EUR/USD موج را به صورت جهش USD/JPY تغییر می دهد، USD/CAD الگوی دوبل را نشان می دهد


تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

EUR/USD در روز پنجشنبه دوباره قدرت خود را به دست آورد و پس از فروش شدید روز چهارشنبه توانست از حمایت افقی در 1.0640/1.0600 جهش کند. در حالی که چشم انداز یورو در روزهای اخیر شروع به بدتر شدن کرده است، هنوز نباید این مورد صعودی را نادیده گرفت، زیرا به نظر می رسد خریداران در حال بازگشت به بازار هستند و به نظر می رسد قصد دارند سقف کلیدی را که کمی زیر سطح روانی 1.0800 قرار دارد، به چالش بکشند.

چند جلسه بعدی حیاتی خواهد بود و ممکن است به تعیین سوگیری جهتی کوتاه‌مدت کمک کند، بنابراین معامله‌گران باید به دقت مشاهده کنند که قیمت چگونه تغییر می‌کند و چگونه آن را در مناطق اصلی فناوری واکنش نشان می‌دهد. با این حال، دو سناریوی ممکن وجود دارد که ارزش بررسی دارند: 1) پاکسازی مقاومت خوشه ای از 1.0750 تا 1.0785، و 2) فرسودگی صعودی و رد شدن از سطوح فعلی.

اگر سناریوی اول اجرا شود و خریداران نرخ ارز را به بالای 1.0750/1.0785 برسانند، احساسات می‌تواند به سمت بهتر شدن حرکت کند و راه را برای حرکت به سمت میانگین متحرک ساده 50 روزه هموار کند، که کمی پایین‌تر از دسته 1.0900 قرار دارد. در مقابل، اگر سناریوی دوم آشکار شود و فروشندگان جرقه بازگشت نزولی را ایجاد کنند، EUR/USD ممکن است به زودی در مسیر خود برای آزمایش مجدد پایین‌ترین سطح ماه می خود باشد.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

نمودار فنی EUR/USD

تصویری از یک نمودار توصیفی که به طور خودکار با اطمینان کم تولید می شود

نمودار EUR/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

تحلیل فنی USD/JPY

USD/JPY در ماه می با شرط بندی مبنی بر ادامه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در جلسات آتی FOMC افزایش یافت، اما انتظارات در چند روز گذشته پس از اینکه برخی از مقامات در حمایت از “مکث” برای ارزیابی نرخ بهره حمایت کردند، به سمت و سویی تغییر کرده است. اثرات تاخیری انقباضات گذشته در این زمینه، بازارها تا حد زیادی احتمال افزایش 25 بشکه ای در ماه ژوئن را قیمت گذاری کردند که منجر به عقب نشینی دلار آمریکا شد.

از نظر تحلیل تکنیکال، USD/JPY پس از ناکامی در از بین بردن مقاومت سربار که کمی بالاتر از مرز روانی 140.00 قرار داشت، شروع به کاهش کرد. فروشندگان دوباره کنترل بازار را از آن سطوح به دست گرفتند و قیمت ها را به سمت منطقه 138.00 عقب بردند – حمایت اصلی بعدی در بازی. اگر این کف در جلسات آینده از بین برود، ممکن است خرس‌ها جرأت پیدا کنند تا به پشتیبانی کوتاه‌مدت خط روند نزدیک به 135.90 حمله کنند.

از طرف دیگر، اگر USD/JPY به سمت بالاتر حرکت کند و مسیر صعودی خود را از سر بگیرد، اولین مقاومتی که باید به آن توجه داشت در 140.50/140.90 قرار دارد. اجرای موفقیت آمیز بالای این سقف می تواند شتاب صعودی را تقویت کند و دریچه ای را برای صعود به سمت 142.45 باز کند، یعنی اصلاح فیبوناچی 61.8 درصدی کاهش اکتبر 2022 / ژانویه 2023.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

نمودار فنی USD/JPY

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار شرح به طور خودکار با اطمینان کم تولید می شود

نمودار فنی USD/JPY با استفاده از TradingView تهیه شده است

تحلیل فنی USD/CAD

USD/CAD در اوایل این هفته به سمت بالاترین سطح ماه آوریل خود صعود کرد، اما به سرعت از آن سطوح عقب نشینی کرد، با فروش این جفت ارز و ظاهراً در روز پنجشنبه – یک پیکربندی نزولی – طبق تحلیل تکنیکال.

سقف دوتایی یک الگوی معکوس است که اغلب در زمینه یک حرکت بلندتر، متشکل از دو قله مشابه که توسط یک فرورفتگی میانی از هم جدا شده اند، ایجاد می شود. هنگامی که قیمت شکل “M” خود را تکمیل کرد و زیر یقه که به عنوان پایه ای برای الگو عمل می کند شکسته شد، تنظیم تأیید می شود. در مورد در دست، خط گردن کمی بالاتر از دسته 1.3300 قرار دارد.

اندازه احتمالی حرکت رو به پایین را می‌توان با پرتاب عمودی ارتفاع دوتایی از نقطه شکست اندازه‌گیری کرد. برای USD/CAD، این می تواند به معنای افت احتمالی به سمت 1.2960 در افق میان مدت باشد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 27% -42٪ -13٪
هفتگی 34% -49٪ -18٪

نمودار فنی USD/CAD

تصویری از صفحه نمایش رایانه شرح به طور خودکار با اطمینان کم تولید می شود

نمودار USD/CAD با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع