EUR/USD در مسیر پاک کردن بازه بازگشایی ماهانه قبل از نشست ECB


نقاط صحبت نرخ EUR/USD

EUR/USD بالاتر از SMA 50 روزه (0.9893) معامله می شود، زیرا یک سری از اوج و پایین های بالاتر را ایجاد می کند، و نرخ ارز ممکن است قبل از نشست بانک مرکزی اروپا (ECB) بهبود بیشتری داشته باشد، در صورتی که بازه بازگشایی را پاک کند. اکتبر.

EUR/USD در مسیری برای تهدید بازگشایی ماهانه پیش از نشست ECB

EUR/USD به بالاترین حد ماهانه (1.0000) نزدیک می شود زیرا گرینبک در برابر همه همتایان اصلی خود ضعیف می شود، و شکست بالاتر از محدوده افتتاحیه اکتبر ممکن است نرخ ارز را به سمت بالاترین سطح سپتامبر (1.0198) سوق دهد زیرا به نظر می رسد نرخ ارز در حال تغییر مسیر است. به دنبال تلاش ناموفق برای آزمایش پایین سالانه (0.9536).

با نگاهی به آینده، نشست بانک مرکزی اروپا ممکن است یورو/دلار آمریکا را سرپا نگه دارد، زیرا انتظار می‌رود شورای حاکم 75 واحد افزایش نرخ بهره را افزایش دهد و رئیس جمهور کریستین لاگارد و شرکت ممکن است به آماده سازی خانوارها و مشاغل منطقه یورو برای نرخ های بهره بالاتر ادامه دهد زیرا بانک مرکزی اذعان می کند که “احتمال دارد برای مدت طولانی بالاتر از هدف ما باقی بماند.”

با این حال، تضعیف چشم انداز رشد ممکن است بر بانک مرکزی اروپا فشار بیاورد تا چرخه کوهنوردی خود را کاهش دهد، زیرا انتظار می رود منطقه یورو “در اواخر سال و در سه ماهه اول سال 2023 راکد شود” و افزایش نرخ بهره در نهایت ممکن است به طول انجامد. EUR/USD به عنوان فدرال رزرو سیاست محدود کننده ای را دنبال می کند.

تا آن زمان، EUR/USD ممکن است به افزایش قیمت خود ادامه دهد زیرا یک سری از اوج و پایین‌ترین قیمت را ایجاد می‌کند، و افزایش بیشتر در نرخ ارز ممکن است به جهش اخیر در احساسات خرده‌فروشی دامن بزند، مانند رفتاری که در اوایل این ماه مشاهده شد.

گزارش IG Client Sentiment (IGCS) نشان می دهد که 48.48 درصد معامله گران در حال حاضر EUR/USD خالص هستند و نسبت معامله گران کوتاه مدت به بلند مدت 1.06 به 1 است.

تعداد معامله گران نت لانگ نسبت به روز گذشته 6.63 درصد و نسبت به هفته گذشته 12.19 درصد کاهش داشته است، در حالی که تعداد معامله گران خالص فروش نسبت به روز گذشته 8.60 درصد و نسبت به هفته گذشته 8.30 درصد افزایش داشته است. کاهش پوزیشن خرید خالص در حالی رخ می‌دهد که یورو/دلار آمریکا به بالاترین حد هفتگی (0.9977) رسیده است، در حالی که افزایش سود خالص معاملات کوتاه‌مدت باعث جهش در تمایل خرده‌فروشی‌ها شده است زیرا 56.55 درصد معامله‌گران هفته گذشته جفت خرید خالص را داشتند.

با توجه به آنچه گفته شد، EUR/USD ممکن است تلاش کند تا کاهش را از بالاترین سطح سپتامبر (1.0198) بازگرداند، گویی که محدوده افتتاحیه ماه اکتبر را پاک می کند، اما افزایش شدید نرخ ECB ممکن است بر نرخ ارز تاثیر بگذارد زیرا بانک مرکزی علاقه کمی به آن نشان می دهد. اجرای یک سیاست محدود کننده

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

احساسات بازار

توصیه شده توسط دیوید سانگ

نمودار روزانه نرخ یورو/دلار آمریکا

منبع: نمای معاملاتی

  • EUR/USD بالاتر از SMA 50 روزه (0.9893) معامله می شود، زیرا یک سری از اوج و پایین های بالاتر را ایجاد می کند، و نرخ ارز ممکن است دیگر به شیب منفی در میانگین متحرک پاسخ ندهد، زیرا به نظر می رسد در حال معکوس کردن مسیر پس از شکست ناموفق است. تلاش برای تست پایین سالانه (0.9536).
  • به نوبه خود، حرکت به بالاتر از حداکثر ماهانه (1.000) ممکن است EUR/USD را به سمت 1.0070 (161.8٪ گسترش) سوق دهد، با شکستن بالاتر از حداکثر ماه سپتامبر (1.0198) منطقه 1.0220 (161.8٪ گسترش) را در رادار قرار می دهد.
  • با این حال، ناتوانی در پاک کردن محدوده باز شدن ماه اکتبر ممکن است EUR/USD را به پایین‌تر از 0.9910 (78.6% اصلاحی) به 0.9950 (50% انبساط) بازگرداند، با حرکت به زیر حداقل ماهانه (0.9632) که پایین‌ترین حد سالانه (0.9536) را به ارمغان می‌آورد. بازگشت به رادار

استراتژی های معاملاتی و مدیریت ریسک

تبدیل شدن به یک معامله گر بهتر

توصیه شده توسط دیوید سانگ

— نوشته دیوید سانگ، استراتژیست ارز

من را در توییتر در @DavidJSong دنبال کنید

منبع