EUR/USD مستعد زیان های بیشتر زیر سطح 1.0665


قیمت یورو/دلار آمریکا، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

بیشتر بخوانید: یورو به عنوان جهش بازدهی خزانه داری، کشتی را جلوتر از CPI تثبیت کرد. EUR/USD پایین تر؟

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

چشم انداز بنیادی یورو/دلار آمریکا

EURUSD در جلسه آسیایی افزایش اندکی را نشان داد و سطح کلیدی حمایت را به سمت مقاومت در اطراف دسته 1.06650 تبدیل کرد. از آن زمان به بعد، یورو با افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی که ظاهراً گاوهای یورو را دور نگه داشته است، برای حفظ سود در برابر دلار تلاش کرده است.

داده‌های دیروز از منطقه یورو بهبود بیشتری را نشان می‌دهد، در حالی که PMIهای فلش بر برآوردها در بخش خدمات غلبه کرده‌اند، در حالی که تولید به میزان اندکی کاهش یافته است. نظرسنجی احساسات Zew منعکس کننده بهبود احساسات و خوش بینی با انتظارات و شرایط فعلی است که از تخمین ها در منطقه یورو و آلمان پیشی گرفته است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

امروز صبح داده‌های تورم آلمان در ماه ژانویه به ارمغان آورد که نسبت به دسامبر بالاتر از اظهارات کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا برای افزایش 50 واحدی در ثانیه در نشست آتی بانک مرکزی اروپا بود. آب و هوای تجاری Ifo در ماه فوریه همچنان بالاتر بود و Ifo Economists اظهار داشت که 45.4٪ از شرکت ها از تنگناهای زنجیره تامین در فوریه شکایت داشتند (در مقایسه با 48.4٪ در ژانویه) در حالی که هشدار دادند که رکود اقتصادی آلمان اجتناب نخواهد شد، اما انتظار می رود که رکود خفیف باشد. . مثبت بیشتر برای منطقه یورو اما نشانه ای از اینکه چالش ها باقی می مانند.

image1.pngimage2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

صورتجلسه FOMC

بعداً امروز ما گزارش صورتجلسه فدرال رزرو را منتشر می کنیم که اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چقدر به افزایش 50 بیتی بر ثانیه در فوریه نزدیک شده ایم، ارائه می دهد. همچنین باید به فعالان بازار ایده دهد که سیاست گذاران فدرال رزرو چگونه فکر می کنند نرخ های بالا برای حرکت رو به جلو باید افزایش یابد. با توجه به افزایش انتظارات افزایش نرخ بهره در هفته گذشته و داده‌های مثبتی که پس از نشست فوریه منتشر شد، فکر نمی‌کنم انتشار امشب تاثیر زیادی بر بازارها داشته باشد یا برای حفظ رشد دلار کافی باشد. در حال حاضر بازارها با احتمال اوج نرخ 5.25 درصدی در ژوئن در 58.7 درصد قیمت گذاری می کنند، در حالی که 46 درصد یک هفته قبل و 3.2 درصد یک ماه قبل افزایش یافته است. اگر این امر محقق شود، هر شانسی وجود دارد که رالی دلار قدرت خود را از دست بدهد و به EURUSD اجازه دهد تا با افزایش لفاظی های جنگ طلبانه خود با افزایش 50 واحدی در مارس در ماه مارس، EURUSD افزایش یابد.

نمودار، نمودار آبشار شرح به طور خودکار تولید می شود

منبع: CME Fedwatch Tool

چشم انداز فنی و افکار نهایی

بدون هیچ گونه تعجبی از جلسه امشب فدرال رزرو، خطر اصلی برای صعود EURUSD به وضعیت ژئوپلیتیکی در حال توسعه در اروپا بستگی دارد. اظهارات دیروز ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، احساس ریسک را در بازارها برانگیخت و اظهارات بیشتر امروز احتمالاً از نزدیک تحت نظارت قرار خواهند گرفت.

از دیدگاه فنی، EURUSD شاهد بسته شدن شمع روزانه در زیر سطح کلیدی 1.06650 بود. این سطح مقاومت کلیدی اکنون از نقطه نظر فنی کلید را نگه می‌دارد و فشار بالای آن احتمالاً منجر به پایان مثبت هفته برای جفت می‌شود.

شکست بالاتر از دسته 1.06650 احتمالاً منجر به فشار به سمت سطح 1.0700 و بالقوه بالاتر خواهد شد. از طرف دیگر، اگر به پایین آمدن پایه های حمایتی در اطراف دستگیره 1.0600 و زیر آن در 1.0550 ادامه دهیم.

یورو/دلار آمریکا نمودار روزانه – 22 فوریه 2023

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع