FTSE 100 و GBP/USD به مناطق مهم نزدیک می شوند – داستان دلار دیگری؟


FTSE 100 و GBP/USD به مناطق مهم نزدیک می شوند – داستان دلار دیگری؟

  • FTSE 100 به مناطق کلیدی مهم نزدیک می شود
  • به طور بالقوه برای یک چرخش، مگر اینکه قیمت سطوح کلیدی را بشکند
  • گاوهای GBP/USD ممکن است در حال تمام شدن باشند و ممکن است با یک داستان دلاری دیگر روبرو شوند

پیشنهاد شده توسط Zorrays Junaid

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

شاخص FTSE 100 از پایین ترین سطح در 13 اکتبر 2022 به 6707 واحد بر اساس افزایش 13 درصدی رسیده است. به نظر می رسد که به یک منطقه کلیدی مهم نزدیک می شود که بین 7650 تا 7700 امتیاز در هر پایه قرار دارد. این ممکن است برای بازار سهام بریتانیا باعث ایجاد یا شکست آن شود.

FTSE 100 – بازه زمانی روزانه – 5 دسامبر 2022

یک عکس حاوی متن، تصویر صفحه توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار تهیه شده در TradingView توسط Zorrays Junaid

FTSE 100 – بازه زمانی هفتگی – 5 دسامبر 2022

شرح نمودار به طور خودکار با اطمینان متوسط ​​ایجاد می شود

نمودار تهیه شده در TradingView توسط Zorrays Junaid

در بهترین بخش از 11 ماه گذشته، FTSE 100 در مرحله تجمیع معامله شده است. در طول سال شاهد دو کاهش جدید بودیم. بنابراین، با توجه به اینکه عملکرد قیمت در سال جاری چقدر اصلاحی بوده است، شکستن منطقه کلیدی سایه‌دار همانطور که در بازه زمانی روزانه نشان داده شده است نشان می‌دهد که قیمت مایل به ادامه چرخه صعودی کلی خود از سال 2020 مطابق با نمودار بازه زمانی هفتگی است.

اکنون با در نظر گرفتن وضعیت فعلی اقتصاد بریتانیا، سالم ترین وضعیت اقتصادی نیست. چشم‌انداز پیش‌بینی‌شده اقتصاد به اندازه مشکلات عرضه بریتانیا و همچنین نرخ‌های بهره بالا برای کاهش تورم 11.1 درصدی، روشن به نظر نمی‌رسد. شکستن اوج ها به قدرت زیادی نیاز دارد. از طرف دیگر، به جای شکستن اوج ها، می توانیم به طور بالقوه شاهد توقف FTSE 100 باشیم و به سمت پایین بچرخیم و به اصلاح ادامه دهیم.

اکنون بیایید نگاهی به ابزار FX همبسته مستقیم آن، GBP/USD بیندازیم.

پیشنهاد شده توسط Zorrays Junaid

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

GBPUSD – بازه زمانی 4 ساعته – 5 دسامبر 2022

تصویری حاوی متن، فضای باز، توضیحات حمل و نقل به طور خودکار تولید می شود

نمودار تهیه شده در TradingView توسط Zorrays Junaid

GBP/USD در این کانال صعودی سفر کرده است. درون این کانال صعودی نشان می دهد که قیمت پوند/دلار آمریکا در این چرخه صعودی همچنان اصلاحی است. بنابراین، شانس خوبی برای یک داستان دلار دیگر به این معنی است که می‌توانیم شاهد یک صعود جدید به سمت نزول باشیم.

GBP/USD و FTSE 100 همبستگی مثبت دارند. هنگامی که سهام در محدوده FTSE 100 فروخته می شود، معمولاً به دلار به جای پوند استرلینگ فروخته می شود.

توسط واگرایی در RSI نیز پشتیبانی می شود. این بدان معناست که گاوها در حال تمام شدن هستند و می توانند انتظار داشته باشند که قیمت یا متوقف شود یا به سمت نزول بچرخد. این بدان معنا نیست که لزوماً اکنون تغییر خواهد کرد، احتمال زیادی وجود دارد که کران بالای کانال صعودی روی کارت ها باشد.

منبع