EURUSD پژمرده می شود زیرا مشکلات بانکی بار دیگر به اشتهای ریسک ضربه می زند


قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل EURUSD

  • یورو/دلار آمریکا هفته را با احتیاط آغاز می کند
  • قرارداد UBS برای خرید Credit Suisse مشکل‌دار بازار را روی ساعت‌های واگیردار قرار داده است
  • پشتیبانی از اصلاح کلیدی برای یورو/دلار آمریکا در کانون توجه قرار دارد

توصیه شده توسط دیوید کوتل

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

یورو در روز دوشنبه هفته معاملاتی جدیدی را به شکلی عصبی آغاز کرد و مشکلات بخش بانکی در اذهان بازار بسیار زیاد بود.

بزرگ‌ترین وام‌دهنده سوئیس، UBS AG، طبق گزارش‌ها با خرید رقیب ملی مشکل‌دار Credit Suisse به مبلغ 3.2 میلیارد دلار، با فرض ضرر و زیان قابل توجهی از سوییس موافقت کرده است. پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی و نجات بانک فرست ریپابلیک توسط وام دهندگان بزرگ در ایالات متحده، بخش مالی در حال شکست در بازار سهام جهانی است و ریسک پذیری گسترده با آن کم رنگ می شود.

فدرال رزرو ایالات متحده گفته است که با سایر بانک های مرکزی بزرگ برای اطمینان از نقدینگی در سراسر بانکداری جهانی هماهنگ عمل خواهد کرد. مطمئناً این یک حرکت خوشایند است، اما پژواک‌های ناخوشایندی از بحران‌های مالی گذشته را به همراه دارد و به وضوح فعالان بازار را متحیر کرده است که آیا دومینوی بانکی دیگری سقوط خواهد کرد یا خیر.

تقویتی که با افزایش نیم درصدی نرخ بهره در هفته گذشته از سوی بانک مرکزی اروپا به ارز واحد داده شد، با نشانه‌های قوی از افزایش بیشتر در آینده، در حال حاضر با کاهش بازارهای سهام اروپا در بازارهای آزاد، به دنبال بورس‌های آسیایی، محو شده است. پایین تر

این حرکت کاهشی صبح دوشنبه پس از بدترین هفته تا کنون در سال جاری برای سهام اروپا انجام شد.

رویداد اصلی اقتصادی برنامه ریزی شده هفته آینده نه از اروپا بلکه از ایالات متحده خواهد بود. فدرال رزرو تصمیم سیاست پولی ماه مارس خود را روز چهارشنبه اعلام خواهد کرد. انتظار می‌رود که کمیته بازار آزاد فدرال برای نهمین جلسه متوالی، با وجود آشفتگی در بخش بانکی، هزینه‌های استقراض را افزایش دهد و انتظار می‌رود یک چهارم درصد افزایش یابد.

با تضعیف فعالیت های اقتصادی و بالا ماندن تورم سرسختانه، فدرال رزرو همچنان با همان مشکلاتی که سایر بانک های مرکزی را درگیر کرده است، دست و پنجه نرم می کند. قیمت‌های مصرف‌کننده منطقه یورو در ماه فوریه با نرخ سالانه 8.5 درصد افزایش یافت که به سختی نسبت به ماه قبل تغییر کرد. معیار “هسته” که اثرات فرار مواد غذایی و سوخت را از بین می برد، 5.6 درصد افزایش یافت که در ژانویه 5.3 درصد افزایش یافت. هدف تورم رسمی بانک مرکزی اروپا تنها 2 درصد است.

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

نمودار با استفاده از TradingView کامپایل شده است

توصیه شده توسط دیوید کوتل

نحوه معامله EUR/USD

یورو/دلار آمریکا روند صعودی چشمگیر از پایین ترین سطح نوامبر سال گذشته به وضوح تحت فشارهایی قرار دارد، اگر مشخص نشود که به طور قطعی با ضعف اواخر فوریه شکسته شده است.

گاوهای یورو در حدود 1.07384 حفظ شدند، اولین اصلاح فیبوناچی از افزایش از آن پایین‌ترین سطح نوامبر به مقیاس‌های قله‌های ده ماهه در فوریه سال جاری، اما در نهایت در 15 فوریه آن را رها کردند. این سطح اکنون مقاومت مهمی است، با حفظ این سطوح. گاوهای نر در دو نوبت در هفته گذشته تحت کنترل هستند.

اگر می‌خواهند دوباره در اوج فوریه حرکت کنند، باید سطح را پس بگیرند و پایگاهی را در آنجا تشکیل دهند، اما این یک درخواست بزرگ به نظر می‌رسد، حداقل در کوتاه مدت.

با این حال، شاخص تمایلات IG بازار را نسبت به یورو در سطوح فعلی نزولی می‌بیند، اما با تقسیم گاو/خرس 51%/49% بسیار کم است.

پشتیبانی از این جفت به وضوح در دومین فیبوناچی اصلاحی، 1.05456 به دست می آید. یورو از 24 فوریه سه بار در آنجا جهش کرده است و خرس ها دوباره در اوایل ژانویه در آنجا نگه داشته شدند. بنابراین منطقی است که فرض کنیم سقوط در این سطح تنها فشار بر یورو را افزایش می دهد.

–توسط دیوید کوتل برای DailyFX

منبع