EURUSD به دنبال چاپ تورم داغ آلمان صعود می کند – PCE به دنبال همین است؟


EURUSD – نکات گفتگو

  • EURUSD در اولین آزمون 0.9800 پس از شکستن از گوه شکست خورد
  • داده های تورم آلمان به دو رقمی می رسد، شرط بندی های افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا افزایش می یابد
  • داده های PCE ایالات متحده برای ماه اوت روز جمعه از بین می رود

توصیه شده توسط برندان فاگان

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

ضعف دلار آمریکا در روز پنجشنبه باعث شد که EURUSD به منطقه 0.9800 بازگردد زیرا گاوها توانستند در رالی چشمگیر روز چهارشنبه رشد کنند. در حالی که یورو همچنان از نظر اساسی چالش برانگیز است، ارز شکست خورده ممکن است از جریانات قابل توجه پایان ماه منتفع شود، زیرا معامله گران یک سه ماهه پرتلاطم را پشت سر می گذارند. سرفصل‌ها در مورد آسیب خط لوله نورد استریم همچنان در حال چرخش هستند، زیرا تئوری خرابکاری همچنان در حال افزایش است.

اوایل صبح امروز، داده های تورم آلمان پس از جهش 10 درصدی بر اساس سالانه به دو رقمی رسید. آمار سپتامبر از 7.9 درصد چاپ در ماه آگوست افزایش داشت، که نشان می دهد ضربان قلب اتحادیه اروپا ممکن است تا حدی از اوج تورم فاصله داشته باشد. قیمت انرژی و مواد غذایی در آلمان به ترتیب 43.9% و 18.7% در سال افزایش یافته است.

در حالی که این نقاط داده فقط قرائت های اولیه هستند، مطمئناً زنگ خطر را در بانک مرکزی اروپا به صدا در خواهند آورد. پس از انتشار این داده ها، معامله گران عجله کردند تا نرخ پایانه بالاتری را برای بانک مرکزی اروپا قیمت گذاری کنند. این تورم‌های بالاتر ممکن است تنها در کوتاه‌مدت به نفع یورو باشد، زیرا تمرکز به زودی به کاهش رشد در سراسر قاره در نتیجه سیاست‌های پولی محدودکننده و جنگ تغییر خواهد کرد.

تقویم اقتصادی اروپا

image1.png

با حسن نیت از تقویم اقتصادی DailyFX

همانطور که قبلا ذکر شد، نرخ EURUSD در چند روز گذشته افزایش یافته است، زیرا ما پرده ها را بر روی یک سه ماهه تاریخی می کشیم. در طول روز چهارشنبه ذوب قوی برای دارایی های ریسک بالاتر، EURUSD پس از خروج از شکل گیری گوه در حال سقوط، 2.25 درصد حرکت روزانه را تجربه کرد. پس از یک عقب نشینی کوتاه یک شبه، EURUSD امروز یک جلسه هیولایی دیگر با محدوده معاملاتی نزدیک به 170 پیپ داشت. نوسانات ممکن است تا جلسه روز جمعه ادامه یابد، زیرا معامله گران برای گزارش مهم PCE آماده می شوند. آیا این گزارش غافلگیری CPI اوت از 13 سپتامبر را منعکس خواهد کرد؟ یا اینکه معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم باعث تعجب نزولی خواهد شد؟

نمودار 1 ساعته EURUSD

image2.png

نمودار ایجاد شده با TradingView

با توجه به اینکه شکل‌گیری گوه حرکتی قوی را ارائه کرده است، EURUSD آمده است تا سطح کلیدی 0.9800 را آزمایش کند که توانسته بود خونریزی پس از نشست FOMC در 21 سپتامبر را متوقف کند. گاوها از آنجایی که قبلاً یک منطقه کلیدی حمایتی بوده اند، ممکن است در شکستن مواد از این ناحیه مقاومت جدید مشکل داشته باشند. شتاب صعودی نیز ممکن است محدود باشد زیرا معامله‌گران ممکن است بخواهند ثابت بمانند یا قرار گرفتن در معرض چاپ PCE فردا را محدود کنند. اگر در چند جلسه آینده روند صعودی ادامه پیدا کند، گاوها احتمالاً قبل از اینکه در نهایت سعی در حمله به برابری داشته باشند، مناطق اطراف هر دو 0.9900 و 0.9960 را دوباره بررسی خواهند کرد. در هر عقب‌نشینی جدی، برای پشتیبانی اولیه به ناحیه محوری 0.9652 نگاه می‌کنم.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منابع برای معامله گران فارکس

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. نشانگر ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های معاملات سه ماهه، وبینارهای تحلیلی و آموزشی روزانه، راهنمای معاملاتی که به شما کمک می‌کند عملکرد معاملاتی را بهبود ببخشید، و به‌طور خاص برای کسانی که تازه وارد فارکس شده‌اند.

— نوشته برندان فاگان

برای تماس با برندان، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا@BrendanFaganFXدر توییتر

منبع