EUR/USD در کانال افقی گیر کرده است، اما داده های NFP ایالات متحده می تواند شکست را تسریع کند


چشم انداز یورو/دلار آمریکا:

  • EUR/USD در چند هفته گذشته در حالت تثبیت بوده و بین حمایت 1.0100 و مقاومت نزدیک به 1.0280 معامله می شود.
  • عوامل بنیادی یورو در افق میان مدت ضعیف باقی می مانند
  • از نقطه نظر فنی، اقدام قیمت محدود به محدوده می‌تواند به زودی به پایان برسد و راه را برای یک حرکت جهت‌دار قوی هموار کند و NFP ایالات متحده یک کاتالیزور بالقوه برای نوسانات باشد.

بیشترین خوانده شده:S&P 500، Nasdaq 100، Dow Jones Price Action – آیا خرس ها برای این کار انجام شده اند؟

EUR/USD دارد محدود به محدوده باقی ماند طی چند هفته گذشته، علیرغم اصلاح نزولی در دلار آمریکا و شرایط ریسک در بازار سهام، بین 1.0100 تا 1.0280 معامله شد. بادهای مخالف رو به رشد در منطقه یورو، مانند بحران انرژی ناشی از کاهش عرضه گاز طبیعی روسیه به منطقه، مانع از استفاده یورو از نرمی و لحن مثبت دلار شده است و زمینه را برای تعصب بدون جهت.

در حالی که سقوط سریع در U.اس. بازدهی خزانه داری، به دلیل شرط بندی ها مبنی بر اینکه سیاست پولی فدرال رزرو کمتر خشن خواهد شد، چالشی را برای ایالات متحده ایجاد می کند..اس. با توجه به نرخ ارز، یورو برای عملکرد بهتر در موقعیت مناسبی قرار ندارد شرایط وخیم تر پیش روی یوروپلی اتیلن این روزها.

بانک انگلستان امروز پیش بینی کرد که بریتانیا وارد خواهد شد رکود اقتصادی تا پایان سال 2022، تا سال آینده گسترش می یابد، زمانی که پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی در نتیجه افزایش هزینه های انرژی، هر سه ماه یکبار کاهش یابد. اگر چه اقتصادهای بریتانیا و منطقه یورو متفاوت هستند، آنها از الگوی مشابهی پیروی می کنند، که نشان می دهد چشم انداز بلوک 19 کشور نیز تیره و تار است. و افسرده کننده. در این محیط، بانک مرکزی اروپا خواهد بود unقادر به افزایش نرخ ها به صورت پایدار است، تقویت پس زمینه رکود تورمی و بهبودی را پیچیده می کند. امکان تحقق این سناریو ممکن است در کوتاه مدت بر یورو تاثیر بگذارد.

در عین حال، عامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر داشت. اگر احتمال رکود در هفته ها و ماه های آینده به میزان قابل توجهی افزایش یابد، رفتار پرواز به ایمنی در میان معامله گران ممکن است برای دارایی های دفاعی مفید باشد. به طور کلی، در دوره‌های عدم اطمینان اقتصادی، دلار آمریکا تمایل دارد در فضای مبادلات خارجی در برابر ارزهای بتا بالا بدرخشد تا جایی که به عنوان یک پراکسی ریسکزمانی که سهام و اوراق قرضه به طور موازی به فروش می‌رسند، عملکرد بهتری افزایش می‌یابد. این می تواند به این معنی باشد ضعف EUR/USD در صورت بروز مجدد آشفتگی بازار

با نگاهی به آینده و تمرکز بر روی کوتاه مدت، یک کاتالیزور مهم در روز جمعه وجود دارد که می تواند باعث نوسانات نرخ ارز شود: گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در ژوئیه (NFP). بر اساس انتظارات اجماع، کارفرمایان ایالات متحده در ماه گذشته 250,000 شغل ایجاد کردند، پس از افزودن 372,000 کارگر در ژوئن. اگر بازار کار سالم بماند، می‌توانیم شاهد واکنش صعودی دلار باشیم، اما بزرگی این حرکت به قدرت داده‌ها بستگی دارد.

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

از نقطه نظر فنی، EUR/USD از نیمه دوم ژوئیه محدود به محدوده بوده است، بدون عیب و نقص در یک کانال افقی حرکت می کند و بین حمایت در ~1.0100 و مقاومت در حدود ~1.0280 جهش دارد. سوگیری معاملاتی احتمالاً تا زمانی که قیمت‌ها از این فاصله عبور نکنند خنثی می‌ماند، اما شکست می‌تواند راه را برای یک حرکت جهت‌دار قوی هموار کند.

با توجه به این نکته، اعداد NFP روز جمعه می توانند نوسانات قیمت را تسریع کنند. با این حال، اگر تثبیت فعلی با یک صعود به بالا به سمت بالا حل شود 1.0280، EUR/USD می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت منطقه 1.0350/1.0400 افزایش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت‌ها پایین‌تر بیایند و کف 1.0100 را قاطعانه وارد کنند، این جفت می‌تواند در مسیر آزمایش مجدد کف‌های سال 2022 باشد.

نمودار فنی EUR/USD

EUR/USD در کانال افقی گیر کرده است، اما داده های NFP ایالات متحده می تواند شکست را تسریع کند

نمودار EUR/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود مبتدیان راهنمای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ را بگیرید مسابقه DailyFX و دریابید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را دریافت کنید در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور تجاری قدرتمند در اینجا.

— نوشته شده توسط دیگو کولمن، استراتژیست بازار برای DailyFX

منبع