EUR/USD زیر 99c و EUR/GBP در انتظار نخست وزیر جدید انگلستان است


اخبار و تحلیل های یورو، یورو/دلار، یورو/GBP و گاز

  • آلمان سومین بسته امدادی را برای کاهش هزینه های انرژی و شروع سه ماهه سوم پس از کاهش داده های تراز تجاری در جولای اعلام کرد.
  • روسیه در واکنش به سقف قیمت نفت G7، شیرهای گاز را می بندد
  • EUR/USD زیر 99c معامله می شود در حالی که EUR/GBP در نوسان احتمالی پیش از اعلام نخست وزیر جدید بریتانیا

سومین بسته امدادی آلمان و داده‌های تجارت سه ماهه سوم را با پای پشتی شروع می‌کند

دولت آلمان سومین بسته کمکی خود را در تلاش برای کاهش ضربه افزایش هزینه های انرژی اعلام کرد. این فهرست شامل حمایت مالی یکباره از بازنشستگان و دانشجویان، افزایش کمک هزینه مسکن به 2 میلیون دریافت کننده، کاهش سهم تامین اجتماعی و کاهش مالیات بر ارزش افزوده در رستوران ها و بارها از جمله اقدامات دیگر است. منتقدان بسته استدلال می کنند که بسته 65 میلیاردی تنها 2 درصد از تولید ناخالص داخلی را نشان می دهد، در مقایسه با حمایت مالی در طول همه گیری که تقریباً برابر با 15 درصد تولید ناخالص داخلی است. نگرانی های دیگر شامل نبود سقف قیمت در مصرف برق و گاز و حمایت گسترده تر از مشاغل است.

متاسفانه برای یورو، اخبار بد همچنان ادامه دارد. اقتصاد صنعتی بزرگ منطقه یورو فاش کرد که سه ماهه سوم شروعی چالش برانگیز داشته است، زیرا مازاد تجاری آلمان در ماه جولای کاهش یافت 5.4 میلیارد یورو از 6.2 میلیارد یورو که قبلاً تجدید نظر شده بود در ژوئن. تا حدودی قابل پیش بینی بود که واردات و صادرات روسیه بیش از 17 درصد و 15 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. تجارت معمولاً یک محرک رشد در آلمان بوده است – وضعیتی که دیگر به نظر نمی رسد.

تراز تجاری آلمان (تا ژوئیه 2020) مسیر نزولی را برای شروع سه ماهه سوم ادامه می دهد

پیش بینی یورو: EUR/USD زیر 99c و EUR/GBP در انتظار نخست وزیر جدید بریتانیا

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

سقف قیمت نفت و تاخیر نامحدود برای از سرگیری نورد استریم

از روز جمعه با تایید کشورهای G7 که محدودیت قیمت نفت روسیه را تایید کرده‌اند، تحولات زیادی رخ داده است که به نظر می‌رسد منجر به واکنش متقابل روسیه شده است. مدت کوتاهی پس از اعلام سقف قیمت، گازپروم نشت نفت را دلیل عدم از سرگیری جریان نفت شناسایی کرد. زیمنس انرژی بیانیه‌ای صادر کرد که نشت نفت دلیل فنی برای توقف عملیات نبود، اما جریان‌ها تا رفع مشکل متوقف می‌شوند. قیمت گاز اروپا همانطور که انتظار می رفت با افزایش حدود 25 درصدی قراردادهای آتی اکتبر افزایش یافت.

EUR/USD، EUR/GBP هر دو در نقاط تصمیم گیری اما به دلایل مختلف

یورو/دلار آمریکا

یورو/دلار آمریکا صبح امروز صبح به زیر علامت 99 سنت شکست، زیرا دلار آمریکا همچنان از مرز 110 عبور می کند. اگرچه، با نزدیک شدن به ظهر در لندن، این جفت ارز تا حدودی عقب نشینی کرده و بالای 0.9900 معامله می شود. یورو/دلار آمریکا همچنان سرکوب می‌شود، حتی بازارها پیش‌بینی می‌کنند که در روز پنج‌شنبه 70 واحد پایه صعود داشته باشند، که نشان می‌دهد به جای 50 واحد بر ثانیه، 75 واحد در ثانیه ترجیح داده می‌شود.

از نقطه نظر فنی، شکستن به زیر 0.9900 همراه با شتاب برای سیاستگذاران اتحادیه اروپا نگران کننده خواهد بود، زیرا راه چندانی برای ادامه نزول به سمت 0.9700 وجود ندارد. این زوج احتمالاً به تجاوزات بیشتر فدرال رزرو و تشدید فشار برق و گاز در سراسر اروپا واکنش نشان خواهند داد. علاوه بر این، خطر شعله‌ور شدن در اوراق قرضه حاشیه‌ای روی تعادل است، با این حال بانک مرکزی اروپا مطمئن است که آنها قدرت آتش کافی برای مقابله با محدودیت‌های انتقال سیاست پولی از طریق برنامه‌های موجود و ابزار جدید حفاظت از انتقال (TPI) دارند. با این وجود، نوسانات بازار اوراق قرضه احتمالا افزایش خواهد یافت.

نمودار روزانه EUR/USD

پیش بینی یورو: EUR/USD زیر 99c و EUR/GBP در انتظار نخست وزیر جدید بریتانیا

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

EUR/GBP

EUR/GBP پیشنهاد جالبی را در این هفته مطرح می کند زیرا بریتانیا رهبر جدید حزب محافظه کار حاکم را معرفی می کند که در نهایت به عنوان نخست وزیر از بوریس جانسون به دست می آید. لیز تراس شانسی برای اعلام علاقه دارد و طبق مصاحبه ای که در آخر هفته بی بی سی انجام داد، وعده داده است که بسته حمایتی را ظرف یک هفته معرفی کند – چیزی که می تواند پوند را با افزایش بسیار مورد نیاز فراهم کند.

از نظر فنی، یک خوشه از بالا فتیله ها اطراف منطقه مقاومت 0.8660-0.8680 اشاره به عقب نشینی بالقوه دارد. پشتیبانی در 0.8595 قبل از 38.2 ظاهر می شود اصلاح فیبوناچی (0.8523) مورد توجه قرار می گیرد. اگر جفت ارز از 0.8680 عبور کند، ادامه صعودی ممکن است.

نمودار روزانه EUR/GBP

پیش بینی یورو: EUR/USD زیر 99c و EUR/GBP در انتظار نخست وزیر جدید بریتانیا

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

نمودار هفتگی EUR/GBP به تعیین منطقه اصلی مقاومت و حمایت بعدی کمک می کند.

نمودار هفتگی EUR/GBP

پیش بینی یورو: EUR/USD زیر 99c و EUR/GBP در انتظار نخست وزیر جدید بریتانیا

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع