EUR/USD نزدیک به بالاترین حد چند ماهه خود ثابت است، گزارش Ifo آلمان به سلامتی


EUR/USD قیمت، نمودار، و تجزیه و تحلیل

  • داده های Ifo آلمان نشان می دهد که چشم انداز اقتصادی در حال بهبود است
  • ECB – بن بست بازار بر سر نرخ بهره همچنان ادامه دارد.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی Q1 جدید ما را دانلود کنید

بیشترین خوانده شده: جدیدترین EURUSD – روند صعودی همچنان به قوت خود باقی می ماند زیرا ECB صحبت می کند

بر اساس آخرین گزارش آیفو، اقتصاد آلمان سال جدید را با اعتقاد بیشتری آغاز می کند. جو کسب و کار و خوانش انتظارات هر دو نسبت به گزارش دسامبر بالاتر رفتند، در حالی که شرایط فعلی اندکی کمتر بود.

image1.png

احساسات در اقتصاد آلمان روشن شده است. شاخص فضای کسب و کار Ifo در ژانویه به 90.2 واحد افزایش یافت که از 88.6 واحد در دسامبر افزایش یافت. این به دلیل انتظارات بدبینانه کمتر است. با این حال، شرکت ها تا حدودی کمتر از وضعیت فعلی راضی بودند. اقتصاد آلمان سال جدید را با اعتماد بیشتری آغاز می کند.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

آخرین چشم انداز رسمی برای اقتصاد آلمان نیز خوش بینانه تر است و دولت اکنون شاهد رشد 0.2 درصدی در سال جاری در مقایسه با پیش بینی قبلی 0.4 درصدی انقباض است. چشم انداز رشد سال آینده با این حال از 2.3 درصد به 1.8 درصد کاهش یافت.

توصیه شده توسط Nick Cawley

مقدمه ای بر تجارت اخبار فارکس

بازارها در حال حاضر انتظار دارند بانک مرکزی اروپا در هفته آینده نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهد و در نشست سیاست گذاری ماه مارس به همان میزان افزایش یابد. این در راستای پیش بینی بانک مرکزی است. با این حال همه چیز از سه ماهه دوم به بعد شروع به انحراف کرد و بانک مرکزی اروپا اخیراً اعلام کرد که آنها به دنبال افزایش چندگانه 50 واحدی هستند و هیچ کاهشی در سال جاری وجود ندارد، در حالی که بازار مسیر بسیار پایین تری را برای افزایش نرخ با کاهش احتمالی در پایان سه ماهه چهارم مشاهده می کند. این اختلاف نظر بین بانک مرکزی و بازار – مشابه وضعیتی که فدرال رزرو ایالات متحده با آن مواجه است – باید به سرعت حل شود قبل از اینکه تغییر نظر فزاینده بین اعضای ECB شروع به تأثیر بر بازار کند. یک بانک مرکزی به سیاستگذارانش نیاز دارد که از یک صفحه آهنگ بخوانند یا حداقل همان آهنگ را زمزمه کنند.

image2.png

یورو در برابر دلار آمریکا نسبتاً قوی باقی می ماند و به احتمال زیاد با افزایش اختلاف نرخ بهره بین این دو در ماه های آینده، اگر بانک مرکزی اروپا باور داشته باشیم، همینطور باقی خواهد ماند. EUR/USD تا 1.0770 تا 1.0770 پشتیبانی می شود در حالی که بالاترین قیمت چند ماهه 1.0927 روز دوشنبه در دسترس است. شکست تایید شده از این سطح، جا را برای این جفت باز می گذارد تا به بالاترین سطح پایان مارس در 1.1185 برگردد.

نمودار قیمت روزانه EUR/USD – 25 ژانویه 2023

image3.png

نمودارها از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -6٪ 0% -2٪
هفتگی 18% -7٪ 1%

تاجران خرده‌فروشی، لباس‌های بلند را کوتاه کرده و به شلوارک اضافه می‌کنند

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروش نشان می‌دهد که 32.78 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 2.05 به 1 است. معامله گران نت شورت نسبت به دیروز 9.35 درصد و نسبت به هفته گذشته 16.57 درصد افزایش یافته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های یورو/دلار ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته کوتاه تر هستند و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری معاملاتی متضاد صعودی EUR/USD قوی تر.

نظر شما در مورد یورو – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع