EUR/USD در معرض خطر عقب نشینی زیر سطح کلیدی 1.05


امتیاز کلیدی:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

بیشتر بخوانید: چشم انداز فنی EUR/USD: عقب نشینی قریب الوقوع؟

یورو/دلار آمریکا پس زمینه اساسی

یورو شروعی مثبت در جلسه لندن داشته است و پیپ های 100 فرد در برابر دلار از پایین ترین سطح آسیایی در حدود 1.0340 افزایش یافته است. این جفت در هفته گذشته بالاتر از ناحیه مقاومت در حدود 1.0350 بسته شد که بالاترین بسته شدن آن از ژوئن 2022 بود. به نظر می رسد این حرکت در این مرحله عمدتاً مبتنی بر دلار است، با این حال ما مجموعه ای از انتشار داده های غافلگیرکننده از منطقه یورو همراه با لفاظی های جنگ طلبانه از منطقه یورو داشته ایم. سیاست‌گذاران بانک مرکزی اروپا که می‌توان آن‌ها را تا حدی مسئول خلق و خوی پررونق اخیر در اطراف یورو دانست.

این زوج در نشست آسیایی با فشار نزولی روبرو شدند زیرا اعتراضات رو به رشد کووید در چین بر احساسات تأثیر گذاشت. اعتراضات در شانگهای در آخر هفته به دلیل افزایش ناامیدی در مورد استراتژی «کووید صفر» آغاز شد. مقامات چینی صبح امروز دو برابر شده و قول داده اند که از رشد سریع تعداد مبتلایان جلوگیری کنند و در عین حال قصد خود را برای به حداقل رساندن اثرات آن بر اقتصاد را تایید کنند. دولت چین برای پنجمین روز متوالی رکورد تعداد کووید را گزارش کرد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله EUR/USD

پس از تعطیلات روز شکرگزاری هفته گذشته، بازارهای ایالات متحده امروز به حالت عادی بازگشتند. با بازگشت تقاضای بهشت، شاخص دلار از یک جلسه صعودی آسیایی برخوردار شد. با این حال، این شاخص نتوانست این افزایش ها را حفظ کند زیرا تجارت اروپا به سمت پایین ترین سطح نوامبر در اطراف منطقه 105.30 عقب نشینی کرد. این احتمال واقعی وجود دارد که EUR/USD در اوایل هفته قبل از انتشار اطلاعات منطقه یورو و ایالات متحده به طور بالقوه رشد رالی را متوقف کند، برای سطح کلیدی 1.0500 و بالاتر حرکت کند. روز پیش رو از نظر تقویم نسبتاً سبک است و رویدادهای اصلی سخنرانی سیاستگذاران فدرال رزرو جان ویلیامز و جیمز بولارد (هر دو شاهین) است که می تواند به توقف سقوط دلار کمک کند. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا نیز قرار است اواخر امروز در پارلمان اروپا در بروکسل سخنرانی کند.

رابط کاربری گرافیکی، متن توضیحات به طور خودکار تولید می شود

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

از دیدگاه فنی، EUR/USD هفته گذشته با بسته شدن شمع بالاتر از ناحیه مقاومت کلیدی در حدود 1.0350 به پایان رسید. این جفت در هفته‌های اخیر دو تلاش ناموفق برای بسته شدن بالاتر از این سطح را تجربه کرده بود تا اینکه برای اولین بار از ژوئن 2022 بسته شد.

این جفت اکنون برای اولین بار از ژوئن 2021 بالاتر از MA 200 روزه معامله می شود که می تواند تشویق بیشتری برای گاوهای یورو باشد. سطح 1.05 کلیدی برای صعود بیشتر باقی می ماند و جفت در معرض خطر عقب نشینی قرار می گیرد اگر نتواند یک شمع روزانه را در بالا ثبت کند.

نمودار روزانه EURUSD – 28 نوامبر 2022

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 2% 5% 4%
هفتگی -13٪ 11% 0%

احساس مشتری IG: مختلط

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی هستند کوتاه در EUR/USD، با59%معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، به یک سوگیری محتاطانه کوتاه‌مدت می‌رسیم.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع