EURUSD از برگشت به محدوده تغییر می کند، در حالی که SPX Ebbs کاهش می یابد، علاقه بازار در حال رشد است


EURUSD، محدوده، آتی، علاقه باز و نقاط صحبت احساسات:

  • چشم انداز بازار: یورو دلار نزولی زیر 1.0700
  • از آنجایی که EURUSD توسط SMA 50 روزه با کمبود ریسک رویدادهای پرمخاطب تا پایان این هفته متوقف می شود، ارزش آن را دارد که چارچوب زمانی را برای ارزیابی سطوح به موقع تر کاهش دهیم.
  • نمودار چهار ساعته EURUSD نشان‌دهنده فعالیت‌های فوری معقول‌تر است، اما در طرف مقابل طیف، افزایش طولانی‌مدت وجود دارد. یورو قرار گرفتن در معرض قراردادهای آتی که باید نظارت شود

توصیه شده توسط John Kicklighter

نحوه معامله EUR/USD

در هفته گذشته فعالیت فنی قابل توجهی از EURUSD صورت گرفته است. با توجه به ریسک رویداد از تصمیمات نرخ فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا گرفته تا بخش خدمات NFP و ISM، معامله گران پشت نقدترین نرخ ارز جهان چیزهای زیادی برای فکر کردن وجود داشت. با این حال، با وجود تمام خطرات رخدادی که پشت سر ماست. در این هفته مطالبی برای عبور از سرفصل ها وجود ندارد. با کاهش انتظارات نرخ بهره برای فدرال رزرو (و بازار در مورد بانک مرکزی اروپا نامطمئن است) در حالی که پیش‌بینی‌های رشد در پس‌زمینه نویزهای بنیادی قرار می‌گیرند، یک محرک قوی و عمومی برای این نرخ ارز وجود ندارد. هنگامی که ما فاقد یک موضوع روشن و فعال هستیم، می تواند شتاب را کاهش دهد. زمانی که ریسک رویداد برنامه ریزی شده ناچیز باشد، می تواند نوسانات را بیشتر کاهش دهد. این ترکیب ممکن است هفته آینده هنگامی که نقش CPI ایالات متحده در حدود (سه شنبه) تغییر کند. اما در حال حاضر، ازدحام به نظر می رسد سرعت معقول تری برای EURUSD باشد. یک حساب مناسب از تکنیک‌ها و فعالیت‌هایی که می‌توانیم آن را برای تضمین کاهش رتبه در بازه‌های زمانی وفق دهیم. در زیر یک نمودار چهار ساعته از این جفت مشاهده می شود که به طور واضح تر الگوی معکوس سر و شانه نسبتاً فرار حک شده از چند روز معاملاتی گذشته را نشان می دهد. خط گردن تقریباً 1.0765 است، «شانه ها» در حدود 1.0710 هستند و پایین «سر» نقطه سوم خط روند را ایجاد می کند که از پایین ترین سطح 21 نوامبر در 1.0670 شروع می شود.

نمودار EURUSD SMA 50 روزه (4 ساعته)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با انعکاس تمایلات سفته‌بازی فعالان بازار در اینجا، احتمالاً به دلیل عدم توسعه حیاتی در موضوعات اساسی مانند بهره، تأثیر «معامله‌کنندگان» کوچکتر در مقابل «سرمایه‌گذاران» بزرگتر (بانک‌ها، صندوق‌ها و غیره) افزایش می‌یابد. اختلاف نرخ این انحراف در مشارکت منجر به تغییر در روش توسعه بازار خواهد شد. خرده‌فروشی و سایر بازیگران کوچک‌تر طبیعتاً بازه‌های زمانی کوتاه‌تری دارند و به احتمال زیاد از الگوهای نمودار پیروی می‌کنند. که اغلب در ترجیح محدوده ظاهر می شود. ما می توانیم این انحراف را در تجارت خرده فروشی (در IG) از طریق EURUSD در زیر مشاهده کنیم. هنگامی که این جفت در هفته گذشته معکوس شد و از طریق شکست کانال صعودی خود ادامه داد، این رتبه به طور قابل توجهی از نوردهی کوتاه خود به جای حرکت در نوبت در روند کاهش یافت. در همین حین، با تکیه بر لغزش شارژ شده، علاقه صعودی جلب شد. ما اغلب به دلیل ترکیبی از عوامل (فقدان تجربه، بازه زمانی کوتاه، اهرم، و غیره)، موقعیت خرده فروشی را به عنوان یک شاخص متضاد در نظر می گیریم، اما همیشه خارج از مرحله نیست. اگر بازارها مستعد تراکم باشند، فعالیت‌های طبیعی این گروه تمایل به همسویی خواهند داشت.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 10% 10% 10%
هفتگی 79% -41٪ -7٪

نمودار موقعیت یابی خرده فروشی با پوشش EURUSD در IG (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در DailyFX

از منافع کوتاه‌مدت معامله‌گران خرده‌فروشی گرفته تا چشم‌انداز بسیار بلندمدت EURUSD، می‌خواهم یک تحول جالب در پشت جفت معیار را برجسته کنم. در حالی که ممکن است برخی از عوامل فنی (مثلاً پایین آمدن چند دهه اخیر) و بنیادی (مثلاً تنوع از گرین‌بک) در این مشاهدات نقش داشته باشند، به طور مستقل قابل توجه است که افزایش مداوم علاقه باز در پشت معاملات آتی Euro FX وجود داشته است. طی سال ها به رکوردهای اخیر رسیده است. در حالی که ممکن است پس‌زمینه متفاوتی برای حساب‌های نقدی و اهرمی نسبت به این نوع مشتق خاص وجود داشته باشد، اما از نظر مقیاس به اندازه‌ای بزرگ است که نماینده منافع عمومی بازار باشد. چیزی که این موضوع را قابل توجه تر می کند، تضاد با قرار گرفتن در معرض قراردادهای آتی e-mini S&P 500 است که یکی از پرمعامله ترین قراردادهای بازار در جهان محسوب می شود. برای شاخص معیار، بهره باز emini نزدیک به پایین ترین حد خود از سال 2008 است. آیا این بازتابی است بر چشم انداز روند، دیدگاه در مورد انتظارات نوسانات یا شاید تغییری در نوع دارایی (مانند از معاملات آتی به ETF) وجود دارد؟ گفتنش سخته. گفته می شود، این یک روند تصویر بزرگ است که ارزش نظارت دارد.

نمودار معاملات آتی EURUSD با SMA 50 روزه، حجم و بهره باز (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

منبع