EURUSD در نقطه تصمیم گیری در حالی که کبوترهای بانک مرکزی اروپا وزن می کنند


اخبار و تحلیل EUR/USD

  • پانتا در مورد خطرات انقباض بیش از حد و ترجیح برای افزایش کمتر نرخ ها هشدار می دهد
  • EUR/USD در نقطه تصمیم گیری کلیدی با نزدیک شدن جفت به حمایت
  • داده‌های اقتصادی با داده‌های احساسات ZEW و IFO به سمت هفته آینده منحرف شدند
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

پانتا نسبت به انقباض بیش از حد هشدار می دهد و از افزایش نرخ های کوچکتر حمایت می کند

فابیو پانتا، عضو شورای حاکم بانک مرکزی اروپا، در زمانی که تورم تا پایان سال به کمتر از 3 درصد می‌رسد، سخنرانی محتاطانه‌ای صادر کرد و نسبت به تشدید بیش از حد احتمالی هشدار داد.

پانتا، مانند فیلیپ لین که قرار است در ساعت 15:00 سخنرانی کند، یک کبوتر شناخته شده در صفوف کمیته تعیین نرخ بانک مرکزی اروپا است و بنابراین، نظرات او چندان تعجب آور نیست. با این حال، اظهارات او با پیام جنگ‌طلبانه‌ای که همه اعضای بانک مرکزی اروپا قبل از نشست سیاست‌گذاری ژانویه در پرتو تورم غیرقابل قبول بالا ارسال کردند، متفاوت است.

پانتا افزود: «ما شاهد شرایط متفاوتی در بازارهای مالی نسبت به چند ماه پیش هستیم». داده‌های PMI خدمات اتحادیه اروپا در ژانویه به «منطقه توسعه‌یافته» نفوذ کرد، آلمان گزارش داد که از بحران گاز جلوگیری می‌کند و به نظر می‌رسد تورم به گوشه و کنار رفته است. خطرات برای یورو از طریق کاهش بالقوه سریع‌تر تورم در منطقه یورو ظاهر می‌شود، که منجر به کاهش قیمت مجدد یورو می‌شود، در عین حال تورم چسبنده‌تر از آنچه در ایالات متحده پیش‌بینی می‌شد ثابت می‌شود و اثر معکوس دارد – افزایش بازدهی خزانه‌داری و دلار را افزایش می‌دهد.

ملاحظات فنی EUR/USD

EUR/USD به دلیل داده های اقتصادی بهتر از حد انتظار ایالات متحده از پیشرفت چشمگیر خود عقب نشینی کرده است. آزمایش واقعی عقب نشینی از طریق خط مورب پشتیبانی، مقاومت قبلی ظاهر می شود.

با قیمت گذاری بازارها در نرخ پایانه وجوه فدرال رزرو 5.22 درصد در مقایسه با پیش بینی نقطه نقطه فدرال رزرو 5.1 درصد در دسامبر، افزایش بیشتر دلار آمریکا ممکن است در حال حاضر محدود باشد. در صورت شکست، 1.0615 سطح بعدی حمایت و پس از آن 1.0450 است. مقاومت در 1.0805 قبل از نوسان اوج فوریه 1.1033 قرار دارد.

نمودار روزانه EUR/USD

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

عکس‌های فوری احساسات نهادی و خرده‌فروشی

احساسات سازمانی واگرایی شدیدی را بین شلوارهای بلند و شورت نشان می دهد، به طوری که لانگ یورو ثابت می ماند در حالی که شلوارک کوتاه است. چشم انداز مطلوب یورو را می توان به داده های اقتصادی بهتر و اجتناب از بحران گاز نسبت داد. با این حال، اقدامات اخیر قیمتی نشان می‌دهد که یورو/دلار آمریکا کاهش یافته است زیرا تورم ثابت در ایالات متحده و داده‌های داغ اقتصادی صحنه را برای نرخ پایانی وجوه فدرال رزرو بالاتر می‌سازد.

به این ترتیب، بازدهی ایالات متحده و دلار یک پیشنهاد دریافت کردند که باعث کاهش یورو/دلار شد. این جفت نزدیک به حمایت معامله می‌شود که باعث می‌شود گاوهای یورو در بازی باقی بمانند، اما شکست خط روند می‌تواند یک بار دیگر سود یورو را کاهش دهد.

image2.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

تجارت خود را با IG Client Sentiment Data بهبود دهید

احساسات مشتری IG

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

EUR/USD: داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 51.25 درصد معامله‌گران دارای سود خالص هستند با نسبت معامله گران لانگ به کوتاه 1.05 به 1.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریمو این واقعیت که معامله گران خالص هستند نشان می دهد که قیمت یورو/دلار ممکن است به کاهش خود ادامه دهد.

تعداد معامله گران نت لانگ نسبت به دیروز 6.02 درصد و نسبت به هفته گذشته 2.95 درصد افزایش یافته است، در حالی که تعداد معامله گران خالص معاملاتی نسبت به روز گذشته 2.77 درصد و نسبت به هفته گذشته 2.16 درصد افزایش داشته است.

معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته سود خالص بیشتری دارند و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما قدرت بیشتری می دهد. سوگیری معاملاتی متضاد EUR/USD-نزولی.

رویدادهای ریسک عمده

تقویم اقتصادی تا زمانی که احساسات اقتصادی ZEW در هفته آینده و داده های نهایی تورم یورو در ژانویه منتشر شود، نسبتاً سبک است. در این میان، تعدادی از سخنرانان برجسته بانک مرکزی از بانک مرکزی اروپا (پانتا، لین، استوماراس، مخلوف و دی گویندوس) و فدرال رزرو (مستر، بولارد و کوک) حضور دارند. PPI ایالات متحده این پتانسیل را دارد که بر روایت تورم در ساعت 13:30 تأثیر بگذارد

image4.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع