EURUSD با وجود رکود تولید صنعتی بالاتر می رود


قیمت یورو/دلار آمریکا، چت ها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

بیشتر بخوانید: پوند بریتانیا (GBP) پیش بینی هفتگی: GBP Bulls Eye Fresh کاتالیزور با داده های اشتغال انگلستان

پیشینه اساسی EUR/USD

EURUSD برای شروع هفته از جهش متوسطی برخوردار بوده است زیرا سطح حمایت کلیدی در 1.0840 ثابت است. هفته گذشته EURUSD با فروش اواخر هفته روبرو شد زیرا بازگشت قدرت دلار آمریکا و تند شدن احساسات بازار بر این جفت تاثیر گذاشت.

نمودار قدرت ارز: قوی ترین – AUDضعیف ترین – JPY.

image1.png

منبع: FinancialJuice

با شنیدن نظرات سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا (ECB) که با صداهای متفاوتی مواجه شدند، آخر هفته با برخی بلاتکلیفی قابل توجه مواجه شد. معاون رئیس بانک مرکزی اروپا، لوئیس دی گویندوس، اظهار داشت که بانک مرکزی اروپا اکنون وارد چرخه سخت‌گیری شده است در حالی که سیاست‌گذار کازیمیر لحن جنگ طلبانه داشت. کازیمیر اظهار داشت که بانک مرکزی اروپا ممکن است برای مهار فشارهای تورمی نیاز به افزایش بیشتر از آنچه قبلا تصور می شد داشته باشد. مانند بسیاری از بانک‌های مرکزی در حال حاضر، مسیر صحیح سیاست پولی، بازی «چرخش سکه» به نظر می‌رسد که سیاست‌گذاران افکار متفاوتی در راه آینده دارند. این را تغییرات پیش‌بینی کمیسیون اتحادیه اروپا نشان می‌دهد که اکنون تورم سال 2023 را 5.8 درصد از 5.5 درصد در پیش‌بینی فوریه افزایش می‌دهد در حالی که رشد تولید ناخالص داخلی 1.1 درصد از 0.9 درصد است. با توجه به کندی اخیر و ترس از تقاضا، امکان سنجی افزایش رشد در نیمه دوم سال 2023 به نظر من مورد بحث است.

تولید صنعتی منطقه یورو در ماه مارس افت 4.1 درصدی را نشان داد و به پایین‌ترین سطح خود از اکتبر 2021 رسید. بخشی از این کاهش به افت 50 درصدی تولید در محصولات رایانه‌ای، الکترونیک و نوری ایرلند مربوط می‌شود، بخشی که به دلیل نوساناتش بدنام است. با وجود این، اقتصادهای بزرگتر در منطقه یورو نیز با کاهش 3.1 درصدی رشد اقتصادی آلمان مواجه شدند. از آنجایی که همچنان شاهد نگرانی‌های تقاضا هستیم، داده‌های امروز منطقه یورو نمی‌تواند این ترس‌ها را کاهش دهد زیرا سفارش‌های جدید همچنان در حال کاهش هستند.

image2.png

منبع: یورواستات

داده های اقتصادی کلیدی در پیش است

ما دو هفته پرفروش از نقطه نظر رویدادهای مخاطره آمیز داشته ایم و با این حال منطقه یورو هنوز برخی از داده های کلیدی را در پیش دارد. سیاستگذاران فدرال رزرو کارها را از امروز آغاز می کنند، قبل از اینکه فردا، تخمین دوم نرخ رشد تولید ناخالص داخلی و همچنین شاخص احساسات اقتصادی ZEW و شرایط کنونی و به دنبال آن داده های تورم نهایی برای آوریل در روز چهارشنبه به ارمغان بیاورند.

image3.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

با نگاهی به EURUSD و تصویر بلندمدت همچنان روند صعودی بیشتری برای این جفت وجود دارد. با توجه به مسیرهای متفاوت مورد انتظار بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو آمریکا همراه با برخی تکنیک های قوی، هر گونه نزولی بیشتر در EURUSD احتمالا کوتاه مدت خواهد بود.

از دیدگاه فنی، EURUSD کانال صعودی را که از 24 مارس حفظ شده بود شکسته است. ریسک نزولی در حال حاضر با تصویر کلی این هفته متکی بر حرکت دلار آمریکا باقی مانده است. انتظار می‌رود که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه با کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، در مورد سقف طرح‌ها دیدار کند. هر نکته کلیدی در اینجا و تأثیرات آن بر دلار آمریکا می تواند عامل کلیدی برای EURUSD در این هفته باشد.

هیچ تصمیم روشنی در مورد سقف بدهی ایالات متحده وجود ندارد و ما می‌توانیم شاهد کاهش EURUSD به زیر ناحیه حمایتی 1.0840 باشیم و MA 100 روزه در حدود 1.0800 اولین منطقه مورد علاقه است. وقفه زیر MA 100 روزه و سطح 1.0750 مورد توجه قرار می گیرد. در حال حاضر، مقاومت درون روزی در حول و حوش علامت 1.0940 قرار دارد و احتمالاً یک آزمون مجدد، بهترین فرصت‌های ریسک به پاداش را برای شورت‌های بالقوه فراهم می‌کند.

یورو/دلار آمریکا نمودار روزانه – 15 مه 2023

image4.png

منبع: TradingView

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع