EURUSD دوباره از 1.0500 تغییر کرد زیرا فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا هر دو سیگنالینگ را تشدید می کنند


S&P 500، چین، EURUSD، Fed و ECB نرخ پیش‌بینی نکات بحث:

  • چشم انداز بازار: USDJPY صعودی بالای 141; EURUSD صعودی بالای 1.0000; نزولی طلا زیر 1750
  • بازار به دلیل تمرکز بر اعتراضات چینی ها در مورد قرنطینه های کووید، در معرض نوسانات متوسطی قرار دارد، اما S&P 500 هنوز محدوده محدود خود را ترک نکرده است.
  • سفته‌بازی‌های سیاست پولی از امروز افزایش می‌یابد، زیرا ایالات متحده و اروپا با اساسی‌ترین علوفه مواجه خواهند شد… زمینه‌ای جالب برای EURUSD ایجاد می‌کند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

ایجاد اعتماد در معاملات

پس از نوع فعالیتی که تا پایان هفته گذشته با تخلیه تعطیلات شکرگزاری با آن مواجه بودیم، هرگونه افزایش متوسط ​​در نوسانات برجسته می شود. این همان چیزی است که در جلسه گذشته شاهد بودیم زیرا S&P 500 در بازه باز شکاف نسبتاً پایینی داشت و زیان کلی خود را در جلسه به -1.5 درصد رساند. این میزان کاهش یک درصدی یا بیشتر در یک جلسه روزانه را افزایش می‌دهد تا بار دیگر با پیشرفت نزولی سال 2008 مطابقت کند. همچنین یک چراغ اساسی برای فعالان بازار وجود داشت که دور هم جمع شوند و این کاهش را توجیه کنند: اعتراض‌های فزاینده در شهرهای بزرگ چین بر سر شکست. قرنطینه های کووید با این حال، با وجود روایت واضح و حرکت بازار به اندازه کافی قابل توجه، S&P 500 هنوز از محدوده ای که در 10 روز معاملاتی گذشته (معادل دو هفته) در نظر گرفته بود، خارج نمی شود. در این مرحله، محدوده تاریخی 11 روزه به عنوان درصد نقطه معادل 3.2 درصد است که کمترین بازه معاملاتی از 24 نوامبر سال گذشته است. میانگین دامنه واقعی (اندازه گیری نوسانات واقعی) کمترین میزان از ژانویه سال جاری است. به عبارت دیگر هنوز مهر نوسانات و نقدینگی را نشکسته ایم.

نمودار S&P 500 با SMAهای 100 و 200 روزه و محدوده تاریخی 1 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

اگر به دنبال شروعی اساسی برای درگیر کردن مجدد شرایط نقدینگی پس از تعطیلات هستیم، احتمالاً باید آن را از جایی غیر از چین پیدا کنیم. گزارش های مربوط به دومین اقتصاد بزرگ جهان واقعاً قابل توجه بود. مخالفت مردم علیه سیاست‌های رئیس‌جمهور شی جین پینگ، بزرگ‌ترین واکنشی است که از زمان روی کار آمدن او در راس کشور دیده‌ایم. این باعث ایجاد عدم اطمینان قابل توجهی نه تنها برای خود چین می شود. در سال 2008، زمانی که بسیاری از جهان در مارپیچ رکود قرار گرفتند، چین به طور قابل توجهی موفق شد از انقباض شدید جلوگیری کند و به نوبه خود کمک کرد تا بهبود جهانی پس از آن کاهش یابد. با این حال، تهدیدی که این نشان می دهد، با عملی بودن کنترلی که دولت بر شرایط چین دارد تعدیل می شود. این احتمال وجود دارد که دولت این قیام ها را سرکوب کند و تخلیه اقتصادی که سیاست «کووید صفر» بر سلامت اقتصادی آن اعمال می کند، در طول زمان کمرنگ تر و اغراق آمیزتر شود. با این حال، ارزش آن را دارد که USDCNH را بررسی کنید – حتی اگر (به طور منطقی) نسبت به سطح کامپوزیت شانگهای شک دارید.

نمودار USDCNH با SMA 100 روزه با نسبت Dow به شانگهای ترکیبی (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

اگر به‌دنبال الهام‌بخش بنیادی واقعی هستیم، نیازی نیست خیلی بیشتر از اسکله اقتصادی جلسه آینده نگاه کنیم. ما ریسک رویدادهای سنگینی را برای اقتصادهای بزرگ در پیش داریم – و به دنبال تشدید آن با ادامه هفته است. به طور خاص، موضوعات پیش‌بینی سیاست پولی و ریسک‌های رکود، دو مورد از برجسته‌ترین موضوعات مورد بررسی هستند. در حالی که پیشنهاد تولید ناخالص داخلی رسمی سوئیس و کانادا در پیش است، به اعتقاد من گزارش اعتماد مصرف کننده ایالات متحده از هیئت کنفرانس و نظرسنجی های منطقه یورو در ماه نوامبر بازتاب بزرگ تری از اقتصادهای بزرگ است. این واقعیت را که ما PMI دولت چین و برخی از داده های کلیدی اشتغال ایالات متحده را داریم، به جلسه بعدی اضافه کنید. و سنگینی جدی در اینجا وجود دارد. با این حال، به نظر می رسد سیاست پولی افزایش بیشتری در آینده باشد. از منطقه یورو، ما منتظر گزارش انتظارات تورمی مصرف کننده در ماه نوامبر و انتشار رسمی CPI آلمان هستیم. اگرچه تا روز پنج‌شنبه به کاهش تورم (گزارش تورم مورد علاقه فدرال رزرو) در ایالات متحده (گزارش تورم مورد علاقه فدرال رزرو) نمی‌رسیم، اما صحبت‌های فدرال رزرو که در این هفته در حال هضم هستیم، بسیار مهم است، با توجه به اینکه پیش از خاموشی رسانه‌ای است که قبل از تصمیم بعدی نرخ FOMC (14 دسامبر) است. ).

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای 48 ساعت آینده

image3.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

با توجه به فشار و کشش انتظارات نرخ بهره ایالات متحده، من به ویژه بر EURUSD تمرکز خواهم کرد. در جلسه گذشته، لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، هشداری ملایم ارائه کرد مبنی بر اینکه تورم ممکن است در منطقه یورو به اوج نرسیده باشد و ممکن است شگفت‌زده شود. در همین حال، از سوی فدرال رزرو، تلاش بسیار هماهنگ تری برای نشان دادن این سیگنال به بازار وجود دارد که مسیر پرواز برای افزایش نرخ بهره بانک مرکزی تا سال 2023 احتمالاً بالاتر از آنچه بازار در نظر گرفته است، است. علاوه بر این، آنها به عقب نشینی در برابر انتظارات برای کاهش نرخ در هر مقطعی از سال ادامه می دهند. با شکست EURUSD برای بار دوم در رسیدن به 1.0500 – در میان یک تغییر شدید در فصل – این یک بازار اساسی برای تماشا است.

توصیه شده توسط John Kicklighter

نحوه معامله EUR/USD

نمودار EURUSD با SMA 100 روزه و “Wicks” با پراکندگی بازده 2 ساله اتحادیه اروپا-ایالات متحده (روزانه)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع