GBP/USD از سطح روانی 1.2000 عبور می کند. نزولی بیشتر پیش رو؟


GBP/USD قیمت، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

GBP/USD پیشینه اساسی

کیبل در جلسه آسیایی قبل از اینکه در لندن اوپن از دسته روانشناختی 1.2000 عبور کند، تا حدودی جایگاه خود را به دست آورد. گزارش مشاغل ایالات متحده در روز جمعه به حمایت از شاخص دلار ادامه می دهد و به نوبه خود هر گونه تلاش برای بهبود GBPUSD را محدود می کند. فعالان بازار در سال 2023 با نرخ بالاتری از صندوق های فدرال رزرو قیمت گذاری می کنند، برخلاف بانک انگلستان (BoE) که رئیس بیلی اظهار داشت که انتظار می رود تورم در بریتانیا به نزول خود ادامه دهد. این به بازارها این باور را داده است که BoE ممکن است نسبت به فدرال رزرو به توقف افزایش نرخ بهره نزدیک تر باشد. البته، هنوز زود است که چنین پیش‌بینی‌های جسورانه‌ای انجام دهیم، اما اگر به این شکل اجرا شود، GBPUSD با نزولی بیشتری روبرو خواهد شد.

امروز صبح ما اخبار اندکی مثبتی برای بازار مسکن بریتانیا داشتیم زیرا طبق داده‌های هالیفاکس، قیمت‌ها پس از افت 4 ماهه تثبیت شد. رشد قیمت مسکن در سال به 1.9 درصد کاهش یافت، ضعیف ترین رشد در 3 سال اخیر. با توجه به افزایش نرخ ها، بعید است که تقاضا به این زودی ها بهبود یابد و BoE هفته گذشته فاش کرد که تاییدیه های وام مسکن اکنون به پایین ترین حد خود از زمان بحران مالی 2008-2009 رسیده است.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله GBP/USD

بعداً امروز ما سخنرانی هایی از جان کانلیف، رئیس بانک مرکزی آمریکا و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو داریم که در باشگاه اقتصادی در واشنگتن دی سی سخنرانی خواهند کرد. بازارها منتظر لحن تندروانه رئیس فدرال رزرو برای حمایت از گزارش مشاغل هفته گذشته هستند که می تواند حمایت بیشتری از دلار آمریکا در حال حاضر شناور ایجاد کند.

image1.pngimage2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی

تکنیک‌ها تصویر جالبی را در حال حاضر با GBPUSD در مسیر برای چهارمین روز متوالی از دست دادن ترسیم می‌کنند. این جفت اکنون بیش از 450 پیپ از زمان چاپ الگوی دوتایی در 23 ژانویه کاهش یافته است. اگر GBPUSD در MA 200 روزه پشتیبانی پیدا کند، می‌توانیم قبل از ادامه پایین‌تر به آزمون بالقوه MA 100 روزه در دسته 1.1800، برای یک اصلاحی قرار بگیریم.

پوند/دلار آمریکا نمودار روزانه – 7 فوریه 2023

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

داده های احساس مشتری IG: نزولی

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر LONG در پوند/دلار آمریکا هستند و 61 درصد از معامله گران در حال حاضر موقعیت های خرید دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم و این واقعیت که معامله‌گران طولانی هستند نشان می‌دهد که GBP/USD ممکن است به کاهش خود ادامه دهد.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع