FTSE 100 پایین تر، Dax بالاتر می رود در حالی که Dow به دنبال گزارش های مربوط به معاملات سقف بدهی به دنبال افزایش است


مقاله توسط کریس بوچمپ، تحلیلگر ارشد بازار IG نوشته شده است

FTSE 100، DAX 40 و Dow Jones – تجزیه و تحلیل، قیمت ها و نمودارها

راFTSE 100 بعد از آخر هفته طولانی مخلوط شد

چرخش پایین تر در معاملات اولیه برخی از سودهای روز جمعه را از بین برده است و زیان های بیشتر ممکن است باعث شود شاخص به سمت افزایش حمایت خط روند از پایین ترین سطح سپتامبر یا به سمت SMA 200 روزه حرکت کند.

عدم تداوم این رالی از روز جمعه به سمت احتیاط مجدد در میان سرمایه گذاران و حرکت جدید بالاتر بعید به نظر می رسد در حالی که سقف بدهی حل نشده باقی مانده است. سقوط عمیق تر به زیر 7500 پایین ترین سطح 7300 را از مارس به نمایش می گذارد.

متناوباً، قیمت نیاز به یک حرکت به بالای 7650 دارد تا نشان‌دهنده افزایش مجدد فشار بالاتر و تلاش دیگری برای به چالش کشیدن مقاومت خط روند از اوج فوریه باشد.

نمودار قیمت روزانه FTSE 100 – 30 می 2023

راDAX 40 در معاملات اولیه ثابت است

پس از عقب نشینی دیروز، شاخص برخی از نشانه های اولیه قدرت را نشان می دهد و جهش از SMA 50 روزه را حفظ می کند.

تداوم رشدها اکنون بالاترین رقم 16300 را نسبت به هفته گذشته هدف قرار می دهد و نشان دهنده تکرار روند صعودی شش ماه گذشته است، با بالاترین رکوردهای جدید در حال حاضر.

خریداران پس از عقب نشینی اخیر مجدداً کنترل خود را به دست آورده اند و برای نشان دادن بازگشت عمیق تر به عقب نشینی به پایین تر از 15750 نیاز است.

نمودار قیمت روزانه DAX 40 – 30 مه 2023

راداو جونز قصد دارد در راهپیمایی روز جمعه بسازد

بازارهای ایالات متحده روز جمعه با فیلتر شدن اخبار مربوط به توافق سقف بدهی افزایش یافتند. حال سوال این است که آیا قانونگذاران واقعاً می توانند بر سر یک معامله به توافق برسند یا اینکه شاهد نوسانات تازه ای خواهیم بود.

داو روز جمعه به بالاتر از SMA 200 روزه صعود کرد. با بسته شدن بازارهای ایالات متحده در روز دوشنبه، نشانه کمی از حرکت صعودی بیشتر وجود داشت، اما معاملات اولیه روز سه‌شنبه شاهد برخی فشارهای اولیه خرید بود.

حرکت به بالای سطح 33230 دیدگاه صعودی را تقویت می کند و از آنجا بالاترین سطح از اواسط ماه در حدود 33600 وارد عمل می شود. با توجه به اینکه سقف بدهی به طور کامل حل نشده است، می‌توانیم شاهد نزول‌های بیشتری باشیم، اما برای نشان دادن کاهش بزرگ‌تر به حرکت به زیر 32600 نیاز است.

نمودار قیمت روزانه داوجونز – 30 مه 2023

منبع