقی می ماند.

با این حال، با نگاهی به تصویر بزرگ‌تر، پوند همچنان تحت فشار باقی می‌ماند زیرا در حال حاضر بازارها در ماه مارس 25 واحد در ثانیه افزایش قیمت می‌دهند و شاید یک افزایش بیشتر قبل از توقف بانک انگلستان (BoE). نظر من این است که ما فقط ممکن است قبل از مکث یک افزایش 25 واحدی در ثانیه داشته باشیم و در صورت تحقق این امر می‌تواند درد بیشتری را برای پوند پیشروی کند زیرا به نظر می‌رسد فدرال رزرو ایالات متحده در ماه‌های تابستان نرخ‌ها را افزایش خواهد داد. در صورتی که فدرال رزرو از این راه پیروی کند، در میان مدت شاهد یک افت مداوم به زیر سطح 1.2000 برای GBPUSD خواهیم بود.

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع