EUR/USD در دلار مرسی، 1.05 هنوز کلید


تجزیه و تحلیل EUR/USD

  • عوامل USD همچنان شرایط را برای EUR/USD تعیین می کنند.
  • سیگنال های ترکیبی از بلندگوهای ECB عدم اطمینان را برجسته می کند.
  • افزایش گوه همچنان در نمودار روزانه مرتبط است.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

پیش بینی بنیادی یورو: مختلط

روز جمعه پس از داده های بهتر از حد انتظار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) که بازار کار فشرده در ایالات متحده را تقویت کرد، یورو به زیر سطح 1.05 سقوط کرد. درآمدهای متوسط ​​شگفت زده شده تا صعودی که می تواند به فشارهای تورمی پایدار کمک کند. چیزهای زیادی به نفع یورو است که به‌عنوان پیامد مستقیم اقدامات در منطقه یورو نبوده است، بلکه به‌عنوان عوامل خارجی از جمله کاهش محدودیت‌های کووید در چین، جروم پاول، قیمت‌های ضعیف گاز و کاهش تورم در ایالات متحده بوده است. این امر یورو را در معرض عوامل خارجی قرار می دهد و در صورت تغییر جزر و مد می تواند ارز را تحت فشار قرار دهد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

اظهارات دی گیندوس، رئیس بانک مرکزی اروپا، از اظهارات کریستین لاگارد، رئیس‌جمهور این کشور، نادرست‌تر بوده است. دی گیندوس اشاره کرده است که اگرچه منطقه یورو احتمالاً تحت تأثیر رکود اقتصادی قرار خواهد گرفت، اما آنقدر که قبلاً انتظار می رفت شدید نخواهد بود. با توجه به فشارهای تورمی، سه ماهه اول سال 2023 پیش بینی می شود که کاهش یابد که می تواند بر یورو تاثیر منفی بگذارد. در آخر هفته پیش رو رئیس بانک مرکزی اروپا یک بار دیگر صحبت خواهد کرد و احتمالاً همان صحبت ها در مورد مبارزه با تورم در حالی که سومین بار متوالی را ترک می کند، خواهد دید. 75bps افزایش نرخ بهره به عنوان یک گزینه طبق جدول زیر، بازارهای پول در حال حاضر قیمت گذاری می کنند 54bps افزایش برای جلسه دسامبر

احتمالات نرخ بهره بانک مرکزی اروپا

image1.png

منبع: Refinitiv

از منظر انرژی، منطقه یورو از کاهش قیمت گاز طبیعی (TTF هلندی) سود برده است که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا از هزینه‌های ورودی کمتر بهره‌برداری کنند و احساس بهتری از سوی مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها افزایش دهند. تقویم اقتصادی هفته آینده نسبت به هفته گذشته نسبتاً سبک است (تقویم اقتصادی زیر را ببینید) اما شامل داده های خدمات ISM برای ایالات متحده است. با توجه به اینکه ایالات متحده یک اقتصاد عمدتاً تحت سلطه خدمات است، این آمار برای سنجش سلامت کلی اقتصاد مهم است. PPI نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود، زیرا تورم نشانه هایی از کاهش را در PCE و CPI اصلی نشان داده است. کاهش دیگری در PPI، روایت قبلی پاول «بالاتر برای طولانی‌تر» را از بین می‌برد و به مشکلات دلار آمریکا می‌افزاید.

تقویم اقتصادی یورو/دلار آمریکا

image2.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار هفتگی یورو/دلار آمریکا

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

نمودار هفتگی EUR/USD بالا، معاملات شمع هفتگی فعلی را برای اولین بار از ژوئن 2021 تا حدی بالاتر از SMA 200 روزه (آبی) نشان می دهد. بسته شدن این هفته کلیدی برای سوگیری جهتی کوتاه مدت خواهد بود. اگر شمع هفتگی بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه بسته شود، ممکن است زمینه برای صعود بیشتر وجود داشته باشد.

نمودار روزانه EUR/USD

image4.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

اقدام روزانه قیمت یورو/دلار آمریکا نشان می‌دهد که شکل‌گیری گوه در حال افزایش (سیاه) پس از تقویت دلار پس از NFP همچنان در حال بررسی است. اگر شمع بالاتر از مقاومت گوه بسته شود، این الگو باطل خواهد شد، اما با نزدیک شدن شاخص قدرت نسبی (RSI) به سطوح خرید بیش از حد، رالی اخیر یورو ممکن است متزلزل شود.

سطوح مقاومت:

  • 1.0615
  • مقاومت گوه
  • 1.0500

سطوح پشتیبانی:

  • 1.0369/200 روز SMA
  • پشتیبانی گوه

داده های احساسات مشتری IG: صعودی

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند کوتاه در EUR/USD، با 58% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم که منجر به یک سوگیری صعودی کوتاه مدت می‌شود.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع