GBP مشتاقانه منتظر قرار و نشانی رسمی ریشی سوناک است، امکان تغییر کابینه در کارت ها وجود دارد؟


پوند استرلینگ نکات صحبت کردن

  • بازارها برای راهنمایی در مورد موضع سیاست و کابینه به نخست وزیر جدید ریشی سوناک نگاه می کنند.
  • همانطور که با ورودی های کلیدی GBP نشان داده شده است، آرامش تا حدودی بازیابی شده است.
  • مثلث صعودی به شکست قریب الوقوع صعودی اشاره می کند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

GBP/USD پیشینه اساسی

پوند صبح امروز پس از اعلام نخست وزیر جدید بریتانیا (نخست وزیر) ریشی سوناک، افزایش های دیروز را کاهش داد. بازارها این خبر را در یک نور مثبت دریافت کردند، اما این امر از آشفتگی اقتصادی فعلی که اقتصاد بریتانیا پیدا کرده است، نمی کاهد. امروز انتصاب رسمی ریشی سوناک به عنوان نخست وزیر بریتانیا توسط پادشاه چارلز است و پس از آن قرار است او سخنرانی کند. آقای سوناک تاکنون نسبت به نیات خود در مورد تغییرات در کابینه کنونی و نیز تغییرات عمده سیاست محافظت کرده است. با این حال، انتظار می‌رود که او به دنبال کاهش هزینه‌ها و افزایش مالیات باشد و در عین حال صدراعظم تازه منتخب TheExchequer Jeremy Hunt را حفظ کند. در مورد کابینه، نخست وزیر دو انتخاب دارد:

  1. حامیان وفادار تعیین کنید.
  2. پست هایی را به واجد شرایط ترین پرسنل برای این نقش اختصاص دهید.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

همه اینها در زمانی اتفاق می‌افتد که بریتانیا در منطقه رکودی قرار دارد و احتمال بروز یک بحران انرژی با نزدیک شدن منطقه به ماه‌های زمستانی وجود دارد. یکی از نکات مثبتی که می توان از نخست وزیر جدید گرفت این است که سیاست های مالی و پولی را می توان برای مقابله با تورم ساده کرد، به همین دلیل است که بازده اوراق قرضه دولتی بریتانیا (GILTS) – کوتاه مدت و بلندمدت (به نمودار زیر مراجعه کنید) عقب نشینی کرده است.

بازده اوراق قرضه دولتی 2/10/30 ساله انگلستان

image1.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، TradingView

تأثیر حاصله نیز با قیمت گذاری بازار پول برای بانک انگلستان (BoE) منعکس می شود. به نظر می رسد جلسه نوامبر به نفع a 75bps افزایش نرخ بهره باعث افزایش نرخ کلی می شود 3% در یک 63% احتمال

احتمالات نرخ بهره BOE

image2.png

منبع: Refinitiv

با نگاهی به آینده، تقویم اقتصادی تحت سلطه داده های ایالات متحده با تمرکز بر اعتماد مصرف کننده برای ماه اکتبر است. تخمین ها حاکی از چاپ پایین تر از میزان خوانده شده در ماه سپتامبر است که احتمالاً سود پوند را افزایش می دهد.

GBP/USD تقویم اقتصادی

image3.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD نمودار روزانه

image4.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

از نظر فنی، به نظر می رسد که قیمت در نمودار روزانه کابل به شکل مثلث صعودی (آبی) در حال توسعه است. شکست تایید (بسته شدن شمع روزانه) بالای مقاومت مثلث و متحرک نمایی متحرک 50 روزه (آبی) می تواند فضا را برای آزمایش مجدد باز کند. 1.1500 دسته روانی

اگرچه الگوی نمودار دارای مفاهیم صعودی است، شاخص قدرت نسبی (RSI) به طور عینی محیط فعلی بازار را منعکس می کند. سطح RSI در اطراف سطح معلق است 50 منطقه ای که نه از حرکت صعودی و نه نزولی حمایت می کند و با در نظر گرفتن وضعیت بنیادی ضعیف اقتصاد بریتانیا، بعید است که نخست وزیر جدید به طور قابل توجهی ثروت پوند را در کوتاه مدت تغییر دهد.

سطوح مقاومت کلیدی:

  • 1.1500
  • مقاومت مثلثی/EMA 50 روزه (آبی)

سطوح پشتیبانی کلیدی:

  • EMA 20 روزه (بنفش)
  • پشتیبانی مثلث
  • 1.1000

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای شمعدان

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

احساس مشتری نزولی IG

احساسات مشتری IG داده ها (IGCS) نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند 61٪ طولانی در GBP/USD (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم که منجر به سوگیری کوتاه مدت نزولی می شود.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع