EURUSD و VIX نوسانات را از خود بروز می دهند، اما اعتقادی به افزایش فدرال رزرو ندارند


نقاط صحبت S&P 500، VIX، FOMC، دلار و EURUSD:

  • چشم انداز بازار: USDJPY نزولی زیر 137; GBPUSD صعودی بالای 1.2300; S&P 500 نزولی زیر 4030
  • علیرغم حضور تصمیم نرخ FOMC در روز چهارشنبه، بازارها به کاهش شدیدتر از حد انتظار در CPI ایالات متحده واکنش نشان دادند.
  • نوسانات و روند دو موضوع جدا از هم هستند در مورد تضاد بین تصمیم فدرال رزرو و انتظارات نقدینگی پیش رو… و فراموش نکنید که این فقط ریسک رویداد ایالات متحده نیست.

توصیه شده توسط John Kicklighter

ایجاد اعتماد در معاملات

روز سه شنبه یک نوسان شدید از بازارهای گسترده تر وجود داشت. اگرچه از طریق شاخص های جهانی، بازارهای نوظهور، اوراق قرضه ناخواسته و فراتر از آن در طیف ریسک گسترده تر ثبت می شود. هسته اصلی تاثیر اساسی در هفته گذشته بازار سهام ایالات متحده و دلار را ثابت کرد. به طور طبیعی، یک به روز رسانی تورم برای ایالات متحده بیشتر برای شارژ دارایی های محلی انجام می شود. اما شناخت دامنه جهانی این معیارها نیز مهم است. شاخص‌هایی مانند S&P 500 و Dow نشانه‌هایی برای احساسات جهانی هستند در حالی که دلار بیشترین استفاده را برای معاملات و ذخیره‌سازی ثروت دارد. در جلسه گذشته CPI ایالات متحده شاهد یک آزمون باورنکردنی از این تأثیر بودیم. با کاهش سرعت خواندن سرفصل ها (7.1 در مقابل 7.3 درصد) همراه با هسته اصلی (6.0 در مقابل 6.1 درصد)، علوفه روشن و یک درس تاریخی آسان از 10 نوامبر برای جلب واکنش بازار وجود داشت. با این حال، شکاف باورنکردنی بالاتر در فضای باز (دومین بزرگ‌ترین در 25 ماه گذشته) و ترخیص موقت بالاتر از خط روند تعیین‌کننده خرس سال 2022 در حدود 4060 ثابت شد که عمر بسیار کوتاهی داشت. پس از افزایش 2.8 درصدی در روز (4.0 درصد برای معاملات آتی که قبل از باز شدن مبادلات به اوج خود رسیده بودند)، در نهایت بازار بیشتر سودهای خود را دنبال کرد و در محدوده ماه گذشته خود بسته شد.

نمودار S&P 500 با حجم، 20 و 200 روز SMA (روزانه)

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

اساساً، داده های تورم ایالات متحده به راحتی توسط تصمیم نرخ FOMC جایگزین می شوند. فشارهای قیمتی بسیاری از نوسانات کلان اقتصادی خود را از تفسیرهایی که در مورد اینکه چگونه داده ها بر سیاست بانک مرکزی در حال حرکت رو به جلو تأثیر می گذارد، می گیرد. احتمالاً به همین دلیل است که واکنش اولیه بازار به طور قابل توجهی معکوس شد – و شاید چرا حرکت دلار بیشتر با چسبندگی اندازه گیری شد. با این حال، اگر اولویت همیشه تصمیمات سیاستی آتی فدرال رزرو بوده است، چرا بازارها به شدت بر اساس CPI حرکت کردند؟ نوسان. انتظار برای لیست برتر این جلسه آینده بسیار زیاد است. این کاهش مشارکت فراتر از محدودیت‌های معمول پایان سال را تشدید می‌کند و تأثیر قیمت‌گذاری مجدد نرخ‌های آتی را بیشتر می‌کند. این نوعی پس‌زمینه است که می‌تواند فعالیت شدید ایجاد کند در حالی که در نهایت برای توسعه روند تلاش می‌کند. برای من قابل توجه تر در این جلسه گذشته کاهش شدید VIX پس از انتشار تورم در روز سه شنبه بود. به نظر می‌رسید که شکاف بالاتر در روز دوشنبه پیش‌بینی یک ماهه «شاخص ترس» را نادیده می‌گیرد، اما با توجه به ریسک رویداد این هفته، مناسب بود. مشاهده خروج حق بیمه ریسک از بازار قبل از تصمیم فدرال رزرو شاید حتی قابل توجه تر باشد. اینها واقعاً شرایط غیرعادی هستند.

نمودار شاخص نوسانات VIX و نرخ تغییر یک روزه (روزانه)

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با انتشار تصمیم نرخ FOMC در آینده، خواهیم دید که پس‌زمینه مالی تا چه اندازه نابسامان است. مراحل مختلفی برای این رویداد وجود دارد که معامله گران اصلی باید تمرکز خود را در اولویت قرار دهند. بیانیه سیاست پولی و کنفرانس مطبوعاتی رئیس پاول نیم ساعت پس از انتشار اولیه، بر نکات ظریفی متمرکز خواهد بود که به راحتی توسط تحولات دوتایی بیشتر از بین می رود. تصمیم نرخ به خودی خود بسیار جالب است، اما به نظر می رسد احتمال افزایش 50 واحدی بسیار محتمل است. اگر چیزی غیر از افزایش 50 واحدی باشد، عامل اصلی آن روز خواهد بود. به احتمال زیاد، اگر آن افزایش نیم درصدی هنوز هم تأیید شود، احتمالاً به عنوان یک نتیجه خنثی از سوی فعالان بازار منعکس خواهد شد، صرف نظر از کسانی که استدلال می کنند که این کاهش سرعت کلیپ 75 واحدی در چهار جلسه گذشته است یا شاهین ها می گویند که از داده های CPI سرپیچی می کند. در آن صورت، توجه بلافاصله به خلاصه پیش بینی های اقتصادی (SEP) جلب می شود. در حالی که چشم انداز رشد، اشتغال و تورم مهم است. پیش بینی نرخ برای سال 2023 به آنچه پیش رو است کشش بیشتری می بخشد. علاوه بر این، با توجه به اینکه فدرال رزرو مجدداً تاکید کرده است که مطمئن است در سال 2023 نرخ بهره را کاهش نخواهد داد، اگرچه پیش بینی پایان سال به عنوان “نرخ پایانی” خواهد بود.

جدول سناریوی FOMC با رویدادها، احتمالات و تاثیر دلار/S&P 500

جدول ایجاد شده توسط جان کیکلایتر

من معتقدم که بیشترین پاسخ نوسانی از سوی “دارایی های ریسک” در تصمیم آتی FOMC حول محور انتظارات آنها برای نرخ پایانه و میزان تلاش انجام شده برای متقاعد کردن بازار است که بانک مرکزی معیار خود را در سال آینده کاهش نخواهد داد. این جایی بوده است که بیشتر فعالیت های روزانه بازار حول این موضوع اساسی بوده است، و آنها تلاش خواهند کرد تا سیگنالی تا حد امکان واضح ارائه کنند. این به احتمال زیاد منجر به نوسانات قابل توجهی می شود، اما احتمال کمتری برای ایجاد تبعات خواهد داشت. در سمت دلار معادله، گرین بک می تواند معکوس را تجربه کند: نوسانات شدید کمتر اما می تواند روند بیشتری ایجاد کند. برخی از جفت ها بیشتر از سایرین تأثیر را تجربه خواهند کرد. یکی از جفت هایی که به ویژه جالب خواهد بود EURUSD است. کراس دارای سطوح فنی حساسی است که به سمت این رویداد می رود. خط روند بلند مدت، سطح فیبوناچی بزرگ و نوسان پایین قبلی در حدود سطح 1.0700 است. با این اوصاف، ما تصمیم بانک مرکزی اروپا برای نرخ را در پیش داریم که می تواند عملکرد این جفت ارز را جبران یا تقویت کند.

نمودار EURUSD با SMAهای 20 و 200 روزه (روزانه)

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

وقتی صحبت از تصمیم بانک مرکزی اروپا شد، ارزش آن را دارد که از روی تمرکز ایالات متحده بالا بگیریم تا ریسک رویداد گسترده را در 48 ساعت آینده درک کنیم. همچنین تصمیمات نرخ از سوی بانک انگلستان، بانک ملی سوئیس و بانک مرکزی مکزیک وجود دارد. شاخص‌های تورم از بریتانیا، ارقام هزینه سرمایه از ژاپن، تولید ناخالص داخلی نیوزلند، آمار نوامبر چین و اشتغال استرالیا وجود دارد. ظرفیت برای پایه وسیعی از نوسانات وجود دارد.

ریسک بالای رویدادهای کلان اقتصادی برای 48 ساعت آینده

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

منبع