GBP جلوتر از نشست های فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا به عقب نشست


تجزیه و تحلیل پوند استرلینگ (GBP/USD، EUR/GBP).

  • همه چشم ها به افزایش مورد انتظار فدرال رزرو در این عصر می پردازند
  • GBP/USD همچنان پشتیبانی می شود، در کانال صعودی بالاتر می رود
  • تست مقاومت بلندمدت EUR/GBP در آستانه تصمیم فردای بانک مرکزی اروپا
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید چه چیزی برای استرلینگ در Q2 وجود دارد

همه چشم ها به راهپیمایی مورد انتظار فدرال رزرو امروز عصر

امروز عصر، FOMC یکی از مورد انتظارترین افزایش نرخ ها را در طول چرخه انقباض فعلی اعلام می کند. علیرغم نوسانات نوسانات اوراق قرضه، فدرال رزرو از قبل اوج نرخ وجوه صندوق سرمایه گذاری را در 5.1% (ارزش متوسط) تعیین کرده بود که نشان می دهد افزایش بالای 5% آخرین مورد خواهد بود.

همین دیروز، بازارها با احتمال بیش از 97 درصد قیمت داشتند که ما واقعاً شاهد افزایش 25 واحدی (bps) در عصر امروز خواهیم بود، عددی که با توجه به ریسک غیرقابل انکار حرکتی که دیروز با آنلاین شدن ایالات متحده مشاهده شد، عقب نشینی کرد. پس از اینکه جی پی مورگان بانک فرست ریپابلیک را جذب کرد، دوباره ترس های بانکی در صنعت راه افتاد و شاهد کاهش قابل توجه تجارت نفت بود در حالی که پناهگاه امن، طلا، بالاتر از محدوده اخیر خود بود.

image1.png

منبع: CME FedWatch Tool

GBP/USD پشتیبانی می شود، در کانال صعودی بالاتر می رود

کابل مطمئناً از کاهش آهسته قیمت دلار سود برده است، زیرا این جفت ارز در روز جمعه به بالاترین سطح سالانه خود رسیده است. افزایش نرخ ها معمولاً به حمایت از پول محلی تمایل دارد، اما بازارها در حال حاضر به انتظار کاهش نرخ حدود 50 واحد در ثانیه با پیش بینی بدتر شدن شرایط اقتصادی هستند.

با پیش بینی فدرال رزرو برای رسیدن به اوج خود در عصر امروز، BoE به مسیر صعود خود ادامه می دهد زیرا تورم دو رقمی است – بالاترین نرخ در اروپای غربی و در بین کشورهای توسعه یافته. با در نظر گرفتن این موضوع است که روند کابل در کانال صعودی پس از اینکه اخیراً از حمایت 1.2445 برگشته است، بالاتر می رود. مقاومت صعودی روی 1.2585 همچنان در کانون توجه پیش از نشست FOMC قرار دارد.

پوند/دلار آمریکا نمودار روزانه

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

اشتباه شماره 1 معامله گران را یاد بگیرید و از آن اجتناب کنید

تست مقاومت بلندمدت EUR/GBP در آستانه تصمیم فردای بانک مرکزی اروپا

نمودار زیر کاهش قیمت را نشان می‌دهد، زیرا اوج‌ها و پایین‌ترین قیمت‌ها در سال 2023 برای EUR/GBP ظاهر شده‌اند. با توجه به انگیزه هر دو بانک مرکزی برای ادامه افزایش نرخ بهره در مبارزه با تورم، فقدان جهت بلندمدت تعجب آور نیست.

از جنبه فنی، این جفت با مقاومت نسبتاً شدیدی در 0.8865 روبرو شد که منجر به داده های ناامیدکننده تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در 27 آوریل شد که بر نگرانی های فزاینده پیرامون رشد جهانی افزود. این حرکت پس از رسیدن به 0.8760 به شدت بالاتر رفت و اکنون مقاومت اصلی خط روند را آزمایش می کند. چالش‌های صعودی بالاتر از سطوح فعلی باقی می‌مانند و 0.8865 ثابت می‌کند که اگر شاهد پیگیری بیشتر باشیم، یک مهره سخت است. در سمت نزولی 0.8760 سطح قابل توجه بعدی حمایت را نشان می دهد.

نمودار روزانه EUR/GBP

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

داده های مهم این هفته

در مورد استرلینگ، با توجه به اینکه بریتانیایی‌ها منتظر تاج‌گذاری پادشاه در آخر هفته قبل از برگزاری مراسم هستند، خطر رویداد وجود ندارد. بانک انگلستان هفته آینده ملاقات کنید فدرال رزرو امروز بر رویدادهای ریسک برنامه ریزی شده تسلط دارد خدمات ISM PMI قبل از همه مهم تصمیم گیری نرخ FOMC و کنفرانس مطبوعاتی چاپ کنید. فردا، نوبت بانک مرکزی اروپا با کنفرانس مطبوعاتی خود است و ما هفته را با گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی به پایان می‌رسانیم، پس از اینکه داده‌های فرصت‌های شغلی ایالات متحده (JOLTS) نشان داد که حدود 384 هزار فرصت شغلی حذف شده است. آیا این می تواند نشانه اولیه ای از انقباض بازار کار باشد؟ شاید، اما کاهش قابل توجهی در داده های NFP باید همراه با آن باشد.

image4.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع