FOMC، سخنرانی پوتین، داده‌های موجودی در تمرکز


نفت خام، WTI، برنت، FOMC، موجودی، EIA، پوتین، گسترش کرک – نکات صحبت

  • در بحبوحه حرکت ریسک در بازارهای آسیا و اقیانوسیه، قیمت نفت خام اندکی کاهش یافت
  • FOMC به عنوان محرک اصلی قیمت، با داده های موجودی نیز در حال بررسی است
  • سخنرانی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ممکن است نوسانات بازار را افزایش دهد

قیمت نفت خام در معاملات آسیا-اقیانوسیه اندکی کاهش یافته است زیرا بازارهای سهام به دنبال یک جلسه ضعیف در ایالات متحده سقوط می کنند. پیش از تصمیم گیری نرخ فردای FOMC، یک دلار قوی بر این کالا تأثیر می گذارد. انتظار می رود بانک مرکزی ایالات متحده نرخ پایه خود را 75 واحد افزایش دهد. با این حال، با توجه به معاملات آتی صندوق های فدرال رزرو، حرکت 100 bps نیز ممکن است. معامله گران نفت مشتاق هستند تا پیش بینی های اقتصادی به روز شده فدرال رزرو را از طریق خلاصه پیش بینی های اقتصادی (SEP) بررسی کنند، که انتظار می رود پیش بینی های رشد از SEP ژوئن را کاهش دهد.

دیدگاه خالص بازار از تمایل FOMC برای انقباض بیشتر احتمالاً تعیین خواهد کرد که قیمت نفت به کجا خواهد رفت. یک تعبیر شاهین احتمالاً منفی است، در حالی که تفسیر کبوتر احتمالاً یک باد دم ایجاد می کند. انتظار می رود افزایش نرخ از سوی بانک ملی سوئیس (SNB) و بانک انگلستان (BoE) افزایش یابد که به افزایش نرخ بهره جهانی می افزاید.

انتظار می رود ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، امروز پس از تاخیرهای اولیه سخنرانی کند. تحلیلگران نگرانند که آقای پوتین نبرد علیه اوکراین را تشدید کند، در حالی که درگیری عمدتاً به سمت شرق و پس از یک ضدحمله تا حد زیادی موفق اوکراینی محدود شده است. اگر تشدید تنش اعلام شود – یک نتیجه محتمل، با توجه به اخبار اخیر درباره رای‌گیری رفراندوم برنامه‌ریزی شده در مورد الحاق سرزمین‌های اوکراین – احتمالاً قیمت نفت را بالاتر خواهد برد.

بازارها قرار است فردا داده های موجودی به روز شده را از اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) هضم کنند. تحلیلگران پیش بینی می کنند که ذخایر نفت خام در هفته منتهی به 16 سپتامبر 2.16 میلیون بشکه افزایش یافته است که مطابق با افزایش 2.44 میلیون بشکه ای هفته قبل است. موسسه نفت آمریکا (API)، یک انجمن تجاری، 1.03 میلیون بشکه افزایش در مدت مشابه گزارش داد. این چهارمین ذخایر متوالی خواهد بود، هرچند کوچکتر از افزایش 6.03 میلیون بشکه ای هفته گذشته.

بر اساس اطلاعات گمرکی که اوایل این هفته منتشر شد، واردات نفت چین کاهش یافته است. داده های ماه اوت نشان داد که واردات نفت نسبت به سال گذشته 9.4 درصد کاهش یافته است، اگرچه نفت ورودی روسیه در مدت مشابه نزدیک به 30 درصد افزایش یافته است. در همین حال، داده‌های اوپک نشان داد که این کارتل با کسری حدود 3.5 میلیون بشکه در روز در تلاش است تا اهداف تولید خود را حفظ کند. کاهش تولید نیجریه به دلیل سرمایه گذاری ضعیف و سرقت باعث شد تولید این کشور آفریقایی در ماه اوت به 1.18 میلیون بشکه در روز کاهش یابد که پایین ترین سطح در سال جاری است.

افزایش نرخ کراک 3:2:1 ایالات متحده، معیاری برای حاشیه سود پالایشگاه ها، پس از رسیدن به پایین ترین حد خود از مارس، طی هفته گذشته افزایش یافته است. این یک سیگنال صعودی برای تقاضای نفت است، اگرچه این شاخص نسبتاً به سطوح معامله شده در چند ماه گذشته کاهش یافته است. در بحبوحه افزایش شدید نرخ‌های بهره، افزایش شدید تقاضای بنزین در ایالات متحده به سختی قابل مشاهده است. به طور کلی، FOMC قرار است قیمت ها را در کوتاه مدت افزایش دهد.

WTI Crude Oil, 3:2:1 Crack Spread, API تغییر سهام نفت ایالات متحده – نمودار روزانه

رابط کاربری گرافیکی، نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع