Eyeing Potential Bounce Off 50-Day MA


قیمت WTI، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه تجارت نفت

بیشترین خوانده شده: آخرین خبر: خانم CPI کاهش تورم بریتانیا، پوند را تایید کرد

چشم انداز بنیادی WTI

نفت خام دیروز با فشار فروش مجدد مواجه شد، زیرا ذخایر آمریکا بر اساس گزارش موسسه نفت آمریکا (API) 10.507 میلیون بشکه افزایش داشته است. این امر با بازگشت ارزش دلار آمریکا در جلسه ایالات متحده همراه شد که مانع دیگری ایجاد کرد زیرا WTI به نظر می‌رسد قیمت 80 دلار در هر بشکه را به دست آورد.

در همین حال اوپک پلاس روز گذشته پیش بینی های به روز شده خود را برای سال 2023 منتشر کرد و این گروه پیش بینی تقاضای خود را 100000 بشکه در روز افزایش داد. این گروه درباره میزان بهبود اقتصادی و چشم‌انداز تقاضای چین ابراز نگرانی کرد، اما اظهار داشت که انتظار دارند تقاضای چین در سال 2023 به میزان 590000 بشکه در روز افزایش یابد. روز متوالی از دست دادن برای شروع هفته.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

در همین حال، وزارت انرژی ایالات متحده اعلام کرد که 26 میلیون بشکه نفت خام از ذخایر استراتژیک نفت (SPR) را به فروش خواهد رساند که انتظار می رود تحویل آن بین 1 آوریل و 30 ژوئن انجام شود. سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی گفت که او انتظار ندارد. انتشار SPR آمریکا بازار را شوکه کرد. المزرویی اظهار داشت که قیمت های فعلی نشان می دهد که بازار نفت متعادل است، اما هشدار داد که اوپک پلاس باید مراقب کاهش بالقوه اقتصادی باشد.

فعالان بازار اکنون منتظر انتشار داده های اداره انرژی و اطلاعات (EIA) در مورد نفت خام و محصولات خام هستند که قرار است اواخر امروز منتشر شود. پیش‌بینی می‌شود تغییرات ذخایر نفت خام EIA به 1.166 میلیون برسد و این رقم بالاتر احتمالاً بر قیمت نفت تأثیر بیشتری خواهد گذاشت.

رابط کاربری گرافیکی، توضیحات برنامه به طور خودکار تولید می شود

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی

از دیدگاه فنی، WTI بین MA 50 و 100 روزه قرار دارد که به عنوان حمایت و مقاومت پویا عمل می کند. هفته گذشته شاهد کاهش پشتیبانی ارائه شده توسط نوسان پایین 5 ژانویه بودیم، و در این فرآیند یک الگوی ته دوتایی چاپ کردیم. این می تواند به این نکته اشاره کند که در صورتی که MA 50 روزه قادر به ارائه پشتیبانی باشد، افزایش صعودی ممکن است ادامه یابد. یک جهش از قیمت نفت 50 روزه در نهایت می تواند ما را ببیند که MA 100 روزه را آزمایش می کند که درست بالای 81 دلار در هر بشکه قرار دارد.

از طرف دیگر، شکستن زیر سقف 50 روزه و حمایت در سطح 77 دلار می‌تواند منجر به افزایش قیمت به سمت پایین‌ترین قیمت هفته گذشته در 73 دلار در هر بشکه شود. در حال حاضر به نظر می رسد ما فاقد پیگیری هستیم زیرا به نظر می رسد فعالان بازار تمایلی به تعهد به یک جهت ندارند.

نمودار روزانه نفت خام WTI – 15 فوریه 2023

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع