EURUSD به حرکت خود ادامه می دهد – آیا یک حرکت بزرگ قریب الوقوع است؟


EURUSD – نکات گفتگو

  • EURUSD همچنان از پایین ترین سطح YTD در حدود 0.9535 فاصله می گیرد
  • مثلث متقارن در پایان ماه مورد توجه قرار می گیرد
  • با افزایش شرط‌بندی‌های افزایش نرخ، نرخ پایانه فدرال رزرو از 5 درصد بالاتر می‌رود

توصیه شده توسط برندان فاگان

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

نرخ مبادله EURUSD در جلسات اخیر شاهد تزریق حیات بوده است و به شدت از پایین ترین سطح پس از CPI از 13 اکتبر جهش کرده است. از زمانی که داده های تورم داغ از بین رفته اند، احساس ریسک نیز بهبود یافته است، زیرا فصل درآمد ایالات متحده به شدت آغاز شده است. . علیرغم اینکه قیمت گذاری نرخ پایانه فدرال رزرو در بازار اکنون از 5% فراتر رفته است، شاخص دلار آمریکا از بالاترین سطح YTD در حدود 114.77 اندکی کاهش یافته است. یک هفته سبک از نظر داده های اقتصادی و خروج Fedspeak از ایالات متحده نیز ممکن است EURUSD را افزایش دهد.

در حالی که EURUSD تقریباً 300 پیپ از پایین‌ترین سطح سالانه کاهش یافته است، روند نزولی همچنان دست نخورده باقی مانده است. افزایش این هفته در خط روند نزولی حفظ شده است، اما پایین ترین سطح را نیز نشان می دهد که قابل توجه است. نشست هفته آینده بانک مرکزی اروپا (ECB) برای نرخ یورو دلار بسیار مهم خواهد بود و بانک مرکزی اروپا 75 واحد پایه افزایش خواهد داشت. تورم افسارگسیخته در اتحادیه اروپا به این معنی است که بانک مرکزی اروپا برای بازگرداندن تورم به هدف، باید تندرو باقی بماند، که ممکن است حمایت مستمر از یورو را ارائه دهد. اگر قیمت از این مقاومت خط روند کلیدی که برای تمام سال 2022 باقی مانده است شکسته شود، فعالان بازار ممکن است احساس کنند که جزر و مد در حال تغییر است.

نمودار هفتگی EURUSD

image1.png

نمودار ایجاد شده با TradingView

وقتی به یک بازه زمانی کوچک‌تر می‌رسیم، می‌توانیم متوجه شویم که در EURUSD افت جدی وجود داشته است. آنچه در اینجا توجه من را جلب می کند، عدم وجود “فروپاشی” است، با توجه به وجود کاتالیزورهای کلیدی متعدد. نه Fedspeak جنگ طلب و نه داده های داغ تورم نتوانستند EURUSD را به پایین ترین سطح YTD برگردانند. اکنون شاهد افزایش شرط‌های افزایش نرخ بانک مرکزی اروپا هستیم، زیرا سیاست‌گذاران متعددی در این هفته خواستار افزایش بیش از حد نرخ در جلسات بعدی شده‌اند.

باید دید که آیا این افزایش اخیر در EURUSD تلاشی برای پایین آمدن این جفت است یا اینکه ما فقط در آستانه حرکت بزرگ بعدی تثبیت می‌شویم. مجموعه‌ای از پایین‌ترین قیمت‌ها از پایین‌ترین سطح 28 سپتامبر، پشتیبانی خط روند را ارائه کرده‌اند که به‌ویژه در طول فروش مختصر CPI ایالات متحده حفظ شد. با ایجاد مثلث متقارن، EURUSD ممکن است برای یک حرکت شدید در پایان ماه آماده شود. اگر مثلث متقارن به سمت بالا بشکند، اولین هدف فوری برابری خواهد بود. با توجه به موقعیت و احساسات پیرامون اتحادیه اروپا، صعود یورو دلار مطمئناً در حال حاضر بیشترین دردسر است.

نمودار 4 ساعته یورو دلار

image2.png

نمودار ایجاد شده با TradingView

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروش نشان می‌دهد که 59.27 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 1.46 به 1 است. تعداد معامله‌گران در خالص معاملات 13.92 درصد بیشتر از دیروز و 2.06 درصد کمتر از هفته گذشته است، در حالی که این تعداد نت-شورت معامله گران 13.58 درصد کمتر از دیروز و 9.01 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران دارای سود خالص هستند نشان می‌دهدیورو/دلار آمریکاقیمت ها ممکن است به کاهش خود ادامه دهند. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز دارای طول خالص‌تر است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما چیزهای بیشتری می دهدتعصب تجاری EUR/USD ترکیبی
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -2٪ 4% 0%
هفتگی 8% 10% 9%

منابع برای معامله گران فارکس

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. نشانگر ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های سه ماهه معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی به‌ویژه برای کسانی که تازه وارد فارکس شده‌اند.

— نوشته برندان فاگان

برای تماس با برندان، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @BrendanFaganFX در توییتر

منبع