EUR/USD رای فدرال رزرو نادیده گرفته شده در پست Hawkish اما همچنان یک چاقوی در حال سقوط است


چشم انداز یورو/دلار آمریکا:

  • یورو در برابر دلار آمریکا در روز پنج‌شنبه، بین سود و زیان کوچک حرکت می‌کند
  • چشم‌انداز سیاست‌های پولی جنگ‌طلب فدرال رزرو می‌تواند سوگیری نزولی EUR/USD را در کوتاه‌مدت تقویت کند.
  • این مقاله به سطوح فنی کلیدی برای EUR/USD می‌پردازد تا در روزهای آینده مراقب آن باشید

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: فدرال رزرو برای مهار تورم، نرخ را 75 بشکه در روز افزایش داد. آینده طلا، دلار و بیت کوین چیست؟

یورو/دلار آمریکا در روز پنج‌شنبه، بین سود و زیان کوچک حرکت می‌کند، که احتمالاً با افزایش بازدهی خزانه‌داری آمریکا یک روز پس از تصویب افزایش بزرگ دیگری از سوی فدرال رزرو و تعهد به ادامه سیاست‌های پولی سختگیرانه برای مهار تورم، محدود شده است. در زمان نگارش این مقاله، نرخ ارز به شدت از اوج جلسه شبانه 0.9907 عقب نشینی کرده بود و تقریباً در روز حول و حوش 0.9843 ثابت است و نزدیک به یکی از پایین ترین سطوح خود در بیش از دو دهه گذشته است.

اگرچه به نظر می رسد یورو در برابر دلار آمریکا بیش از حد فروخته شده است، اما چشم انداز آن همچنان نزولی است و کاتالیزورهای مثبت کمی در افق وجود دارد. از نقطه نظر بنیادی، پویایی بازار اوراق قرضه ایالات متحده همچنان یک باد مخالف برای ارزهای دارای تجارت پایین خواهد بود. بر حسب زمینه، در اوایل روز، نرخ‌های خزانه‌داری ایالات متحده به بالاترین حد در چند سال اخیر افزایش یافت و اوراق دو ساله و 10 ساله به ترتیب به 4.15% و 3.70% افزایش یافت.

نقشه راه جنگ طلبانه فدرال رزرو، که به نرخ پایانی 4.6 درصد در سال 2023 اشاره می کند و متضمن حدود 150 نقطه پایه تشدید بیشتر است، همراه با تعهد آن برای حفظ مواضع محدودکننده برای مدت طولانی، باید نرخ های آمریکا را به سمت بالا نگه دارد. ، تقویت حرکت دلار در فضای FX.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

در حالی که بانک مرکزی اروپا هزینه های استقراض را برای مقابله با فشارهای تورمی قوی در منطقه افزایش می دهد، اما واکنش این بانک به دلیل افزایش خطرات رکود اقتصادی برای بلوک ناشی از بحران انرژی پس از تسلیح سازی گاز طبیعی توسط روسیه، از نظر مقایسه تهاجمی کمتر بوده است. بنابراین، واگرایی سیاست پولی در برابر یورو نیز مؤثر بوده است.

با تمرکز بر متغیرهای کلان، چشم انداز اقتصادی به سرعت برای ایالات متحده و اروپا بدتر می شود، اما این کشور آمریکای شمالی در موقعیت بسیار بهتری برای مقاومت در برابر بادهای خشن قرار دارد. به نظر می‌رسد داده‌های اخیر این ارزیابی را تأیید می‌کند، در حالی که اعتماد مصرف‌کننده در منطقه یورو در سپتامبر به 28.8- سقوط کرد که پایین‌ترین سطح ثبت شده در میان بدبینی شدید است. در این محیط، EUR/USD برای بهبود پایدار تلاش خواهد کرد.

یکی دیگر از تهدیدات کلیدی برای ارزهای بتا بالا این روزها، احساسات بازار است. اگر احتمال رکود جهانی در کوتاه مدت به میزان قابل توجهی افزایش یابد، دارایی های ریسکی مانند سهام و ارزهای دیجیتال احتمالاً رکود خود را در سال 2022 گسترش می دهند و معامله گران را بر آن می دارد تا به موقعیت های دفاعی اضافه کنند. در دوره‌های تشدید تلاطم و فرار به سوی امنیت، دلار آمریکا تمایل دارد از بیشتر همتایان خود بهتر عمل کند. همه اینها نشان می دهد که یورو در وضعیت خوبی قرار ندارد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 1% -5٪ -1٪
هفتگی 14% -35٪ -4٪

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

پس از لغزش اخیر، یورو/دلار آمریکا به پایین‌ترین سطح چند دهه اخیر سقوط کرده است، نشانه‌ای از این که خرس‌ها محکم روی صندلی راننده نشسته‌اند. اگر این جفت ارز نتواند در روزهای آینده بهبود یابد و منطقه 0.9900 را به طور قاطع بازپس بگیرد، شتاب فروش می تواند به عنوان وثیقه گاوها تسریع شود و راه را برای افت به سمت منطقه 0.9670 هموار کند. در نقاط ضعف بیشتر، تمرکز روی پشتیبانی کانال نزدیک به 0.9559 تغییر می کند. در سمت دیگر، اگر حرکت پایدار بالای 0.9900 را مشاهده کنیم، مقاومت بعدی فقط با لمس بالای علامت برابری همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، ظاهر می شود.

نمودار فنی EUR/USD

تصویری حاوی توضیحات هیستوگرام به طور خودکار تولید شد

نمودار EUR/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ در مسابقه DailyFX شرکت کنید و بدانید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور معاملاتی قدرتمند از اینجا دریافت کنید.

— نوشته شده توسط دیگو کولمن، استراتژیست بازار برای DailyFX

منبع