EUR/USD در نقطه عطف کلیدی پیش از داده های PPI ایالات متحده


امتیاز کلیدی:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

یورو/دلار آمریکا پس زمینه اساسی

EUR/USD به روند صعودی خود در تجارت اولیه اروپا ادامه می دهد زیرا رویدادهای داده های کلیدی ایالات متحده در پیش است. این هفته نسبتاً متفاوتی برای یورو/دلار بود که دو روز ضرر داشت و به دنبال آن دو روز افزایش پیش از داده‌های امروز ایالات متحده و جلسات هفته آینده بانک مرکزی بود.

شاخص دلار دیروز به کاهش خود ادامه داد و گاوهای یورو را در جلو نگه داشت و به EUR/USD اجازه داد تا بالاترین بسته شدن روزانه خود را از 24 ژوئن به ثبت برساند. دلار در ماه دسامبر تمایل به کاهش دارد در حالی که بهبود جزئی در احساسات دیروز باعث کاهش تقاضای پناهگاه شده است. .

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله EUR/USD

در این هفته برخی از اعضای بانک مرکزی اروپا در مورد احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره با بازارهایی که اکنون در نشست هفته آینده بانک مرکزی اروپا حدود 55 واحد در ثانیه کاهش قیمت دارند، صحبت کرده اند. گابریل مخلوف، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا، افزایش 75 واحدی در ثانیه را برای ماه دسامبر رد نمی کند، در حالی که بیان می کند که افزایش 50 واحدی در ثانیه احتمالاً به معنای افزایش بیشتر خواهد بود. نظرات فرانسوا ویلروی، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا که امروز صبح هشدار داد مبنی بر اینکه نمی توان رکود اقتصادی را رد کرد، تأثیر قابل توجهی بر یورو نداشت. بانک مرکزی اروپا نیز دیروز اطلاعاتی را از یک نظرسنجی مصرف کننده منتشر کرد که انتظارات تورمی را در 12 ماه آینده 5.4 درصد اعلام کرد.

بعداً در روز توجه به تقویم اقتصادی ایالات متحده معطوف می شود زیرا ما منتظر PPI ایالات متحده و همچنین داده های دانشگاه میشیگان هستیم. چاپ داده های مثبت می تواند مقداری از دلار را پشتیبانی کند در حالی که چاپ ضعیف تر می تواند EUR/USD را به بالای نشانگر 1.06000 برساند.

رابط کاربری گرافیکی، متن توضیحات به طور خودکار تولید می شود

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

از منظر فنی، EUR/USD همچنان به چاپ اوج‌ها و پایین‌های بالاتر در تایم فریم روزانه ادامه می‌دهد در حالی که تلاش می‌کند برای دومین بار در این هفته از سطح 1.06000 عبور کند. با توجه به رویدادهای گسترده داده در هفته آینده، خریداران ممکن است در آینده امروز نسبت به داده های ایالات متحده خیلی مطمئن به نظر برسند که می تواند EUR/USD را قبل از انتشار کاهش دهد. از طرف دیگر، اگر شاهد فشار بالای 1,06000 باشیم، می‌توانیم شاهد بازگشت فشار فروش باشیم که این جفت را به پایین‌تر می‌برد و 1.0550 پشتیبانی فوری را ارائه می‌کند. بسته شدن شمع هفتگی زیر 1.05300 شاهد بسته شدن بازه زمانی هفتگی یک کندل دوجی خواهد بود و می تواند شاهد افزایش فشار فروش مجدد جفت در هفته آینده باشد.

نمودار روزانه EURUSD – 9 دسامبر 2022

رابط کاربری گرافیکی، نمودار شرح به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

احساس مشتری IG: صعودی

IGCS نشان می‌دهد که معامله‌گران خرده‌فروشی نسبت به EUR/USD کوتاه هستند و 62 درصد از معامله‌گران در حال حاضر موقعیت‌های فروش دارند. احساسات مشتری اغلب به عنوان یک شاخص متضاد در نظر گرفته می شود، بنابراین با معامله گران SHORT، این نشان می دهد که قیمت EUR/USD ممکن است به افزایش خود ادامه دهد.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda





منبع