GBP/JPY پس از کاهش قیمت شاخص قیمت در بریتانیا، کاهش می یابد


قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل ین ژاپن GBP/JPY

  • تورم بریتانیا انتظارات را نادیده می گیرد اما همچنان بالاست.
  • چشم انداز فنی GBP/JPY منفی می شود.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

پوند/JPY پس از کاهش ارزش پوند انگلیس پس از آخرین گزارش تورم بریتانیا، در حال چاپ چهارمین بالاترین قیمت در نمودار روزانه است. انتشار CPI کمتر از حد انتظار باعث شد که انتظارات نرخ ترمینال در بریتانیا از حدود 6.25٪ به کمتر از 6٪ کاهش یابد.

اخبار فوری بریتانیا (GBP): UK CPI خانم مشکل پوند

چشم‌انداز فنی پوند/ین در کوتاه‌مدت منفی باقی می‌ماند، زیرا نمودار روزانه نشان می‌دهد که این جفت از بالاترین سطح چند ساله اخیر در حال تغییر است. GBP/JPY در سال جاری به دلیل ترکیبی از سیاست پولی بسیار سست ژاپن و انقباض پولی بریتانیا، کمتر از 18 درصد افزایش یافته است. در حالی که اولی هنوز در جریان است، دومی ممکن است پس از داده‌های تورم امروز و انتظارات مبنی بر اینکه نرخ تورم ماه جولای حتی پایین‌تر از سقف قیمت انرژی Ofgem – از 2500 پوند به 2074 پوند کاهش یابد – تغییر کند.

نمودار روزانه GBP/JPY را نشان می دهد که پس از چند لمس، و رد کردن، از سطح 184 پایین تر می شود. این جفت همچنین در حال حاضر زیر میانگین متحرک ساده 20 روزه قرار دارد و در حال رسیدن به چهارمین بالاترین قیمت متوالی و بازگشت به سمت حمایت کوتاه مدت در 179.48 است. شکست تایید شده در زیر اینجا، sma 50 روزه را که در حال حاضر روی 177.45 است، و فیبوناچی اصلاحی 23.6% از حرکت 3 ژانویه تا 5 ژوئیه در 177.03 را وارد میدان خواهد کرد.

نمودار قیمت روزانه GBP/JPY – 19 ژوئیه 2023

image1.png

GBP/JPY احساسات خرده فروشی مختلط است

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 28.30 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 2.53 به 1 است. تعداد معامله گران در خالص خرید 7.08 درصد کمتر از دیروز و 8.25 درصد بیشتر از هفته گذشته است، در حالی که تعداد معامله گران در معاملات کوتاه مدت 2.53 به 1 است. فروش خالص معامله گران 2.21 درصد کمتر از دیروز و 14.05 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های پوند/ین ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز خالص‌تر است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما چیزهای بیشتری می دهد سوگیری تجاری GBP/JPY مختلط.

نظر شما در مورد ین ژاپن – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع