GBP/AUD ممکن است زیان های خود را کاهش دهد زیرا مسیرهای نرخ ضمنی BOE/RBA با هم می آیند: بهترین فرصت های معاملاتی


پوند انگلیس در سه ماهه اول سال 2022 متحمل زیان های سنگینی شد. GBP/AUD بیش از 10 درصد از اوج خود در ژانویه کاهش یافت تا اینکه در آوریل به پایین ترین حد چند ساله خود رسید. پوند انگلیس برای ادامه رشد در برابر دلار استرالیا موقعیت خوبی به نظر می رسد. بانک مرکزی استرالیا (RBA) دلار استرالیا را در موقعیت بنیادی آسیب پذیری در برابر بانک انگلستان قرار داد.

در طول سه ماهه دوم، GBP/AUD بیشتر سوگیری جهتی خود را از دست داد، در عوض تا حد زیادی در محدوده 1.7200 و 1.7800 معامله شد. RBA در اوایل ژوئن بازارها را با افزایش بیش از حد انتظار 50 واحدی (bps) شگفت زده کرد و نرخ نقدی را به 85 واحد در ثانیه رساند. بخشی از سفت کردن RBA قبلاً بارگذاری شده است. در حالی که افزایش نرخ های بیشتری در پیش است، محاسبات این افزایش ها نرم شده است. این را می توان از طریق کاهش دلتا برای افزایش نرخ بهره RBA مشاهده کرد، که در نمودار زیر مشاهده می شود که تغییر ضمنی نرخ را برای جلسه سپتامبر نشان می دهد.

در همین حال، تغییر نرخ پیش‌بینی‌شده BOE تا ماه می افزایش یافته است، اگرچه در کنار نرخ معادل RBA، روند کاهشی را آغاز کرد. با این حال، با این فرض که سیاست RBA از پیش بارگذاری شده است، منطقی است که فرض کنیم مسیر نرخ بانک مرکزی استرالیا ممکن است با نرخ شتابی نسبت به بانک انگلستان به کاهش ادامه دهد. این می تواند به استرلینگ موقعیت مناسبی برای صعود در برابر دلار استرالیا بدهد.

علاوه بر این، اروپا در زمستان امسال به بحران انرژی بالقوه نگاه می کند، زیرا تحریم های غرب علیه روسیه همچنان بازارهای انرژی اروپا، به ویژه گاز طبیعی را آزار می دهد. سیاستگذاران BOE ممکن است مشتاق باشند تا قبل از وقوع هر کاری که می توانند برای کاهش تقاضا انجام دهند. برای بانک‌های مرکزی مبارزه با تغییرات هزینه‌های مرتبط با انرژی دشوار است، اما کاهش تقاضای مصرف‌کننده اثرات متوسطی بر نیازهای انرژی دارد. در مجموع، به نظر می رسد که این مرحله برای پوند/AUD آماده شده است تا برخی از ضررهای سه ماهه اول خود را کاهش دهد. به طور خلاصه، معامله برتر Q3 من GBP/AUD طولانی است.

نمودار بو در مقابل rba

منبع