GBP/USD، GBP/JPY تظاهرات به مقاومت – آیا گاوها می توانند شکست را مجبور کنند؟


نکات صحبت پوند بریتانیا:

  • GBP/USD هفته گذشته پس از یک آزمون ناموفق در سطح روانی 1.2000 فروخته شد. این منجر به حرکت نزولی به سمت حمایت در 1.1760 شد، اما گاوها از آن زمان وارد شدند تا به پایین ترین سطح بالاتری برسند، زیرا قیمت برای آزمایش دیگری در رقم بزرگ آماده می شود.
  • قدرت GBP/JPY پس از شکست هفته گذشته از شکل گیری گوه نزولی ادامه یافت و قیمت اکنون به آزمون مجدد مقاومت در 169.08 نزدیک شده است. خطوط پشتیبانی در اطراف سطح فیبوناچی 168.06 است.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

پوند انگلیس امروز صبح به شدت بالا می رود و به نظر می رسد GBP/USD برای آزمایش دیگری در سطح روانی 1.2000 آماده شده است. این یک سطح قیمت عمده در Cable است، زیرا این همان سطحی بود که چند ماه پس از همه پرسی برگزیت برای کمک به تعیین سطوح پایینی که تا پایان کووید در سال 2020 به عنوان پشتوانه حفظ شد. در آن مرحله، یک نقض سریع توسعه یافت، اما قیمت ها به زودی به بالاتر از رقم بزرگ برگشتند، و تا اوایل تابستان امسال به معادله بازگشت.

فروشندگان در ماه آگوست با شکست مواجه شدند که منجر به حرکت فروپاشی سپتامبر شد. اما اکنون همان قیمت به تصویر بازگشته است اما به عنوان مقاومت نشان داده می شود. این بالاترین حد در هفته گذشته را حفظ کرد و به نظر می رسد که به زودی آزمایش مجدد دیگری در کارت ها وجود دارد.

نمودار ماهانه GBP/USD

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; GBPUSD در Tradingview

GBP/USD روزانه

هفته گذشته یک عطف مقاومتی در سطح روانشناختی ایجاد کرد و قیمت‌ها تا پایان مسیر به نقطه حمایت آشنا بازگشتند که در حدود 1.1760 ترسیم شده بود که نوسان پایین ماه جولای بود. این قیمت به پایین‌ترین قیمت هفته گذشته کمک کرد و خریداران از آن زمان تاکنون فشار آورده‌اند.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

نحوه معامله GBP/USD

نمودار قیمت روزانه GBP/USD

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; GBPUSD در Tradingview

GBP/USD کوتاه مدت

در این مرحله، حمایتی وجود دارد که از یک خط روند صعودی گرفته شده است و به هدایت حرکت به سمت بالاتر کمک می کند. اما، توزیع نابرابر در روند وجود دارد، که منجر به ایجاد یک تشکیل گوه در حال افزایش می شود. اینها اغلب با هدف برگشت نزولی مورد بررسی قرار می گیرند، اما اولین قدم شکسته شدن خط روند حمایت است که پس از جهش نشان داده نمی شود.

این احتمال بروز یک شکست نادرست را برای مضامین کوتاه‌مدت افزایش می‌دهد. این امر نیاز به افزایش به بالاترین سطح جدید دارد و تقاضای خرید در نقطه ای پس از آن کاهش می یابد. پس از آن تم های معکوس می توانند جذاب تر شوند.

اما، در این مرحله، به نظر می رسد که گاوها قصد دارند حرکتی را بر روی یک بالاتر از حد بالا انجام دهند که به این معنی است که عمل قیمت هم بالاتر از بالاتر و هم بالاتر از پایین را نشان می دهد و به روند صعودی اشاره می کند.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار چهار ساعته GBP/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; GBPUSD در Tradingview

GBP/JPY

GBP/JPY به طور مشابه برای آزمون مقاومت در حال افزایش است. اوج نوسان از 7 نوامبر در 169.08 است و این خمش منجر به ساخت یک سازند گوه در حال سقوط شد. این تصویر آینه‌ای از گوه در حال افزایش در بالا است و گوه در حال سقوط اغلب با هدف معکوس‌های صعودی دنبال می‌شود، چیزی که در چند هفته گذشته در اینجا نشان داده شده است.

من در اوایل هفته، پوند/ین را بررسی کرده بودم و بازگشت ضعف ین در این جفت را با ادامه رشد حرکت صعودی برجسته کردم. قیمت در حال آزمایش نقطه ای از مقاومت تبدیل به حمایت در 167.20 بود و قبل از اینکه خریداران حرکت را به سمت مقاومت فعلی گسترش دهند، به نشان دادن سطح پایین کمک کرد.

در این مرحله، پتانسیل حمایت در حدود سطح فیبوناچی 168.06 و احتمال شکست در قیمت 169.08 وجود دارد. بالاتر از مقاومت فعلی، سطح روانشناختی 170.00 است که به ناحیه مقاومت منطقی بعدی تبدیل می شود که باید در یک شکست از بالا به آن نگاه کرد. گاوها نتوانستند در طول آزمایش قبلی حرکت را برای مدت طولانی بالاتر از 170.00 نگه دارند، بنابراین تا زمانی که سطح 172.13 وارد عمل نشود، مرجع بسیار کمی بالاتر از این قیمت وجود دارد.

نمودار قیمت چهار ساعته GBP/JPY

image4.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; GBPJPY در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع