EURUSD در آستانه CPI ایالات متحده، تورم آلمان تثبیت می شود


اخبار و تحلیل EUR/USD

  • تورم آلمان همانطور که انتظار می رود، اعضای بانک مرکزی اروپا، نات و لاگارد در مورد QT صحبت می کنند
  • تورم آلمان کمک چندانی به حرکت بازارها نمی کند، اما CPI ایالات متحده احتمالاً شاهد بازگشت نوسانات FX خواهد بود
  • رویدادهای ریسک اصلی: CPI ایالات متحده، خرده فروشی ایالات متحده و احساسات مصرف کننده Uni of Michigan

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

اعضای بانک مرکزی اروپا قبل از نشست نرخ‌ها در این ماه درباره QT صحبت می‌کنند

Klaas Knot بانک مرکزی اروپا دیروز اشاره کرد که منطقه یورو باید به قلمروهای محدود کننده حرکت کند زیرا از نظر نرخ پایانه پیش بینی شده از ایالات متحده عقب تر است. او ادامه داد که برای رسیدن به قلمرو بی‌طرف به چند افزایش تهاجمی‌تر نرخ نیاز است، بدون اینکه نشانه‌ای مبنی بر اینکه ۷۵ واحد در ثانیه نمی‌تواند به هدف نشست آتی دست یابد. چنین لفاظی به حمایت از EUR/USD قبل از داده های مهم CPI در اواخر امروز کمک می کند.

Knot همچنین اشاره کرد که QT به احتمال زیاد در پاسخ به آنچه اخیراً در بازار اوراق قرضه بریتانیا دیده‌ایم و در میان نگرانی‌ها از اثرات مسری در گسترده‌تر منطقه یورو دیده‌ایم، باید قابل پیش‌بینی و تدریجی باشد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا نیز به QT نظر داد، اما اصرار دارد که نرخ‌های بهره «مناسب‌ترین» ابزار در حال حاضر هستند.

تورم آلمان افزایش می یابد اما مطابق با برآوردها است

اوایل صبح امروز داده‌های تورم CPI آلمان (10%) و HICP (10.9%) (سالانه) دقیقاً مطابق انتظار منتشر شد که منجر به حرکت کمی در بازار EUR/USD شد. بازارهای پول در حال حاضر برای جلسه نوامبر 70 واحد در ثانیه قیمت دارند.

داده های تورم HICP آلمان (10.9%)

منبع: Refinitiv

تجزیه و تحلیل EUR/USD

جفت یورو/دلار آمریکا به روند نزولی بلندمدت ادامه می‌دهد، اما به نظر می‌رسد که امروز بعدازظهر از داده‌های CPI ایالات متحده متوقف شده است، مانند سایر ارزهای G10. این جفت از مداخله BoE که در 28 سپتامبر اعلام شد، سود بردند و اعتماد بازار را در بریتانیا تثبیت کرد و این اثرات به یورو نیز کمک کرد.

نمودار روزانه EUR/USD

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

در مورد داده های بسیار مهم تورم ایالات متحده، بازارها به شدت کوته فکر هستند. آخرین نمونه از این موضوع ماه گذشته بود CPI چاپی که منجر به معکوس شدن فوری فروش دلار شد، زیرا موضوع “حرکت فدرال رزرو” به چاپ رسید.

به نظر می رسد که رویکرد به رقم سپتامبر محتاطانه تر است زیرا دلار (DXY) علیرغم کاهش دیروز و امروز، تا کنون، نسبتاً افزایش یافته است.

پوشش زنده و تفسیر ما را در اطراف دنبال کنید انتشار CPI ایالات متحده در 12:15 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله EUR/USD

ایالات متحده CPI و مسلماً مهم‌تر این است که CPI اصلی احتمالاً جهت کوتاه‌مدت را تحت تأثیر قرار می‌دهد، جایی که چاپ‌های بالاتر ارزش دلار را افزایش می‌دهد و چاپ پایین‌تر ممکن است شرط‌ها را در اطراف «محور فدرال رزرو» مجدداً شعله‌ور کند، که از افزایش تسکین در تلاقی دلار حمایت می‌کند.

با نگاهی به نمودار 4 ساعته EUR/USD، عملکرد قیمت تا حد زیادی در یک منطقه محدود (بنفش) باقی مانده است و در اطراف بالای 0.9615-0.9700 تثبیت شده است. منطقه پشتیبانی. چاپ پایین تر از حد انتظار ممکن است جهش بالاتری از سطوح فعلی به سمت بالاترین جهش اخیر 0.9775 و احتمالاً حتی 78.6٪ داشته باشد. فیب و سطح روانی از 0.9900.

با این حال، یکی دیگر از برآوردهای چاپی درون خطی یا بالاتر، سرسختی تورم و پیام مداوم افزایش نرخ های تهاجمی را تقویت می کند، که از افزایش ارزش دلار (یورو/دلار پایین تر) حمایت می کند. شکست به زیر 0.9615 جفت را در معرض بازگشت احتمالی به پایین ترین سطح 0.9666 در 28 سپتامبر قرار می دهد و هر حرکت نزولی بیشتر می تواند شاهد آزمایش مجدد خط روند نزولی باشد که به عنوان حمایت بلندمدت عمل می کند.

نمودار 4 ساعته EUR/USD

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

رویدادهای مخاطره آمیز در افق

همانطور که در بالا ذکر شد، CPI ایالات متحده مهم ترین رویداد ریسکی این هفته روی کاغذ است. فردا، ما خرده‌فروشی در ایالات متحده و گزارش احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان را داریم که به طور پیوسته در حال افزایش بوده است، اما در پی کاهش تولید اخیر اوپک که به گفته آژانس بین‌المللی انرژی، اقتصاد جهانی را به سمت رکود می‌برد، همچنان مورد توجه است. هزینه‌های سوخت پیش‌بینی‌شده بالاتر می‌تواند در گزارش با قرائت بالقوه پایین‌تر نقش داشته باشد، اما باید دید.

داده های اقتصادی زنده را از طریق DaliyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع