EUR/USD موجب افزایش تفسیر نرخ بهره بانک مرکزی اروپا می شود


EUR/USD قیمت، نمودار، و تجزیه و تحلیل

  • پس از افزایش نرخ بهره در روز گذشته، شاهین های بانک مرکزی اروپا فعال هستند
  • تورم منطقه یورو همچنان بالا و ثابت است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله EUR/USD

بیشترین خوانده شده: ECB با وجود مشکلات بخش بانکی افزایش 50 واحدی در ثانیه را ارائه کرد، EURUSD بلاتکلیف است

بانک مرکزی اروپا (ECB) دیروز نرخ بهره را 50 واحد افزایش داد و با توجه به اظهارنظر سیاست گذاران که اوایل امروز منتشر شد، می توان انتظار افزایش بیشتر نرخ را داشت.

ECB Villeroy de Galhau – ما تصمیم گرفتیم آنچه را که گفته بودیم انجام دهیم، انجام دهیم. اولویت (ما) مبارزه با تورم است.

ECB Kazimir – باید به افزایش نرخ ادامه داد، اما نیازی به حدس و گمان در مورد تصمیم در ماه مه نیست. تورم اصلی چسبنده است و خطرات صعودی برای تورم غالب است. ECB در خط پایان نیست

سیمکوس بانک مرکزی اروپا – پویایی تورم اصلی فوریه نگران کننده است. من هنوز معتقدم این آخرین افزایش نرخ بهره نبود. نرخ پایانه به دست نیامده است. فشار دستمزدها بر قیمت های اصلی قدرت بیشتری پیدا می کند.

افزایش 50 واحدی نرخ بهره دیروز توسط بانک مرکزی اروپا در حالی که انتظار می رفت، تنها پس از آن مورد توافق سیاستگذاران قرار گرفت که بانک ملی سوئیس (SNB) اعلام کرد که تسهیلات وام 50 میلیارد فرانک سوئیس را برای Credit Suisse باز می کند. منابع بانک مرکزی اروپا گزارش. بانک مرکزی اروپا همچنین نگران بود که اگر با افزایش نیم واحدی مواجه نشوند، سرمایه گذاران ممکن است انفعال آنها را دلیلی برای نگرانی بدانند. رئیس جمهور لاگارد به طور خاص در نشست فوریه گفت که بانک مرکزی نرخ بهره را 50 واحد در ثانیه افزایش خواهد داد.

آخرین داده‌های تورم منطقه یورو نشان می‌دهد که چرا بانک مرکزی اروپا به افزایش بیشتر نرخ بهره نیاز دارد. ارقام نهایی برای ماه فوریه نشان می دهد که تورم کل سالانه 8.5 درصد کاهش یافته است، در حالی که تورم اصلی از 5.3 درصد در ژانویه به 5.6 درصد افزایش یافته است.

بر اساس گردآورنده داده های یورواستات، کمترین نرخ سالانه در لوکزامبورگ (4.8 درصد)، بلژیک (5.4 درصد) و اسپانیا (6.0 درصد) ثبت شده است. بالاترین نرخ سالانه در مجارستان (25.8٪)، لتونی (20.1٪) و چک (18.4٪) ثبت شده است. در مقایسه با ژانویه، تورم سالانه در پانزده کشور عضو کاهش یافت، در دو کشور ثابت ماند و در ده کشور افزایش یافت.

image1.png

برای همه رویدادهای متحرک بازار و انتشار داده های اقتصادی، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX

یورو/دلار امروز با توجه به صحبت‌های افزایش نرخ‌ها در حال افزایش است و به مجموعه‌ای از بالاترین قیمت‌های اخیر و میانگین متحرک 50 روزه در حدود 1.0690 تا 1.0760 نگاه می‌کند. شکست تایید شده در بالا راه را به 1.0791 باز می کند و به سرعت 1.0800 را دنبال می کند.

نمودار قیمت روزانه EUR/USD – 17 مارس 2023

image2.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -17٪ 19% -2٪
هفتگی -11٪ 2% -5٪

موقعیت یابی خرده فروشی مختلط است

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 53.61 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران لانگ به کوتاه 1.16 به 1 است. تعداد معامله گران در خالص خرید 19.29 درصد کمتر از دیروز و 11.06 درصد کمتر از هفته گذشته است. نت شورت معامله گران 21.63 درصد بیشتر از دیروز و 7.03 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های یورو/دلار ممکن است به کاهش خود ادامه دهند. با این حال معامله گران نسبت به دیروز و در مقایسه با هفته گذشته سود خالص کمتری دارند. تغییرات اخیر در احساسات هشدار می دهد که جریان روند قیمت یورو/دلار آمریکا ممکن است به زودی معکوس شود، علیرغم این واقعیت که معامله گران به مدت خالص باقی می مانند.

نظر شما در مورد یورو – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع