EURUSD، GBPUSD، AUDUSD و USDJPY


S&P 500، دلار، EURUSD، GBPUSD و AUDUSD USDJPY، نقاط صحبت:

  • چشم انداز بازار: یورو دلار نزولی زیر 1.08; USDJPY صعودی بالای 133
  • کاهش ریسک گریزی تا روز پنجشنبه در جلسه تا پنج شنبه با مشکل مواجه شد، اما معیارها در حال ورود به معاملات جمعه در آستانه سطوح فنی برجسته هستند.
  • جایی که S&P 500 دلار به حمایت کانال روند صعودی 2023 متمایل است، دلار آماده است تا وضعیت پناهگاه امن خود را با مرحله بندی مانند موجودی EURUSD در 1.0650 تامین کند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

ما به آخر هفته نزدیک می‌شویم و پیش‌بینی‌های بیشتری پیرامون تخلیه نقدینگی تعطیلات طولانی تا دوشنبه در بازارهای ایالات متحده وجود دارد. به طور معمول، این فرصتی برای بازارها خواهد بود که به سادگی در محدوده های ثابت قرار گیرند و اجازه دهند هر گونه حق بیمه کوتاه مدت در سنج های نوسانات ضمنی به سادگی از بین برود. با این حال، چندی پیش بود که ما شاهد تحولات فنی مهم درست قبل از تخلیه آخر هفته بودیم که باعث شد بازارها در تمام تعطیلات آخر هفته روی قصد گمانه زنی تمرکز کنند و فقط هفته آینده دوباره موضوع را انتخاب کنند. احتمال اینکه ما با یکی دیگر از این رویدادهای دور از ذهن روبرو شویم چقدر است؟ به طور معمول، من می گویم که تراکم در معیارهایی مانند S&P 500 (کانال و گوه) یا میانگین صنعتی داوجونز (محدوده افقی و مثلث) الگوهایی هستند که به راحتی مشاهده می شوند و VIX هنوز در صدک 10 پایین تر از محدوده سال گذشته خود نشان می دهد. احتمال بالاتر نتیجه “مسیر کمترین مقاومت”. از سوی دیگر، برخی آزمایش‌های تحریک‌آمیز در نمودارها وجود دارد – مانند آتی S&P 500 emini که میانگین متحرک ساده 20 روزه و کف کانال قبل از تجارت توکیو را کاهش داد. علاوه بر این، تفاوت بین سناریوها به طور بالقوه دارای سرعت‌های بسیار متفاوتی است، در صورتی که ترس از ترس در مقابل یک سکون آرام در ریزش ناخوشایند به نفع گاوها برای پایان هفته ظاهر شود.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 8% -7٪ -2٪
هفتگی -9٪ 7% 0%

نمودار S&P 500 Emini Futures با SMA 20 روزه، حجم و نرخ تغییر 1 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در حالی که بسیاری از معامله گران «دارایی ریسک» مورد علاقه خود را دارند، تمایل کمتری به رفتن به پناهگاه های امن دارند. در دنیایی که به نظر می رسد دیدگاه «فقط طولانی» را ترویج می کند و معاملات سهام نشان دهنده رایج ترین مواجهه در بازار برای سرمایه گذاران در قرن گذشته است، این خیلی تعجب آور نیست. با این حال، حرکات بازار در سناریوی «خطر کردن» بسیار تهاجمی‌تر از پیشروی معمولی است. در حالی که دارایی هایی مانند طلا، اوراق بهادار، بازارهای پول و موارد دیگر وجود دارد که در کتاب های درسی به آنها اشاره شده است. دلار با توجه به نقدینگی نهایی و حساسیت فعلی بیشتر آن به نزول در دارایی‌های سفته‌بازی، شاید دارایی ترجیحی من در حال حاضر باشد. ما شاهد افزایش اخیر شاخص دلار DXY بوده ایم که بیشتر از افزایش جدید انتظارات نرخ بهره فدرال رزرو گرفته شده است، اما روند صعودی دیدگاه جنگ طلبانه بازار احتمالاً در آینده با شکاف های بزرگ بین به روز رسانی های رسمی بسیار محدود خواهد بود. از طرف دیگر، احساسات تند و تند است و می تواند “بیش از حد” منفجر شود. اگر S&P 500 در تعطیلات اولیه خود در ساعات مبادله جمعه گاز بگیرد، احتمالاً به نوبه خود VIX را شارژ می کند و فشار قوی تری برای گرین بک ایجاد می کند.

نمودار شاخص دلار DXY با نرخ ضمنی وجوه فدرال رزرو آگوست 2023، همبستگی 20 و 60 روزه (روزانه) پوشانده شده است.

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

شاخص DXY می‌تواند مرجع خوبی برای سلامت ارز باشد، اما این چیزی نیست که اکثر معامله‌گران فعال FX برای برقراری تماس‌های خود تحت نظارت هستند. USDJPY به همین دلیل برای من جذابیت بیشتری داشت، و شکست بالای 133 در اوایل این هفته قابل توجه بود، اما یک جفت واحد – حتی یک جفت مایع مانند این – به طور کلی دلار را تعریف نمی کند. با این حال، اگر شاهد تطابق بیشتر «عمده‌ها» با پیشنهاد گسترده‌تر دلار باشیم. پتانسیل برای پیگیری سازنده به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. اول و مهمتر از همه، توجه من به EURUSD است. نقدشوندگی‌ترین جفت ارز در جهان بدون هیچ‌کدام، ما یک سری پایین‌ترین قیمت‌ها را داریم که فشار را روی کران پایین (تقریباً 1.0650) در دو هفته گذشته نگه داشته است. پشتیبانی فنی بیشتری در زیر این وجود دارد (خوشه‌ای از Fibs)، اما شکست‌های بیشتر می‌تواند حرکت توانمندتری را مشاهده کند.

نمودار EURUSD با SMAهای 20 و 100 روزه، محدوده تاریخی 10 روزه (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در موقعیتی مشابه با EURUSD، GBPUSD وارد روز جمعه می شود و تهدیدی برای شکست سه ماهه حمایت از مثلث افزایشی است. خط روند من روی 1.2000 بود، اما اشعه فنی خاص کمتر از ایجاد کشش به سمت پیشرفت نزولی بیشتر اهمیت دارد. قابل توجه بود که فشار اضافی تورم بریتانیا در اوایل این هفته – که باعث شد بسیاری دیگر از پوندهای پوند به حرکت قابل توجهی برسند – برای پوند مهار شد. اگر پایین‌ترین حد فوریه را در اینجا کاهش دهیم و سپس به SMA 100 روزه برویم، می‌تواند گرمای زیادی را در نمای گسترده‌تر دلار ایجاد کند.

نمودار GBPUSD با SMAهای 20 و 100 روزه (روزانه)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

بسیار پایین تر در مقیاس نقدینگی بانک تسویه بین المللی (BIS) به EURUSD، USDJPY و GBPUSD AUDUSD است. این نوع ضربدری نیست که به تنهایی انگیزه تعهد از بزرگترین ارز جهان باشد. با این حال، من در این مورد به دنبال یک رهبر نیستم زیرا شرایط صرفاً به دنبال یک کاتالیزور اساسی یا فنی نیست. آنچه ما به دنبال آن هستیم، وسعت حرکت دلار برای غلبه بر محدودیت نقدینگی است. به این ترتیب، شکستن الگوی سر و شانه در اینجا وزن قابل توجهی را به ارزش دلار در پایان هفته اضافه می کند.

نمودار AUDUSD با SMA های 20، 50 و 100 روزه (روزانه)

image5.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

برای ریسک رویداد، من معتقدم که هر گونه نوسان از بازار در درجه اول قرار می گیرد و لیست هایی که ما در روز جمعه داریم به عنوان توجیه پس از این واقعیت استفاده می شود – به همین دلیل مهم است که به اصول جزمی از یک نوع تحلیل متعهد نباشیم. با این وجود، من فکر می‌کنم تورم واردات ایالات متحده می‌تواند به سیاست پولی اشاره کند، در حالی که شاخص اصلی هیئت کنفرانس اخیراً به عنوان یک سیگنال «رکود» برجسته شده است. پوند همچنین خرده فروشی در بریتانیا خواهد داشت در حالی که Loonie تورم بالادستی را افزایش خواهد داد. سپس انقضای گزینه ها نیز وجود دارد که اغلب می تواند باعث ایجاد اعوجاج در “رول” شود.

برترین ریسک رویدادهای کلان اقتصادی جهانی برای جمعه و هفته آینده

image6.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع