EUR/USD هفته را با ناله به پایان می رساند اما بازیابی در بازی باقی می ماند


قیمت یورو/دلار آمریکا، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشتر بخوانید: گزارش می جابز: NFP برآوردها را با افزایش بیکاری در ایالات متحده به بالاترین حد در 7 ماه گذشته شکست داد

یورو در این هفته در برابر همتایان اصلی G7 از دست داد و EURGBP در پایین ترین سطح خود در نوامبر/دسامبر 2022 معامله شد. EUR/USD با این حال جفت مورد علاقه باقی ماند و این جفت در مسیر بسته شدن شمع هفتگی Doji پس از عقب نشینی شدید روز جمعه بود.

هیچ چیز زیادی از دیدگاه بانک مرکزی اروپا (ECB) تغییر نکرده است، زیرا سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا عمدتاً برای یک یا دو افزایش 25 واحدی در ثانیه تلاش می کنند. این امر علیرغم کاهش تورم منطقه یورو در هفته جاری اتفاق می‌افتد، در حالی که داده‌ها بعید به نظر می‌رسند که بانک مرکزی را از افزایش نرخ‌ها در ماه ژوئن منحرف کند، که توسط نظرات سیاست‌گذاران بانک مرکزی اروپا پس از انتشار تورم تایید شده است.

بیشترین خوانده شده: کاهش تورم منطقه یورو به پایین ترین حد فوریه 2022، پیشنهاد یورو/دلار آمریکا

یورو پس از انتشار تورم با کمک توافق سقف بدهی ایالات متحده که منجر به کاهش ارزش دلار شد، افزایش قابل توجهی داشت. با این حال، ضعف دلار آمریکا کوتاه مدت بود، زیرا ما گزارش NFP و داده‌های مشاغل ایالات متحده در روز جمعه شاهد افزایش نرخ بهره در نشست ژوئن فدرال رزرو بودیم که یک بار دیگر حمایت از دلار را افزایش داد.

تصویری از یک کامپیوتر توضیحات به طور خودکار با اطمینان متوسط ​​تولید می‌شود

هفته پیش رو، داده های ISM و تولید ناخالص داخلی یورو سومین برآورد

به هفته جدید می‌رویم و از نظر رویدادهای ریسک یا انتشار داده‌های اقتصادی در مورد منطقه یورو چیز زیادی نداریم. با این حال، بدون شک بزرگترین خطر برای EURUSD مربوط به داده های PMI خدمات ISM خارج از ایالات متحده است، در حالی که ما همچنین تخمین سوم رشد تولید ناخالص داخلی منطقه یورو را داریم که در تاریخ 8 ژوئن منتشر می شود.

با توجه به اینکه ایالات متحده عمدتاً یک اقتصاد مبتنی بر خدمات است و نگرانی‌ها در مورد تورم خدمات همچنان ادامه دارد، فدرال رزرو ممکن است نظارت دقیقی بر انتشار داشته باشد. یک چاپ مثبت همچنین می تواند انتظارات افزایش نرخ بهره را از سوی فدرال رزرو دوباره قیمت گذاری کند که می تواند خطر نزولی بیشتری را برای EURUSD ایجاد کند.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

برترین درس های تجارت

تقویم اقتصادی برای هفته پیش رو

هفته پیش رو در تقویم با انتشار دو داده با رتبه “بالا” و تعداد زیادی از انتشار داده های با رتبه “متوسط” اندکی کاهش می یابد.

در اینجا دو رویداد با ریسک بالا برای هفته آینده در تقویم اقتصادی وجود دارد که می تواند EURUSD را تحت تأثیر قرار دهد:

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی

نمودار هفتگی EUR/USD در بالا مشاهده می شود و می بینیم که قیمت به سطح حمایت کلیدی کاهش یافته است. سطح 1.0700 جایی است که شکست قبلی در اوایل مارس قبل از صعود EUR/USD به YTD High خود رخ داد. این جفت پس از معاشقه با یک شکست پایین تر در این هفته، قرار است هفته را یک بار دیگر در اوج سطح 1.0700 ببندد و در حین چاپ یک شمع Doji در جریان است.

یورو/دلار آمریکا نمودار هفتگی – 2 ژوئن 2023

تصویری از یک نمودار توصیفی که به طور خودکار با اطمینان کم تولید می شود

منبع: TradingView

با کاهش به یک بازه زمانی روزانه، می‌توانیم ببینیم که بلاتکلیفی در اطراف علامت 1.0700 ادامه دارد. در حال حاضر شاهد 6 روز معاملاتی تست قیمت و رد سطح حمایت بوده‌ایم، زیرا انتظارات بازار در مورد دلار آمریکا و افزایش نرخ‌های فدرال رزرو به طور خاص همچنان ادامه دارد.

شکستن سطح کلیدی 1.0700 می تواند بازآزمایی مجدد علامت 1.0600 را قبل از تغییر تمرکز به سمت علامت روانی 1.0500 باز کند. یک فشار بالاتر از اینجا وظیفه سختی دارد که به بالای مقاومت و MA 100 روزه در حدود 1.0810 برگردد. MA 100 روزه می تواند سرسخت باشد زیرا EURUSD از نوامبر 2022 در بالای MA گیر کرده بود. شکستن دسته 1.0800 1.0900 و احتمالاً سطح روانشناختی 1.1000 را در کانون توجه قرار می دهد. ما به خوبی می‌توانیم در آستانه نشست‌های بانک مرکزی در اواخر این ماه، یک هفته دیگر با قیمت محدود بین سطوح 1.0600 و 1.0800 روبرو باشیم.

یورو/دلار آمریکا نمودار روزانه – 2 ژوئن 2023

image4.png

منبع: TradingView

دانش تجارت پایه

بررسی آموزشی DailyFX

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع