GBP/CHF کوتاه در مورد بدتر شدن اصول بریتانیا و SNB انگیزشی: فرصت های تجاری برتر


فرانک سوئیس از 16 ژوئن به عنوان یک اسب تیره ظاهر شده استهفتم، 2022 جلسه نرخ خب این نیست کاملاً درست است، بانک ملی سوئیس (SNB) سابقه طولانی در اعلان‌های غافلگیرکننده دارد و هیچ چیز غافلگیرکننده‌تر از حذف ناگهانی کف EUR/CHF در اوایل سال 2015 نیست که بازارها را به رکود کشاند. یکی از قطعیت‌های SNB این است که می‌توانید روی غیرقابل پیش‌بینی بودن آن‌ها حساب کنید، و این غیرقابل پیش‌بینی بودن است که فرصتی برای کاهش طولانی‌مدت GBP/CHF فراهم می‌کند.

در نشست ژوئن، SNB یک شوک 50 نقطه پایه را اعلام کرد تا نرخ سیاست را از -0.75٪ به -0.25٪ برساند و فرانک سوئیس در پایان سه ماهه دوم تقویت شد.

پس از پایان جلسه باید به نکات جالب توجهی اشاره کرد که در زیر ذکر شده است:

  • SNB گفت فرانک سوئیس به دلیل کاهش ارزش اخیر دیگر ارزش زیادی ندارد. این ممکن است نشان دهد که SNB کمتر در بازار FX مداخله خواهد کرد و به فرانک اجازه می دهد به عنوان مکانیزم دفاعی در برابر تورم وارداتی افزایش یابد.
  • حداکثر تعهد برای کاهش تورم – SNB رئيس هیئت مدیره به مشکلات کاهش تورم پس از عبور از 2 درصد اشاره کرد. بنابراین نمی توان افزایش نرخ های آتی را رد کرد زیرا تورم در ابتدای ژوئن به 2.9 درصد رسید.

این عوامل نوید خوبی برای فرانک قوی است.

از سوی دیگر، پوند با عنوان “رکود تورمی” آلوده شده است و نتوانست آن برچسب ناگوار را در سه ماهه دوم متزلزل کند. کندی رشد برای اقتصاد بریتانیا پیش‌بینی شده است و داده‌های اخیر برای حمایت از این دیدگاه از طریق داده‌های تولید ناخالص داخلی مارس و آوریل ظاهر می‌شوند و انقباضات پی در پی به ترتیب 0.1 و 0.3 درصد را نشان می‌دهند. با افزایش قیمت انرژی، معیارهای احساسات مصرف کننده نیز در حال کاهش بوده و بر کاهش هزینه های زندگی افزوده است.‘. حمایت مالی به کاهش برخی از فشارهای قیمتی برای خانوارهای کم درآمد کمک کرده است، اما افزایش مداوم قیمت ها احتمالاً بر مصرف کننده تأثیر خواهد گذاشت. خرده فروشی بریتانیا در ماه می کاهش یافت قابل توجه 4.7 درصد به دلیل اینکه مصرف کنندگان کمربند جمعی خود را سفت کردند.

با وجود تاریک در تصویری از اقتصاد بریتانیا، بازارها پیش‌بینی می‌کنند که 150 واحد در ثانیه افزایش بیشتری در پایان سال داشته باشند که این نرخ را در 2.75 درصد باقی می‌گذارد. احساسات در بانک انگلستان (BoE) تغییر کرده است زیرا برخی از اعضای کمیته سیاست پولی در ماه مه احساس کردند که ریسک‌های رشد و تورم متعادل‌تر هستند. این نشان می‌دهد که مسیر پیش‌بینی‌شده افزایش نرخ ممکن است به این شکل محقق نشود، با پتانسیل برای استناد به قیمت‌گذاری مجدد نزولی در ارز (قیمت‌گذاری پایین GBP/CHF).

GBP/CHF کوتاه

آخرین حرکت نزولی با رد سطح 1.2280 آغاز شد و پس از افزایش نرخ SNB شتاب گرفت. با نزدیک شدن به قلمرو فروش بیش از حد این جفت، می‌توانیم شاهد عقب نشینی باشیم. با این حال، اگر این روند یک بازار فراری باشد، ممکن است اصلاً شاهد عقب نشینی قابل توجهی نباشیم. آنجا نیست قبل از آزمایش سطح قابل توجه 1.1650 که در گذشته به عنوان نقطه محوری عمل می کرد، راه زیادی باقی مانده است، اما با توجه به همه موارد ذکر شده قبلی، ممکن است حرکت به سمت سطح 1.1530 کاهش یابد – پایین ترین سطح پس از حذف میخ یورو در 2015.

نمودار روزانه GBP/CHF

GBP/CHF کوتاه در مورد بدتر شدن اصول بریتانیا و SNB انگیزشی: فرصت های تجاری برتر

نمودار تهیه شده توسط ریچارد اسنو، Tradingview

در مرحله ای که BoE به عنوان یک کوهنورد بی میل در میان پیش بینی های اقتصادی شناخته شده است، SNB به تازگی چرخه افزایش نرخ خود را آغاز کرده است. علاوه بر این، SNB تنها 4 بار در سال تشکیل جلسه می‌دهد، به این معنی که اگر داده‌های تورم به‌طور غیرقابل تحملی بالا بماند، می‌توانیم یک جلسه اضطراری را در سه ماهه سوم ببینیم که به پتانسیل تعصب کوتاه GBP/CHF اضافه می‌کند.

منبع